
Kerkplein 4-D5111 CG Baarle-NassauCentrumgebied Baarle-Nassau
€ 420.000 v.o.n.
Omschrijving
La Frontière
Op de grens van Baarle-Nassau en Baarle-Hertog, waar heden en verleden samenkomen, verrijst La Frontière – een eigentijds appartementencomplex op historische grond. Dit bijzondere stukje Baarle kent een rijke geschiedenis van ambacht en bedrijvigheid. Op de hoek van de Singel en het Kerkplein bevonden zich naast het woonhuis jarenlang de sigarenwinkel en slijterij van de familie Loots. Achter de winkel stond de sigarenfabriek Loots, waar vakmanschap en traditie hand in hand gingen. In de jaren ’60 maakte de fabriek plaats voor nieuwbouw met garages en appartementen. Inmiddels zijn het voormalige woonhuis, de winkel en de bestaande appartementen opgeknapt, waardoor deze historische plek nieuw leven heeft gekregen. De voormalige Schoolstraat, nu de Desiree Geeraertstraat, herinnert aan een ander stukje cultureel erfgoed. De straat is vernoemd naar gobelinwever Desiree Geeraerts, die hier woonde en bijdroeg aan de rijke textieltraditie van de regio. Zijn werk werd later geëerd in een museum met een prachtige collectie gobelins, dat tot 1992 veel bezoekers trok. De gobelins zijn nog altijd te bewonderen in het Heemhuis, waar de rijke historie van Baarle wordt gekoesterd. Met La Frontière, bestaande uit 12 stijlvolle appartementen, wordt deze bijzondere locatie verder ontwikkeld tot een plek waar historie en hedendaags woongenot hand in hand gaan. Een unieke kans om te wonen op een stukje Baarles erfgoed!
In het hart van het unieke grensdorp Baarle-Nassau verrijst La Frontière, een exclusief nieuwbouwplan met 12 moderne appartementen. Gelegen op een bijzondere plek waar Nederland en België naadloos in elkaar overlopen, biedt deze locatie een unieke woonervaring. Geniet van de charme van het levendige dorpscentrum, de groene omgeving en de uitstekende bereikbaarheid van zowel Nederlandse als Belgische steden. La Frontière staat voor comfortabel en stijlvol wonen op een plek waar twee culturen samenkomen. “Met zowel Breda als Turnhout binnen handbereik geniet u van het beste van twee landen. La Frontière biedt een unieke kans voor wie op zoek is naar een bijzondere woonplek!
Het plangebied loopt van het Kerkplein tot aan de Desiree Geeraertstraat, en is aan twee kanten georiënteerd richting het openbaar gebied. Door het plaatsen van twee massa’s aan het Kerkplein en één massa aan de Desiree Geeraertstraat wordt het straatbeeld mooi afgemaakt en ontstaat er een rustig binnenhofje. De karakteristieke stedenbouwkundige opzet van het grensdorp Baarle-Nassau is terug te zien in de massa van de bebouwing op de locatie aan het kerkplein. De massa volgt namelijk de grens, die ooit getrokken is vlak langs de toenmalige bebouwing. Hierdoor ontstaan er twee massa’s, met als verbindend element het glazen trappenhuis, dat toegang geeft tot de appartementen en het binnenhof. Om de bebouwing te laten passen in de omgeving, aansluitend op de monumentale panden aan de Singel, is er gekozen voor een traditionele stijl met een rijke detaillering en overstekken, maar door het toepassen van zinken dakkapellen en een modern glazen trappenhuis kan men het project toch onderscheiden als een hedendaags project.
Het nieuwbouwappartementencomplex ‘La Frontière’ overtreft moeiteloos de nieuwste normen voor energiezuinigheid, waaronder de BENG-voorschriften (Bijna Energie Neutrale Gebouwen).
Verwarming
Elk appartement wordt voorzien van een individuele warmtepompinstallatie met eigen buiten- en binnenunit ten behoeve van de warmwatervoorziening. Alle appartementen zijn voorzien van lage temperatuur vloerverwarming met daarnaast ook koeling. In de badkamer worden elektrische design handdoekradiatoren toegepast. De temperatuur is te regelen doormiddel van een kamerthermostaat in de woonkamer, met de mogelijkheid tot na-regeling in de slaapkamer(s).
Naast de vloerverwarming zorgt de ventilatie in de appartementen voor een uitstekend binnenklimaat. Elk appartement wordt voorzien van een individueel gebalanceerd ventilatiesysteem met warmteterugwinning (WTW). Door middel van mechanische toevoer krijgen de appartementen schone lucht van buiten en wordt de vervuilde lucht afgevoerd. Met het WTW-systeem staat de afgevoerde warme lucht de warmte af aan de toegevoerde koude buitenlucht.
Op deze manier ontstaat er een zeer efficiënt systeem waarbij opwarming plaatsvindt met bestaande warmte, wat energie bespaart.
Energielabel A+++
Alle appartementen van ‘La Frontière’ hebben het energielabel A+++. Dankzij de duurzame warmteopwekking en uitstekende isolatie wordt er bijgedragen aan een beter milieu en is dit energielabel te behalen. Dankzij deze methode van warmteopwekking is er maar een minimale hoeveelheid energie nodig om de woning te verwarmen en te ventileren. Hierdoor kun je comfortabel wonen en besparen op je maandelijkse energiekosten. Het energielabel wordt ook erkend door hypotheekverstrekkers, wat aanzienlijk kan bijdragen aan je extra financieringsmogelijkheden.
Per appartement worden er PV-panelen op het platte dak geplaatst volgens de BENG berekening. Ten behoeve van de algemene voorzieningen worden eveneens PV-panelen geplaatst.
Elektrische laadpalen
Op het terrein worden loze leidingen gelegd naar elk parkeervak om het plaatsen van elektrische laadpalen mogelijk te maken. Dankzij verschillende toepassingen is jouw appartement op het gebied van energiezuinigheid helemaal klaar voor de toekomst!
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 420.000 vrij op naam
- Vraagprijs per m²
- € 5.185
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort appartement
- Galerijflat (appartement)
- Soort bouw
- Nieuwbouw
- Bouwjaar
- 2027
- Soort dak
- Zadeldak
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 81 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 6 m²
- Externe bergruimte
- 5 m²
- Inhoud
- 265 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 3 kamers (2 slaapkamers)
- Aantal woonlagen
- 1 woonlaag
- Gelegen op
- 1e woonlaag
Energie
- Energielabel
- Niet beschikbaar
- Isolatie
- HR-glas en volledig geïsoleerd
- Verwarming
- Gehele vloerverwarming en warmtepomp
Kadastrale gegevens
- BAARLE-NASSAU C 5418
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- In centrum
Garage
- Soort garage
- Parkeerplaats
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op afgesloten terrein
VvE checklist
- Inschrijving KvK
- Nee
- Jaarlijkse vergadering
- Nee
- Periodieke bijdrage
- Nee
- Reservefonds aanwezig
- Nee
- Onderhoudsplan
- Nee
- Opstalverzekering
- Nee
© 2001-2026 funda