Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/bruntinge/huis-holtherstraat-5/43347705/

Holtherstraat 59435 TD BruntingeVerspreide huizen de Broekstreek
€ 1.250.000 k.k.
BlikvangerUniek gelegen woonboerderij met 450+ m² woonruimte
Omschrijving
Uniek gelegen woonboerderij met 450+ m² woonruimte, dubbele bewoning mogelijk
Grenzend aan natuurgebied “Het Scharreveld” ligt deze volledig gerenoveerde woonboerderij op een perceel van bijna 5.000 m², met maar liefst 450+ m² woonoppervlakte. In combinatie met circa 150 m² inpandige (schuur)ruimte en een authentieke kapschuur biedt dit object uitzonderlijk veel mogelijkheden voor dubbele bewoning, mantelzorg of het combineren van wonen en werken — zonder concessies te doen aan privacy. Een unieke combinatie van vrijheid, comfort en veelzijdigheid.
De woning is door de jaren heen goed onderhouden en biedt direct comfortabele bewoning, met ruimte voor verdere invulling naar eigen wens. De keuken is in 2023 volledig vernieuwd.
De indeling leent zich uitstekend voor dubbele bewoning, waarbij beide delen een eigen woonfunctie kunnen hebben.
De tuin is ecologisch ingericht, beschikt over meerdere terrassen en een grote veranda, en biedt volop mogelijkheden voor een zelfvoorzienende levensstijl. Met onder andere een permacultuur moes-, kruiden- en bloementuin, bosvruchten en diverse fruit- en notenbomen is hier een rijk en levendig ecosysteem ontstaan.
Hier ervaart u het ritme van de seizoenen en het buitenleven in zijn puurste vorm. Op het terrein leven diverse dieren, waaronder kerkuilen, ooievaars, mussen, bijen en hommels, die samen zorgen voor een natuurlijk evenwicht.
Waarom dit huis opvalt
Maar liefst 450+ m² woonoppervlakte
Ca. 150 m² extra inpandige ruimte + bijgebouwen
Mogelijkheid tot dubbele bewoning / mantelzorg
Ecologisch wonen met wadi, vijver, permacultuur moestuinen en eigen waterput
Mogelijkheden voor (deels) zelfvoorzienend wonen
Vrij uitzicht, zonsopkomst én zonsondergang op eigen terrein
Veel privacy en direct grenzend aan natuurgebied
Indeling:
Voorhuis
Begane grond
L-vormige woonkamer ca. 40 m²
Hal / entree
Royale badkamer met ligbad, douche en toilet
Verdieping
Ruime slaapkamer ca. 30 m²
Grote overloop met toilet
Achterhuis (de deel)
Begane grond
Royale living ca. 65 m² met houten vloer, houtkachel en openslaande deuren
Open keuken met inbouwapparatuur en veel kastruimte
Hal met toilet
Bijkeuken met toegang tot aangebouwde schuur
6 (slaap)kamers + inloopkast (ca. 30, 15, 14, 12, 10, 9 en 6 m²)
Badkamer met douche en toilet
Atelier met aangrenzende akoestische ruimte
Alle kamers met openslaande deuren naar de tuin
Verdieping
Multifunctionele ruimte / slaapkamer ca. 40 m²
Kapschuur
Authentieke kapschuur (1935) ca. 100 m² met twee schuren, houtopslag en inpandig kippenhok.
Locatie
Direct gelegen aan natuurgebied “Het Scharreveld” met volop wandel- en fietsmogelijkheden.
De dorpen Westerbork en Beilen liggen op circa 7 minuten en bieden winkels, horeca en voorzieningen.
Vanaf station Beilen is er een rechtstreekse forenzenverbinding naar Den Haag, wat deze locatie ook aantrekkelijk maakt voor werken in de Randstad.
In het nabijgelegen Balinge bevindt zich een Jenaplan-basisschool, bereikbaar via een eigen bospad.
Via de N381 en A28 zijn Assen (ca. 15 min), Groningen (ca. 35 min) en Zwolle (ca. 40 min) uitstekend bereikbaar.
Bijzonderheden
Perceel ca. 5.000 m²
Gebruiksoppervlakte wonen: 453,4 m²
Overige inpandige ruimte: 110,8 m²
Externe bergruimte: 34,1 m²
Authentieke kapschuur ca. 100 m²
16 zonnepanelen
Verwarming via 3 cv-ketels (1 eigendom uit 2017, 2 huur)
2 houtkachels en 2 pelletkachels
Buitenschilderwerk uitgevoerd in 2021 en 2025
Ecologisch ingerichte tuin met wadi, vijver, kas, permacultuur moes-, kruiden- en bloementuin, bosvruchten, fruit- en notenbomen
Eigen waterput (duurzaam en toekomstgericht)
Geschikt voor dubbele bewoning en werken aan huis
Glasvezel internetverbinding
Parkeerplaatsen voor 4 auto’s + 2 inpandig
Afsluiter
Een plek die niet alleen bijzonder is om te zien, maar vooral om te ervaren — met ruimte voor meerdere woonvormen en een levensstijl waarin natuur, vrijheid en duurzaamheid centraal staan.
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 1.250.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.302
- Bouwjaar
- 1937
- Specifiek
- Dubbele bewoning mogelijk
- Soort dak
- Zadeldak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 543 m²
- Overige inpandige ruimte
- 111 m²
- Externe bergruimte
- 34 m²
- Perceel
- 5.012 m²
- Inhoud
- 2.076 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 11 kamers (7 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, ligbad, 2 toiletten, en 2 wastafels
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam, mechanische ventilatie, rookkanaal, TV kabel, en zonnepanelen
- Cv-ketel
- Intergas (2017, eigendom)
Kadastrale gegevens
- WESTERBORK O 1165
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 4.993 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- WESTERBORK O 1164
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 19 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, buiten bebouwde kom, in bosrijke omgeving, landelijk gelegen en vrij uitzicht
- Capaciteit
- 4 auto's
- Voorzieningen
- Elektra en stromend water
- Isolatie
- Dakisolatie
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
© 2001-2026 funda