Verkocht
- 100 m²wonen
- 2slaapkamers
- Aenergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 12 juni 2025
- Verkoopdatum
- 21 juli 2025
- Looptijd
- 5 weken
Omschrijving
Aan de rand van het centrum, in een markant en monumentaal gebouw uit begin vorige eeuw gelegen, uiterst charmante bovenwoning.
Ben je op zoek naar een sfeervol en trendy appartement? Dan is dit zeker een aanrader! Alle voorzieningen zijn op loop- en fietsafstand zoals de Tramkade, de Verkadefabriek, de binnenstad met al zijn faciliteiten en het Centraal Station.
Indeling
Begane grond
Op de begane grond is de ruime entree met de trapopgang naar de eerste verdieping.
Eerste verdieping
We komen het charmante appartement binnen in de gang met onder andere de toegang tot het toilet, ingericht met een hangcloset en fontein. Verder treffen we hier een vaste kast, waarin de opstelling van de cv-ketel en de aansluitingen voor de wasapparatuur zijn onder gebracht.
Het leefgedeelte van het appartement is eveneens gelegen op de eerste verdieping. We stappen dan ook binnen in de ruime woonkamer met Frans balkon aan de achterzijde en aan de voorzijde grote ramen, die uitkijken over de Kempenlandstraat met zijn mooie oude bomen en veelal karakteristieke woningen.
Licht en ruimte zijn kenmerkend voor de royale woonkamer, die, net als de rest van het appartement, is voorzien van een laminaatvloer.
De voorzijde van de woonkamer nodigt uit tot het plaatsen van een gezellige loungebank, terwijl de achterzijde (grenzend aan de keuken) ruimte biedt voor een royale eettafel met stoelen. Altijd gezellig ook om op zomerse dagen de balkondeuren hier lekker open te zetten.
De half open keuken is ingericht met een moderne keukenhoek in L-opstelling en uiteraard voorzien van de nodige apparatuur, te weten een gaskookplaat met afzuigkap, koelkast, vaatwasser en oven. Ook in de keuken zijn grote ramen, waardoor het licht lekker naar binnen kan vallen.
Tweede verdieping
Op deze verdieping zal je oog meteen getrokken worden naar de sfeervolle kapconstructie, die hier in het zicht is gebleven! Gelukkig maar, want op deze manier heeft de verdieping al meteen veel sfeer. Ook op deze verdieping treffen we de laminaatvloer.
Twee ruime en hoge slaapkamers en een fijne badkamer voorzien van douche, wastafel en toilet bieden je hier een uiterst complete verdieping.
De badkamer is ingericht met een tijdloze combinatie van vloer- en wandtegels en de mooie glazen wand van de douche creëert een helemaal up-to-date gevoel.
Eén van de slaapkamers heeft nog een vide, die extra bergruimte biedt. Lekker praktisch om zaken, die je niet dagelijks nodig hebt, fijn op te bergen.
Kortom: een instapklaar en zeer sfeervol appartement, net aan de rand van de binnenstad en (bijna) naast het station gelegen!
Ligging, omgeving en historie
De Kempenlandstraat ligt net buiten het centrum in de wijk ’t Zand. Dit gebied is ook het eerste gebied dat omstreeks 1885 buiten de oorspronkelijke stadsmuren is bebouwd. De wijk heet ’t Zand omdat de grond ongeveer 4 meter is opgehoogd om bebouwing mogelijk te maken.
Kenmerkend voor de wijk is het duidelijke stratenplan evenals het feit dat de wijk een zekere onderlinge architectonische samenhang vertoont. De Kempenlandstraat biedt een mix van traditionele en moderne bouwkenmerken. De straat is met recht vooroorlogs te noemen en ingericht met veel groen en een klein pleintje. Het Centraal Station is op loopafstand.
Anderzijds ligt de Kempenlandstraat nabij het thans in ontwikkeling zijnde Zuid Willemspark, een waterpark met horeca, recreatie en ook volop cultuur (denk aan de Willem Twee toonzaal, de Verkadefabriek en het zojuist gerenoveerde Kruithuis) alsmede bijna tegen de Bossche stadsdelta aan.
Dit is een gebied waar een grootschalige transformatie/ontwikkeling gaat plaatsvinden van bijna 2000 nieuwe woningen, een nieuw Museum en diverse andere projecten. Het startpunt zal de nieuwe (lage) Diezebrug zijn, die opnieuw in 2025 aangelegd zal worden. Daarna volgen de eerste woontoren en het nieuwe Designmuseum, een evenementterrein ter hoogte van de Citadel en later de restauratie van het historische pand op de Tramkade en cultuurplein rondom de Verkadefabriek. Ook komt er tussen de Bossche stadsdelta en het EKP terrein een brug. Tussen de reeds voornoemde iconische gebouwen komen dus nieuwe woningen waaronder dus ook een aantal woontorens, waarbij het element water een verbindende factor zal zijn. Kortom de komende jaren komt er een stuk nieuwe binnenstad bij.
Over de ligging van dit appartement ten opzichte van de binnenstad van de Brabantse hoofdstad kunnen we kort zijn. Alle faciliteiten, waar ’s-Hertogenbosch zo bekend om staat, liggen op loop-fietsafstand. Van de Sint Jan tot de gezellige terrasjes op de Parade, de Uilenburg, het Museumkwartier en natuurlijk de winkels.
Zoek je de rust en de natuur, op loop-/fietsafstand zijn o.a. het natuurreservaat het Bossche Broek, het gebied rondom de Citadel en de IJzeren Vrouw/ Prins Hendrikpark, waar je heerlijk kunt ontspannen. Uitvalswegen naar de snelwegen A2 en A59 zijn op korte afstand.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 425.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 4.250
- Status
- Verkocht
- Bijdrage VvE
- € 240,41 per maand
Bouw
- Soort appartement
- Bovenwoning (appartement)
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1917
- Specifiek
- Monument
- Keurmerken
- Energie Prestatie Advies
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 100 m²
- Inhoud
- 382 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 3 kamers (2 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Frans balkon, glasvezelkabel, en natuurlijke ventilatie
- Gelegen op
- 1e woonlaag
Energie
- Energielabel
- A
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Vaillant (gas gestookt combiketel uit 2016, eigendom)
Kadastrale gegevens
- 'S-HERTOGENBOSCH I 2753
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Balkon/dakterras
- Frans balkon aanwezig
- Ligging
- Aan rustige weg, in centrum en in woonwijk
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Openbaar parkeren
VvE checklist
- Inschrijving KvK
- Ja
- Jaarlijkse vergadering
- Ja
- Periodieke bijdrage
- Ja (€ 240,41 per maand)
- Reservefonds aanwezig
- Ja
- Onderhoudsplan
- Ja
- Opstalverzekering
- Ja
Populariteit
5.491x
Bekeken
106x
Bewaard
12-6-2025
Op Funda
Buurt
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




