Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/ederveen/huis-hoofdweg-116/43243379/

Hoofdweg 1166744 WN EderveenEderveen dorp
€ 1.300.000 k.k.
Omschrijving
Aan de bekende Hoofdweg, aan de rand van het dorp Ederveen, staat Villa Ruimzicht, een monumentaal Jugendstil pand uit 1916, gelegen op slechts enkele tientallen meters van het Wallenburgerpad, een onverhard wandelpad wat zich kilometerslang tussen de landerijen uitstrekt. Deze unieke villa ademt historie dankzij de hoge plafonds, sierlijke ornamenten, paneeldeuren en prachtige originele details. Via de brede voordeur betreedt u de ruime hal die voorzien is van monumentale wandtegels, unieke plafondornamenten en een granito vloer, kom gerust verder.
Begane grond:
De royale living is licht en voorzien van hoge plafonds, fraaie vensters met monumentale raamprofielen en een sfeervolle houtkachel met schouw. Aansluitend bevindt zich de zonnige serre waar de openslaande deuren toegang geven tot de diepe voortuin.
Woonkeuken:
• Boretti-fornuis (6-pits) met brede oven
• Maatwerk werkbladen van hardsteen
• Dubbele spoelbak in klassiek Engels design
• Volledig geïntegreerde koelkast
De bijkeuken biedt optimale functionaliteit; aansluitingen voor witgoedapparatuur, ruimte voor de jassen en laarzen en een separate toiletruimte.
Vanuit de trapkast in de keuken daalt u af in een royale kelder met 2 ruimten waar o.a. de dubbele CV-installatie staat opgesteld.
Eerste verdieping:
De prachtige brede houten trap is voorzien van een traploper en leidt naar de eerste verdieping. Overloop met een prachtig nog origineel cassetteplafond. Er zijn praktische vaste kasten geheel in stijl gemaakt onder de schuine kap.
De drie slaapkamers aan de voorkant van de woning beschikken over:
• Originele paneeldeuren met fraaie profielen
• Originele Jugendstil cassetteplafonds
• Schuiframen met monumentaal beslag
• Schilderwerk in warme, klassieke tinten
• 1 slaapkamer heeft openslaande deuren naar het balkon
• Alle 3 kamers beschikken over een wateraansluiting
De masterbedroom (4e slaapkamer), eveneens met wateraansluiting, is ruim te noemen en is voorzien van een aantal ruime vaste kasten.
Aansluitend bevindt zich een 5e slaap-/hobbykamer.
De badkamer is uitgerust met douchecabine, ligbad en 2 wastafels en is toegankelijk vanuit de 5e slaapkamer en via de overloop. Via deze overloop is een separate toiletruimte te bereiken.
Tweede verdieping:
Is eveneens te bereiken met een vaste trap.
Op deze verdieping zijn 3 slaapkamers gesitueerd. De verdere open zolderruimte heeft voldoende plek voor een bureau en opslagruimte en beschikt over een wateraansluiting.
We gaan weer naar beneden.
Zelfstandige woonunit:
De voormalige later aangebouwde dokterspraktijk, nu verbouwd tot gastenverblijf, beschikt over een eigen entree maar is indien gewenst ook via de keuken te bereiken. Met een sfeervolle woonkamer, open keuken, badkamer en slaapkamer met inloopkast is deze ruimte ideaal voor gasten, au-pair of voor verhuur als starterswoning.
Atelier c.q. multifunctionele ruimte:
Het separate atelier met een vloeroppervlakte van bijna 90m2 biedt ongekende mogelijkheden. De ruimte beschikt over een keuken en badkamer, waardoor deze volledig zelfstandig te gebruiken is, bijv. als mantelzorgwoning. Het gebouw kan dienen als atelier, studio, kantoor of opslag. Openslaande deuren geven toegang tot een privéterras, perfect voor ontspanning of creatieve inspiratie.
Zorgvuldig vormgegeven parkachtige tuin:
De voortuin wordt gedomineerd door een indrukwekkende rode beuk van meer dan 100 jaar oud die op de lijst van monumentale bomen van de gemeente Ede staat. In het vroege voorjaar is de voortuin één bloemenzee van vroegbloeiende bolgewassen terwijl enkele maanden later de uitbundig bloeiende rhododendronhaag alle aandacht trekt.
Achter de villa bevindt zich een verrassend grote in Engelse stijl aangelegde achtertuin. De kronkelende klinkerpaadjes met rozenbogen zorgen voor verrassende hoekjes en doorkijkjes. Het “winterklaar maken” van de tuin wordt bewust uitgesteld tot in het voorjaar ten behoeve van de biodiversiteit. Gedurende de zomer biedt de ruime veranda een fraai uitzicht over het grasveld wat omringd is door vele bloeiende heesters en struiken die volop vlinders en andere insecten aantrekken. Daarachter bevindt zich een royale moestuin. De ruime kas biedt mogelijkheden om planten voor te zaaien of tomaten, paprika’s en komkommers te kweken. Verder zijn er in de tuin allerlei fruitbomen te vinden. De druivenranken tegen de schutting en boven de veranda leveren elke nazomer emmers vol heerlijke druiven.
Parkeren:
In de diepe voortuin is ruime parkeergelegenheid voor meerdere auto's, volledig passend bij de statige uitstraling van de villa.
Aanvaarding: In overleg
Overdracht zal plaatsvinden bij de Notaris van Putten van Apeldoorn Lunteren.
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 1.300.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.779
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Villa, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1916
- Specifiek
- Dubbele bewoning mogelijk en monumentaal pand
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met pannen
- Toegankelijkheid
- Toegankelijk voor ouderen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 344 m²
- Overige inpandige ruimte
- 14 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 13 m²
- Externe bergruimte
- 15 m²
- Perceel
- 1.383 m²
- Inhoud
- 1.342 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 14 kamers (9 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, toilet, 2 wastafels, en ligbad
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam en rookkanaal
Energie
- Energielabel
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Nefit Ecomline HR (gas gestookt combiketel uit 2006, eigendom)
Kadastrale gegevens
- EDE H 4373
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 908 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- EDE H 4622
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 475 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Beschutte ligging
- Tuin
- Achtertuin, voortuin en zijtuin
- Achtertuin
- 666 m² (37,00 meter diep en 18,00 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het oosten
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein en openbaar parkeren
© 2001-2026 funda