Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/enschede/huis-padangstraat-56/17233249/

Niet om woontrends heen ontwerpen, hier carte blanche om te verbouwen
Omschrijving
Terug naar hoe het ooit begon
Naar 1932, het bouwjaar. De Padangstraat stond letterlijk nog maar net op de kaart, want de straatnaam werd in 1931 vastgesteld. Net als in veel Nederlandse uitbreidingswijken uit die periode werd het thema Nederlands-Indië.
In oude archieven lijkt de eerste bewoner het beroep van vertegenwoordiger uit te oefenen. Het huis past daarbij, deze huizen zijn gebouwd voor de middenstandsklasse.
Nu, bijna 100 jaar verder
Zien we dat de tijd heeft stilgestaan en sinds de jaren 70/80 weinig updates zijn gedaan. Handig voor de nieuwe bewoner(s), er hoeft niet om bestaande woontrends heen ontworpen te worden. Moderniseren, opnieuw indelen, uit-/verbouwen of juist elementen van toen opnieuw laten schitteren, nummer 56 geeft er alle ruimte voor.
Zonder meer is er optimaal genoten van de locatie. Hier wonen is in 10 minuten op de Oude Markt staan, maar ook een tuin die doet vergeten dat dit echt zo dichtbij is. Diep en volop in de (avond)zon. En ja, ook die heeft liefde nodig, maar hé dan is het ook de plek waar niemand meer is weg te slaan.
De charme van toen en de trends van nu
Wij zien het al voor ons, laat de originele details weer schitteren en voeg zo’n fijne woonstijl toe:
- De forse dakoverstekken en de erker geven het huis cachet
- De hoge schoorsteen en het gemetselde tuinmuurtje zijn originele elementen
- Grote ramen en de donkere gevelsteen met gemetselde rollagen zijn typisch voor deze tijd
- De kamer ensuite en originele haard zijn verwijderd, maar die gave plafondhoogte en granitovloer (althans daar lijkt het wel op in de hal) zijn nog wel aanwezig
- Bouw hem verder uit en realiseer een enorme leefkeuken
- 3 grote slaapkamers, dus loten om wie welke krijgt is hier niet nodig. Leuke behangprints en moderne kleuren zoeken we nog wel
- Pak de tuin aan, diepte heeft ie, dus terras, borders, gras, speelplek, veranda? Kom maar door met ideeën
Dit is een huis op een te gekke plek, bomvol historie en met die charmante uitstraling die bij het oorspronkelijk bouwjaar past. De mogelijkheden zijn oneindig en deze optelsom maakt dat de Padangstraat 56 een verbouwingsklus meer dan waard is.
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 275.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.594
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1932
- Specifiek
- Kluswoning
- Soort dak
- Schilddak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 106 m²
- Perceel
- 232 m²
- Inhoud
- 438 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 3 kamers (2 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Ligbad, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een kelder
- Voorzieningen
- Dakraam, glasvezelkabel, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel en open haard
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Remeha Quinta (gas gestookt combiketel uit 2005, eigendom)
Kadastrale gegevens
- LONNEKER O 9068
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 232 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Beschutte ligging en in woonwijk
- Tuin
- Achtertuin en voortuin
- Achtertuin
- 125 m² (19,50 meter diep en 6,40 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het westen bereikbaar via achterom
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Openbaar parkeren
© 2001-2026 funda