Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/groningen/huis-albertstraat-15/43226760/

Albertstraat 159724 JX GroningenOosterpoort
€ 595.000 k.k.
BlikvangerAuthentiek wonen mooie lichtinval een groene tuin balkon én dakterras
Omschrijving
Een rijke historie gecombineerd met zorgvuldige renovaties en moderniseringen brengen het beste naar boven in deze samengevoegde boven- en benedenwoning! Er is namelijk niets ingeleverd op sfeer en uitstraling, maar ook niet op modern wooncomfort. Bovenal is hier decennialang door de huidige bewoners met heel veel respect voor de woning en de omgeving geleefd en dat ziet u terug in iedere ruimte!
De woning heeft een speelse indeling. Beneden zijn onder andere de slaapvertrekken en de badkamer, op de eerste verdieping vindt u de woonkamer en keuken en op de tweede verdieping is een ruime kamer inclusief inloopkast. Geen enkele woning in de straat is echter gelijk, wat laat zien dat u volop kunt variëren met de indeling. Het grote voordeel van de huidige indeling is dat u heerlijk veel daglicht in de woonkamer en keuken hebt én een mooier uitzicht.
Dat brengt ons op een derde punt dat echt bijzonder is aan deze woning, namelijk de buitenruimtes die u op iedere woonlaag treft. U beschikt namelijk over een diepe, groene achtertuin met vaste planten en heesters op het zuidoosten, op de eerste verdieping heeft u over de volle breedte een balkon en op de derde verdieping zelfs een ruim en zonnig dakterras. Het uitzicht is hier fantastisch, want u kijkt uit op moderne, architectonische iconen als ‘Het Schip’ en ‘De Stoker en de Brander’. Maar de echte sfeermaker is de bijna vijftig jaar oude druif die letterlijk de verschillende buitenruimtes verbindt. Deze schoonheid - een Boskoop Glory - levert kilo’s heerlijke druiven, bijna genoeg om de hele buurt te kunnen voorzien!
Behalve authentieke elementen zijn er ook verbeteringen aangebracht. Het hoge plafond is van 1974, de oude stuclaag is verwijderd zodat de originele balken weer in het zicht zijn gekomen. Alle raamkozijnen zijn na 1974 vernieuwd in oude stijl en in uitstekende staat van onderhoud. De diepe kelder heeft nog de oorspronkelijke plavuizen plus het opstapbankje. Een originele bedstededeur is gebruikt voor het toilet. Niet iedere ruimte stamt overigens uit de bouwperiode: de huidige bijkeuken werd in de jaren dertig aangebouwd en de aan het huis verbonden stenen berging werd in de jaren vijftig gerealiseerd. Ook niet helemaal origineel voor deze woning, maar wel heel mooi zijn de jugendstil wandtegels die de hal verfraaien.
Op sommige fronten werd de woning gemoderniseerd waardoor het comfort en gemak toenam. Zo is de badkamer op de begane vloer in 2014 gerenoveerd en de keuken op de eerste verdieping in 2011. Het plafond in de badkamer werd verlaagd, maar de bovenlichten bleven daarbij uitgespaard waardoor u toch veel daglicht in de badkamer heeft. Een vergelijkbare oplossing werd gezocht en gevonden in de keuken in de vorm van een design afzuigkap die niet alleen stijlvol staat, maar ook het keukenraam vrijlaat.
Ook op technisch gebied werd de woning klaargemaakt voor de 21e eeuw. Zes gunstig geplaatste zonnepanelen leveren volop stroom en dankzij isolerende beglazing, waaronder op sommige plaatsen zelfs triple glas, en andere isolatiemaatregelen woont u hier aangenaam en duurzaam. Daar kan nog aan toegevoegd worden dat de woning is voorzien van het Evohome systeem voor de verwarming, waarmee iedere ruimte afzonderlijk en op afstand aangestuurd kan worden. Goede sloten zorgen voor een veilig gevoel.
Eigentijds wonen dus, maar dan wel midden in de leukste straten van de Oosterpoort op loopafstand van het Zuiderplantsoen. Veel bewoners in deze wijk wonen hier langdurig, want ze hebben niet alleen leuke buren maar ook alle voorzieningen onder handbereik. Van het station tot de binnenstad, zowel lopend als fietsend bent u overal snel. Maar vaak hoeft u de buurt niet eens uit. Supermarkten, leuke horecazaken en de vele zelfstandige winkels en dienstverleners vindt u allemaal om de hoek. Geen reden om weg te gaan dus. Misschien brengt u hier zelf ook wel de komende decennia door?
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 595.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.914
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, tussenwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1906
- Soort dak
- Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 152 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 39 m²
- Externe bergruimte
- 7 m²
- Perceel
- 146 m²
- Inhoud
- 597 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 4 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Buitenzonwering, TV kabel, en zonnepanelen
Energie
- Energielabel
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Remeha Calenta 40C (gas gestookt combiketel uit 2018, eigendom)
Kadastrale gegevens
- GRONINGEN B 7240
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 146 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, beschutte ligging en in woonwijk
- Tuin
- Achtertuin
- Achtertuin
- 93 m² (15,00 meter diep en 6,19 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het zuidoosten
- Balkon/dakterras
- Dakterras aanwezig
Bergruimte
- Schuur/berging
- Inpandig
- Voorzieningen
- Elektra en stromend water
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Openbaar parkeren en parkeervergunningen
Foto's 65
© 2001-2026 funda
































































