Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/nij-beets/huis-doarpsstrjitte-28/89601335/

Omschrijving
Mooie, karakteristieke en markante vrijstaande woning met de sfeer van vroeger en modern wooncomfort van heden, gelegen op een hoekperceel met vrij uitzicht over het Polderhoofdkanaal. De woning dateert uit circa 1928 en is een gemeentelijk monument. Er zijn nog diverse authentieke elementen in de woning behouden gebleven, zoals glas-in-lood ramen, handgeschilderde muurtegeltjes, ornamenten, metselwerkdecoraties en topgevels met boerenvlechtwerk.
De woning is grotendeels voorzien van dubbel glas. De glas-in-loodramen hebben voorzetramen, waarmee de isolatiewaarde is verbeterd, zonder verlies van de nostalgische charme. De kruipruimte is toegankelijk en voorzien van isolatie (schelpen) en Tonzon-isolatie. De buitenmuren zijn geïmpregneerd.
De woning heeft een hybridewarmtepomp + CV (2024) en is deels voorzien van vloerverwarming. Vijf jaar geleden is het dak vernieuwd en zijn nieuwe dakpannen gelegd. Dakisolatie is aangebracht bij een renovatie in 2002. Op de begane grond bevinden zich de woonkamer, de keuken, een kelder en twee badkamers. Daarnaast is er op de begane grond nog een werkkamer die ook als slaapkamer kan worden gebruikt, waarmee de woning ook als levensloopbestendig kan worden beschouwd. Op de eerste verdieping bevinden zich maar liefst vijf slaapkamers waarvan de meeste voorzien zijn van ruime inbouwkasten.
Nij Beets is een levendig dorp met een rijk verenigingsleven en telt circa 1700 inwoners. Het dorp is gelegen nabij de rijksweg A7 Groningen - Heerenveen en beschikt over de basisvoorzieningen, zoals een huisarts, basisschool, supermarkt en zwembad. De ligging is nabij de bossen van Beetsterzwaag en nabij het spoorwegstation van Akkrum. Er is een rechtstreekse busverbinding met Drachten, station Akkrum en station Heerenveen. Via het Polderhoofdkanaal die door het dorp loopt heeft de watersportliefhebber o.a. toegang tot het watergebied rond de Veenhoop en Eernewoude. Het Polderhoofdkanaal heeft een uniek karakter met belangrijke natuurwaarden. De vaarroute is in het kader van het Friese Meren project enkele jaren geleden opengesteld voor recreatievaart.
Indeling
Entree, moderne meterkast (2024), saloondeur, hal en trapopgang naar eerste verdieping. Vanuit de hal kom je in de keuken. De keuken ademt de sfeer van weleer. De prachtige tegeltjeswanden en glas-in-loodramen doen nostalgisch aan. De keuken beschikt over vloerverwarming. De keuken met natuurstenen werkblad biedt ruimte aan een diepvries, koelkast en een groot gasfornuis met oven. Toegang tot de diepe, ruime, droge kelder met plavuizen vloer. Via de keuken kom je in de bijkeuken waar zich het toilet bevindt, de witgoedaansluitingen en hybride warmtepomp met HR CV ketel.
Er zijn twee badkamers met doucheruimte en wastafel, waarvan de één met een extra toilet en de ander met een urinoir. Beide badkamers beschikken over vloerverwarming. De woonkamer heeft een oppervlakte van 34 m2. Het hoge plafond met balken in het zicht, de glas-in-lood ramen en de schouw geven deze leefruimte een fijne sfeer en statige uitstraling. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich een extra ruimte die momenteel in gebruik is als kantoor/werkruimte. Hier hield vroeger het polderbestuur van de Groote Veenpolder in Opsterland kantoor. De werkruimte beschikt over een infraroodpaneel.
Eerste verdieping
Op de eerste verdieping bevinden zich maar liefst 5 slaapkamers met een oppervlakte van respectievelijk ca. 12 m2, 12 m2, 11 m2, 8 m2 en 6 m2. Twee slaapkamers beschikken over een dakkapel. Bijna alle slaapkamers beschikken over eigen vaste kastruimte. Drie van de vijf kamers hebben radiatoren en drie van de vijf hebben een ingebouwde hoogslaper.
Tuin
De groene tuin biedt veel privacy door de fraaie heg en de bomen/struiken. De achterzijde van de tuin is gelegen op het zuiden, heeft een driehoekige vorm met een afstand van 25 meter naar het diepste punt. De voortuin is 5 meter diep en 25 meter breed. De tuin aan de zijkant van de woning is grotendeels bestraat met oude klinkers en heeft diverse terrassen. Hier staat een ruime vrijstaande houten schuur, geschikt voor stalling van fietsen en als opbergruimte. Op het terrein is ook een ruime eigen parkeerplaats.
Bijzonderheden
Een greep uit de kenmerken:
-karakteristieke/markante ‘jaren 20 woning’;
-cultuurhistorische en monumentale waarde;
-sfeer van toen en comfort van heden;
-authentieke elementen, zoals glas-in-lood en metselwerkdecoraties;
-gelegen aan het Polderhoofdkanaal;
-vijf slaapkamers en twee badkamers;
-extra kantoor/werkkamer begane grond.
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 455.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.116
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1928
- Specifiek
- Gestoffeerd, monument en monumentaal pand
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 146 m²
- Overige inpandige ruimte
- 15 m²
- Externe bergruimte
- 23 m²
- Perceel
- 627 m²
- Inhoud
- 558 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 7 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers
- Badkamervoorzieningen
- 2 inloopdouches, toilet, vloerverwarming, wastafelmeubel, urinoir, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Natuurlijke ventilatie en TV kabel
Energie
- Energielabel
- Isolatie
- Dakisolatie, grotendeels dubbelglas, vloerisolatie en voorzetramen
- Verwarming
- Cv-ketel, elektrische verwarming, gedeeltelijke vloerverwarming en warmtepomp
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom
Kadastrale gegevens
- OPSTERLAND D 9245
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 627 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, aan vaarwater, in woonwijk en vrij uitzicht
- Tuin
- Achtertuin
- Achtertuin
- 44 m² (25,00 meter diep en 1,75 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het zuiden
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein en openbaar parkeren
© 2001-2026 funda