Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/oentsjerk/huis-rengersweg-6/80914513/

Omschrijving
Welkom thuis aan de Rengersweg 6 in Oentsjerk.
Karakter, ruimte en een prachtige groene tuin komen hier op een bijzondere manier samen. Deze karakteristieke woonboerderij uit 1909 heeft nog mooie authentieke details, maar biedt tegelijkertijd verrassend veel leefruimte. En dan hebben we het nog niet gehad over de grote schuur, de hobbyruimte en het royale perceel van maar liefst 1.230 m².
Met circa 227 m² woonoppervlakte, vier slaapkamers en meerdere extra kamers is dit een huis waar je alle kanten mee op kunt. Bovendien beschikt de woning over energielabel D en 22 zonnepanelen in eigendom. Door de jaren heen is er het nodige vernieuwd, waaronder de keuken, badkamer, cv-installatie en de isolatie van de buitenmuren van het woongedeelte. Daarnaast is het plafond van de verdieping geïsoleerd.
Via de entree aan de zijkant van de woning stap je het karakteristieke voorhuis binnen. Hier bevindt zich een extra kamer die momenteel als kantoor wordt gebruikt, maar bijvoorbeeld ook heel goed dienst kan doen als slaapkamer of speelkamer.
De woonkamer bestaat uit twee fijne gedeelten. Daardoor kun je hier gemakkelijk verschillende plekken creëren: een gezellige zithoek en daarnaast bijvoorbeeld een leeshoek, speelplek of een fijne plek om rustig te zitten. De authentieke details geven het geheel extra sfeer en laten mooi zien dat deze woning een lange geschiedenis heeft.
Vervolgens kom je in de ruime keuken uit 2013. Deze is voorzien van een stenen werkblad, een gasfornuis met elektrische oven, magnetron, koelkast en vaatwasser. Daarnaast beschikt de keuken over vloerverwarming.
Aansluitend bevinden zich het toilet en de royale bijkeuken. Vanuit de bijkeuken bereik je zowel de achterom als de hobbyruimte van circa 28 m². Een heerlijke extra ruimte voor een hobby, werkplek, atelier of speelkamer.
En dan de schuur. Met maar liefst circa 107 m² is dit echt een ruimte waar je ontzettend veel mee kunt. Klussen, sleutelen, spullen opslaan of uitgebreid met je hobby bezig zijn: hier heb je er alle plek voor.
Verdieping
Achter de deuren in de woonkamer bevindt zich de trap naar de verdieping. Hier kom je uit op de overloop met toegang tot vier slaapkamers, allemaal met hun eigen formaat en mogelijkheden. Daarnaast is er een royale extra kamer van circa 15 m², die momenteel als inloopkast wordt gebruikt. Ook is er een handige bergkast aanwezig.
De badkamer is in 2022 vernieuwd en beschikt over een ligbad, douche, wastafelmeubel en toilet. Daarmee biedt ook deze verdieping volop ruimte voor een gezin.
Tuin
En buiten? Daar wordt het misschien nóg wel leuker.
De woning staat op maar liefst 1.230 m² eigen grond en wordt werkelijk omringd door groen. De prachtig begroeide tuin biedt veel privacy en verschillende fijne plekken om buiten te zitten. Daarnaast staan er onder andere een appelboom, kersenboom en perenboom. Aan de voorzijde zorgen leilindes voor extra beschutting tegen de zon. Verder zijn er een veranda en carport aanwezig. De lange oprit loopt langs de woning helemaal door naar achteren, waardoor er volop parkeergelegenheid is op eigen terrein.
Op het dak liggen 22 zonnepanelen in eigendom, geplaatst in 2020. Bij de carport is bovendien een laadpaal aanwezig.
Omgeving
De woning ligt aan de Rengersweg in Oentsjerk, binnen de bebouwde kom en toch heerlijk vrij. Juist die combinatie maakt deze plek zo aantrekkelijk: je woont met veel groen en privacy om je heen, terwijl winkels, scholen, sportverenigingen en andere dagelijkse voorzieningen dichtbij zijn.
Daarnaast ligt Oentsjerk centraal tussen Leeuwarden en Dokkum. Beide steden zijn goed bereikbaar, net als omliggende plaatsen zoals Gytsjerk, Hardegarijp en Burgum.
Goed om te weten
Op het dak van de schuur zijn asbesthoudende golfplaten aanwezig.
Pluspunten op een rij
• Karakteristieke vrijstaande woonboerderij
• Bouwjaar 1909
• Circa 227 m² woonoppervlakte
• 1.230 m² eigen grond
• Vier slaapkamers op de verdieping
• Royale extra kamer/inloopkast op de verdieping
• Extra kamer op de begane grond, nu in gebruik als kantoor
• Authentieke details
• Hobbyruimte van circa 28 m²
• Grote inpandige schuur van circa 107 m²
• Badkamer vernieuwd in 2022
• Buitenmuren woongedeelte geïsoleerd
• Plafond van de verdieping geïsoleerd
• Energielabel D
• 22 zonnepanelen in eigendom
• Lange oprit en carport
• Veranda
• Prachtige, groene tuin met veel privacy
• Diverse fruitbomen
• Vrij wonen binnen de bebouwde kom, centraal tussen Leeuwarden en Dokkum
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 585.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.577
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Woonboerderij, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1909
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met asbest en pannen
- Keurmerken
- Energie Prestatie Advies
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 227 m²
- Overige inpandige ruimte
- 189 m²
- Perceel
- 1.230 m²
- Inhoud
- 1.674 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 9 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Dubbele wastafel, inloopdouche, ligbad, toilet, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam, glasvezelkabel, mechanische ventilatie, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, TV kabel, en zonnepanelen
Energie
- Energielabel
- Isolatie
- Grotendeels dubbelglas en muurisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Atag (gas gestookt combiketel uit 2022, eigendom)
Kadastrale gegevens
- GIEKERK E 4375
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 1.230 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan drukke weg en beschutte ligging
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Inpandig
- Voorzieningen
- Vliering, elektra en stromend water
Garage
- Soort garage
- Carport
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein en openbaar parkeren
© 2001-2026 funda