Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/roermond/huis-swalmerstraat-18/89706137/

BlikvangerMidden in de stad met een sfeervolle stadstuin én een vrije achterom.
Omschrijving
Swalmerstraat 18 is een sfeervolle stadswoning op een steenworp afstand van de markt en Designer Outlet Center. Hartje stad maar met een eigen tuintje én een vrije achterom. Er zijn meer huizen in de binnenstad die dit niet hebben, dan wel. De drie slaapkamers, eetkeuken en woonkamer zijn ideaal voor een klein gezin met heel veel liefde voor de stad.
Maar als je alleen of met zijn tweetjes bent, dan kun je ook nog iets anders naar dit huis kijken. Want dan zie je wellicht ook een keuken met een sfeervol ontbijt- of koffiehoekje en erachter een grote eetkamer met openslaande deuren naar de patiotuin. En de slaapkamer op de eerste verdieping met het zicht op de toren van de Kathedraal, die richt je dan in als TV- of zitkamer. De twee resterende slaapkamers zijn met een grootte van respectievelijk 14m² en 16m² nog zeer geschikt voor het plaatsen van grote bedden. Of één slaapkamer en een werkplek aan huis, een kleedkamer of een sfeervolle logeerkamer.
Met zijn ligging op de hoek van de Swalmerstraat en Jesuïtenstraat is dit écht een plekje voor stadsmensen in hart en nieren. Midden in de stad, op zo’n 150 meter van de Markt en de Kathedraal. Even op zaterdag naar de markt voor verse vis, naar de bakker voor croissants of in de middag een kop koffie aan de Roerkade? Je bent er zo. Of lekker eten? Met restaurants als Het Gerecht, Damianz, DO en RURA op minder dan 200 meter afstand heb je een mooie keuze voor een avondje tafelen. En om te shoppen heb je H&M, lokale boetieks én het Designer Outlet Center om de hoek liggen.
_DE INDELING EN AFWERKING_
ALGEMEEN
Swalmerstraat 18 is gebouwd in 1905 en nadien nog een keer helemaal gerenoveerd. Het huis is gedeeltelijk voorzien van houten kozijnen met dubbel glas. Hoewel het dak is geïsoleerd en er een nieuwe c.v.-combi-opstelling is geplaatst in 2019 geeft het energielabel (opgemaakt in 2017) nog de letter F aan.
Misschien zou je het huis verder willen verduurzamen om het energielabel te upgraden? Dan kun je denken aan het leggen van zonnepanelen en het plaatsen van dubbel glas in de kozijnen op de eerste verdieping. Op de website verbeterjehuis.nl vind je een uitgebreid overzicht van mogelijkheden, subsidies en leningen die je hiervoor kunt krijgen bij de overheid en de Gemeente Roermond.
Parkeren in de directe omgeving doe je met een parkeervergunning. Die kost € 12 per maand. Je bijkomende kosten voor het parkeren van een auto zijn in onze ogen beperkt. In de directe omgeving zijn af en toe ook parkeerplaatsen op een afgesloten parkeerterrein te huur. Maar die kosten dan al snel € 90 per maand of meer.
BEGANE GROND
Entree (4m²)
Entree met tegelvloer.
Eetkeuken (13m²)
Bij binnenkomst in de eetkeuken valt direct het charmante koffie- of ontbijthoekje aan de voorkant op. Hier kijk je heerlijk de Swalmerstraat in en de ramen in de voor- en zijgevel zorgen voor veel licht. De keuken is afgewerkt met een tegelvloer en heeft een apart kook-/werkgedeelte en spoelgedeelte. De eyecatcher in de keuken is het 6-pits-kooktoestel met oven en afzuigkap. De vaatwasser, koelkast en diepvries ontbreken uiteraard ook niet. In de eetkeuken is ook de vernieuwde meterkast gesitueerd.
Eet- of woonkamer (19m²)
Wij gaan hier in de omschrijving uit van een grote eetkamer. Maar wellicht richt jij de kamer in als een woonkamer? Hoe je de ruimte ook gaat gebruiken, het vertrek heeft openslaande deuren naar de stadstuin en door de ramen in de zijgevel is de kamer altijd heerlijk licht. De kamer is afgewerkt met een laminaatvloer.
Achterhal (2m²)
De achterhal is gelegen tussen de kamer hierboven én de entree. Het is een klein halletje met een moderne toiletruimte. De toiletruimte is voorzien van een tegelvloer en een fonteintje. Vanuit deze achterhal kom je ook in de gewelfde kelder.
Tuin (15m²)
Een heerlijk stadstuintje met een eigen toegangspoortje aan de Jesuïtenstraat. Ook de fiets kan hierdoor gemakkelijk naar binnen, die hoeft niet in de gang te staan. Het tuintje ligt op het zuiden en is heerlijk om rustig te zitten, te borrelen met vriendinnen en vrienden of om een boek te lezen. Onderhoud heb jij hier niet of nauwelijks. Je zet een aantal potten met planten neer en je bent klaar. Dat bespaart tijd en geeft je de ruimte om die tijd aan andere leuke dingen te besteden.
EERSTE VERDIEPING
Bovenhal (8m²)
De hal op de eerste verdieping is voorzien van twee praktische bergkasten en is afgewerkt met een laminaatvloer.
Badkamer (6m²)
De badkamer ligt midden in de woning en is voorzien van een Portugese tegelvloer. De badkamer is voorzien van een ligbad, een douchecabine met hydrojets en een grote wastafel met een klassiek dressoir als onderkast. De badkamer is een heerlijke ruimte om na een zware en lange vergaderdag even af te schakelen in een warm bad vol schuim.
Zit-/Slaapkamer I (11m²)
De kamer aan de voorkant kijkt net zoals de eetkeuken mooi uit in de Swalmerstraat en op de Kathedraal. Daarom zien we bij MKLRS. dit ook als een perfect zit- of TV-kamer voor iemand die hier alleen of met zijn tweeën gaat wonen. Want dit is een sfeervolle kamer met heel mooie doorkijken de straat in. De kamer is afgewerkt met een laminaatvloer.
Slaapkamer II (14m²)
De grootste slaapkamer van deze verdieping ligt aan de achterkant en is ook afgewerkt met een laminaatvloer. Genoeg plek voor een groot tweepersoonsbed. Jouw kleren hang je in de twee kasten in de hal, zodat je hier veel ruimte over houdt. Dat gevoel van ruimte is ook een gevoel van luxe.
Als je wilt kun je hier natuurlijk ook een extra kast plaatsen. Houd dan wel rekening met de glas-in-lood-ramen die zorgen voor daglicht in de badkamer. Als je daar een kast voor plaatst heb je minder daglicht in de badkamer én kijk je vanuit de badkamer tegen de achterkant van een kast aan.
TWEEDE VERDIEPING
Bovenhal II (14m²)
De hal op de tweede verdieping heeft een tweede toiletruimte met een kleine wastafel. Hier ligt dezelfde tegelvloer als in de badkamer op de eerste verdieping. Iemand die handig is, zou van deze uit de kluiten gewassen toiletruimte ook een compacte maar praktische badkamer kunnen maken.
Slaapkamer III (16m²)
De grootste slaapkamer van het huis ligt op de tweede verdieping en is ook afgewerkt met een laminaatvloer. De originele dakspanten zijn hier nog deels in het zicht en dit maakt van deze slaapkamer ook een bijzonder sfeervolle ruimte. Vanwege de sfeer van de kamer zouden wij er voor kiezen om hier te gaan slapen.
Wasruimte / berging (6m²)
Aan de voorkant van de woning ligt een wasruimte met witgoedaansluitingen en de c.v.-combi-opstelling (eigendom, bouwjaar 2019).
SOUTERRAIN
Gewelfde kelder (11m²)
Een kelder die misschien nog wel ouder is dan het huis zelf. Want in dit gedeelte van de binnenstad heeft de tweede stadsbrand van 1665 flink huisgehouden. We zien hier vaak dat de huizen nadien herbouwd zijn op de oude kelders. Dit kan bij Swalmerstraat 18 ook het geval zijn als we kijken hoe de kelder is opgebouwd en welke materialen er zijn gebruikt. In het dagelijks gebruik is de kelder met een hoogte van 2,00 meter en een lichte vochtigheid een perfecte kelder om jouw wijn in te bewaren.
_IN DE STAD EN NAAST HET DESIGNER OUTLET CENTER_
Swalmerstraat 18 ligt in hartje stad. Heerlijk centraal, maar ook net iets rustiger. Je hoort op zaterdag nog het geroezemoes van de markt, maar hebt niet alle bezoekers van de binnenstad van Roermond direct voor jouw deur. Want in dit gedeelte van de stad wordt vooral gewoond. Winkels en restaurants liggen zo’n 150 meter verder op. Daar sta je ineens midden in de levendigheid van de Markt of het Munsterplein. En dat betekent ook dat jij hier alle voorzieningen van de stad echt binnen handbereik hebt. Of je nu even broodjes wilt halen bij de bakker, iets lekkers voor de borrel bij een speciaalzaak, op zoek bent naar nieuwe schoenen of gewoon even een kop koffie wilt drinken of een ijsje wilt eten. Alles ligt op loopafstand. Het Munsterplein, het NS-station, de Roerkade of het Designer Outlet Center: binnen 5 minuten lopen ben je daar.
Voeg daarbij de twee supermarkten, leuke woonwinkels, kleine boetiekjes en de vele leuke restaurants en café’s en je kunt wel stellen dat je hier bijna geen auto en fiets meer nodig hebt. Mocht je toch voor jouw werk een auto hebben, dan kun je hiervoor een parkeervergunning aanvragen bij de Gemeente Roermond. Een parkeervergunning kost € 12 per maand. Met een shortcut door de Sint Jansstraat rijd je zo de autoweg N280 (Roermond - Düsseldorf, 25 autominuten) op en binnen 3 minuten rijden kom je dan bij de afslag van de autosnelweg A73 aan. Venlo (iets meer dan 15 minuten), Sittard (20 minuten) en Heerlen en Maastricht (35 minuten) zijn daarom heel goed bereikbaar. En door de centrale ligging in het wegennet zijn ook steden zoals Düsseldorf en Eindhoven, vliegvelden zoals Düsseldorf Airport en Eindhoven Airport en de kennisregio Brainport Eindhoven gemakkelijk te bereiken: iets meer dan 30 minuten rijden en je bent er.
Ben je voor jouw werk veel onderweg met de trein? Dan zit je hier ook goed, want twee intercity's verbinden het NS-station in Roermond met Maastricht en Heerlen in het zuiden en met Eindhoven, Den Bosch, Tilburg en Utrecht in het noorden. De treinen van Arriva verbinden Roermond ook direct met Venlo en Nijmegen. Je woont hier supercentraal en overal dichtbij.
_BEZICHTIGING_
Wil jij direct een bezichtiging plannen? Kijk dan op de website van MKLRS. bij het huis onder het kopje "Bezichtigen". Hier kun je online jouw bezichtiging inplannen.
_DISCLAIMER_
Alle aangegeven maatvoeringen zijn circamaten. Tijdsindicaties zijn circatijden die afhankelijk zijn van voorgeschreven snelheden en mede worden beïnvloedt door de verkeersdrukte. Het schriftelijkheidsvereiste is van toepassing, ook indien zich één of meer partijen als professionele partij kwalificeren. Deze aanbieding geschiedt geheel vrijblijvend.
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- Per direct beschikbaar
- Vraagprijs
- € 375.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.319
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, halfvrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1905
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht
- Soort dak
- Zadeldak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 113 m²
- Perceel
- 70 m²
- Inhoud
- 414 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 4 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche, ligbad, wastafel, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen en een kelder
- Voorzieningen
- Dakraam, mechanische ventilatie, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- Isolatie
- Dakisolatie en gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel en elektrische boiler
- Cv-ketel
- Remeha Ace (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Kadastrale gegevens
- ROERMOND D 2403
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 70 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- In centrum
- Tuin
- Achtertuin
- Achtertuin
- 16 m² (4,00 meter diep en 4,00 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het zuiden bereikbaar via achterom
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeervergunningen
© 2001-2026 funda