Dit huis op Funda: https://www.funda.nl/detail/koop/utrecht/huis-croesestraat-85/44452861/

Omschrijving
De woning
Sommige huizen voelen direct anders dan anders. Croesestraat 85 is zo’n woning. Aan de ene kant kijk je uit op de karakteristieke luikjeswoningen, aan de andere kant woon je zelf juist verrassend comfortabel, goed geïsoleerd en in een modern huis. Dat contrast maakt dit huis zo leuk.
Je komt binnen via een ruim en zonnig terras aan de woonkeuken. Zodra de deuren openstaan voelt het meteen ontspannen. Koffie in de ochtendzon, vrienden die blijven hangen tijdens het koken of nog even buiten zitten aan het einde van de dag. Het terras grenst direct aan de keuken en maakt deze verdieping echt het hart van het huis.
De woonkeuken is praktisch én gezellig opgezet met veel werk- en bergruimte. Geen standaard indeling, maar juist een speelse manier van wonen waarbij iedere verdieping een eigen sfeer heeft. De woonkamer ligt op de eerste verdieping en voelt daardoor licht, rustig en niemand kijkt bij je naar binnen. Grote raampartijen zorgen hier voor fijne zichtlijnen en veel daglicht gedurende de dag. En je kijkt uit op de authentieke luikjeswoningen.
Op de slaapverdieping bevinden zich drie volwaardige slaapkamers, een aparte wasruimte, extra bergruimte en een badkamer met ligbad en douche. En dan het dakterras. Groot, zonnig en met uitzicht over Utrecht inclusief zicht op de Domtoren. Een plek waar je sport in de ochtendzon, uitgebreid borrelt met vrienden of juist even rustig een boek leest.
Daarnaast beschikt de woning over een eigen parkeerplaats in de garage en een ruime aparte berging. Comfort dat je in de stad steeds minder vaak tegenkomt. Ideaal voor je sport- en/of kampeerspullen.
De omgeving
De Croesestraat ligt precies op de grens van de Rivierenwijk en Dichterswijk. Een buurt die de afgelopen jaren alleen maar leuker is geworden. Creatief, levendig en tegelijkertijd verrassend gemoedelijk. En eerlijk… de Croesestraat zelf is misschien wel een van de leukste straatjes van de wijk. Wij zijn zelf dol op de luikjeswoningen. Zo voelt het een beetje als een dorp in de straat.
Voor dagelijkse boodschappen wandel je richting de Rijnlaan. Even langs Bij Kees voor delicatessen, een goede kaas halen of bloemen meenemen voor op tafel. Zin in ijs? Dan sluit je achteraan in de rij bij Lorenzo IJssalon, waar het eigenlijk altijd gezellig druk is.
Ook horeca genoeg. Bar Brava blijft favoriet voor lange avonden tafelen, net als De Pizzabakkers voor de beste pizza. Die met Truffel is onze favoriet. Maar ook voor fine dining zit je in de wijk goed. Bij Vondel's Chefsbar schuif je aan voor goede wijn en kleine verfijnde gerechten, eet je uitgebreid bij Fico met uitzicht op de Veilinghavenkade of dineer je op grote hoogte met 360 graden uit zicht op de stad bij restaurant De Watertoren. En aan de andere kant van het water ligt Rotsoord. Misschien wel het meest creatieve stukje Utrecht. Lunchen bij LE:EN, borrelen bij Camping Ganspoort of een hapje eten bij Pastoe.
Het fijne is de balans. Binnen een paar minuten loop je naar het Ledig Erf, de Twijnstraat of de Wester- en Oosterkade, maar thuis voelt het rustig. Ook de natuur ligt verrassend dichtbij. Langs de Kromme Rijn vind je verborgen plekken waar mensen picknicken, suppen of op warme dagen gewoon het water in springen.
Indeling
Begane grond:
Eigen entree met hal en toegang tot de woonkeuken. De keuken is voorzien van diverse inbouwapparatuur, praktische bergruimte en een fijne eettafel. De keuken heeft openslaande deuren naar het zonnige terras op het zuidwesten. Daarnaast bevindt zich op deze verdieping een toilet met fonteintje.
1e verdieping:
Grote woonkamer met grote raampartijen en veel lichtinval. De ruimte biedt volop mogelijkheden voor zowel een ruime zithoek als een grote eettafel of werkplek.
2e verdieping:
Ruime overloop met toegang tot drie volwaardige slaapkamers, een aparte wasruimte, extra bergruimte en een separaat toilet. De badkamer is voorzien van ligbad, douchecabine en wastafel.
Dakterras:
Groot dakterras met de hele dag zon en uitzicht over de skyline van Utrecht inclusief zicht op de Domtoren.
Daarnaast beschikt de woning over een aparte berging en een eigen parkeerplaats in de parkeergarage.
De pluspunten van de woning
+ Speelse en verrassende indeling met meerdere buitenruimtes
+ Groot dakterras met de hele dag zon en uitzicht op de Dom
+ Eigen parkeerplaats en separate berging
+ Gelegen tussen Rotsoord, Vondellaan, het Ledig Erf en de Twijnstraat
+ Comfortabel en goed geïsoleerd wonen met het karakter van de Rivierenwijk
Kenmerken
Overdracht
- Servicekosten
- € 414 per maand
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 575.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 5.476
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, tussenwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 2001
- Soort dak
- Plat dak
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 105 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 27 m²
- Externe bergruimte
- 18 m²
- Inhoud
- 359 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 5 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Douche, ligbad, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 4 woonlagen
- Voorzieningen
- Mechanische ventilatie en TV kabel
Energie
- Energielabel
- Isolatie
- Volledig geïsoleerd
- Verwarming
- Stadsverwarming
- Warm water
- Centrale voorziening
Kadastrale gegevens
- CATHARIJNE D 9067
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Gemeentelijk eigendom belast met erfpacht
- Lasten
- Eeuwigdurend afgekocht
- CATHARIJNE D 9067
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Gemeentelijk eigendom belast met erfpacht
- Lasten
- Eeuwigdurend afgekocht
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg en in woonwijk
- Tuin
- Zonneterras
- Balkon/dakterras
- Dakterras aanwezig
Bergruimte
- Schuur/berging
- Box
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeergarage
© 2001-2026 funda