This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/aalten/huis-hogestraat-109/44406327/

Description
Ben je op zoek naar een vrijstaande jaren ’30 woning met een ruime tuin en veel volume? Aan het einde van de Hogestraat staat dit stijlvolle huis met vier (mogelijk vijf) slaapkamers, een leefkeuken en een riante woonkamer. Er is parkeergelegenheid op eigen terrein, zowel aan de voor- als achterzijde, en de garage is onder andere geschikt als hobbyruimte. In de jaren ’70 is de woning fors uitgebouwd, en gelukkig zijn her en der nog originele elementen behouden.
Het centrum met winkels, restaurants en horecagelegenheden is op loop-/fietsafstand. Basis- en middelbaar onderwijs maken Aalten tot een aantrekkelijke plek voor een gezin, er zijn diverse sportclubs en er is een eigen treinstation. Vlak om de hoek is de N318 richting Winterswijk en Varsseveld, waar de N18 op de A18 aansluit. In noord-zuidrichting is er de N313, richting Bocholt en Lichtenvoorde.
Indeling:
Begane grond:
Aan de voorzijde is de prachtige entree, boordevol karakter. De luifel, voordeur, het glas-in loodraam en de brievenbus vormen een fraai geheel. Sfeermakers in de hal zijn de tegelvloer, wandbetegeling, de kleurrijke glas-in loodramen en de trap naar de eerste verdieping. Achter een van de deuren is een trap naar de wijn-/provisiekelder.
De L-vormige woonkamer is een verrassend grote leefruimte, met een erker aan de voorzijde en dubbele deuren naar de achtertuin. Grote, donkere vloertegels met vloerverwarming geven de woonkamer een chique uitstraling en bij het tweede zitgedeelte staat een gashaard, fraai afgewerkt met behang.
Vanuit de hal is er ook toegang tot de leefkeuken, met een flinke uitbouw en veel lichtinval. Ook hier zijn dubbele deuren geplaatst, met toegang tot het overdekte terras en de tuin. De keukenopstelling, waarvan het aanrechtblad een knipoog naar het verleden is, heeft een ingebouwde gaskookplaat, afzuigkap, vaatwasser en een magnetron.
In het verlengde van de leefkeuken is een portaal, met toegang tot de toiletruimte en een wasruimte. De inpandig te bereiken garage met vaste kastenwand is thans in gebruik als hobbyruimte, berging en fietsenstalling.
Eerste verdieping:
Niet alleen de begane grond, maar ook de eerste verdieping heeft een ruimtelijke indeling. De eikenhouten vloer en de paneeldeuren zijn fraai, net als de grote ramen waardoor veel licht naar binnen valt.
Op deze etage zijn drie ruime slaapkamers, waarvan twee geschikt zijn als master bedroom. Er zijn meerdere inbouwkasten, waarvan twee met grote schuifdeuren, en een van de kamers biedt zelfs de mogelijkheid om een bank neer te zetten.
Aan de voorzijde, naast de trap, is de badkamer. Deze ruimte, uitgevoerd in lichte kleuren, is ingedeeld met een ligbad/douche, een toilet en een wastafel met hoge kast.
Tweede verdieping:
Er is een vaste trap naar de tweede verdieping, waar een slaapkamer en een zolderkamer (mogelijk slaapkamer) zijn. Het dak is geïsoleerd en de hoge nok zorgt voor een goede stahoogte. Als er een gezin met grotere kinderen in dit huis komt wonen, is de kans groot dat ze op deze verdieping willen slapen!
Tuin:
Deze vrijstaande jaren ’30 woning wordt aan drie kanten omringd door een ruime tuin, met de achtertuin op het zonnige zuidwesten. Het grote terras aan de achterzijde is deels overdekt en de hoge erfafscheiding, voor een groot deel begroeid, zorgt voor privacy in de tuin.
Er is een oprit aan de voorzijde, waar nu een auto kan staan. Verwijder je de beplanting, dan kunnen er meerdere auto’s achter elkaar staan. Bij het achterste deel van het perceel is een tweede oprit, met een dubbele poort naar de achtergelegen rustige straat.
Bijzonderheden:
- Oorspronkelijk bouwjaar 1936, uitbouw in 1977 en 2000;
- Houten kozijnen, merendeels met dubbel glas (deels HR++);
- Betonvloer met isolatie (2010) in de woonkamer, dakisolatie en deels gevelisolatie (1977/2000/2018);
- Verwarming en warm water via een HR-ketel (Vaillant, 2022, eigendom);
- Vloerverwarming in de woonkamer, keuken en een deel van de bijkeuken.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 669,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,780
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1936
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 177 m²
- Other space inside the building
- 36 m²
- Exterior space attached to the building
- 12 m²
- Plot size
- 636 m²
- Volume in cubic meters
- 791 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (5 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Skylight, optical fibre, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, mostly double glazed, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler and gas heater
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Vaillant (gas-fired combination boiler from 2022, in ownership)
Cadastral data
- AALTEN K 1695
- Cadastral map
- Area
- 636 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In residential district
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 275 m² (21.25 metre deep and 16.00 metre wide)
- Garden location
- Located at the southwest with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Attached brick storage
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
© 2001-2026 funda