This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/alkmaar/appartement-kanaalkade-58/43286005/

Description
Sfeervol wonen aan het Noord-Hollands kanaal, met ruimte, karakter én zonnige terrassen!
Op zoek naar een ruime en karaktervolle bovenwoning op een toplocatie? Dan is deze charmante 5-kamer bovenwoning precies wat u zoekt! Verdeeld over meerdere woonlagen en met maar liefst twee zonnige dakterrassen, woont u hier heerlijk rustig op een steenworp van de bruisende binnenstad én het NS-station. Geniet van authentieke details, modern comfort en een prachtig uitzicht over het Noord-Hollands kanaal.
Woonplezier met karakter
Bij binnenkomst valt direct de sfeer op: de woonkamer-en-suite met erker is voorzien van schitterende glas-in-loodramen en een warme houten vloer. Vanuit de erker kijkt u uit over het water; aan de achterzijde loopt u via openslaande deuren zo het zonnige terras op het zuiden op – een ideale plek om te ontspannen of te borrelen met vrienden.
De moderne keuken (2020) in hoekopstelling is van alle gemakken voorzien, inclusief vriezer, koelkast, 4-pits gaskookplaat met wokbrander, vaatwasser en een aparte oven en combi oven-magnetron, allen van het merk Pelgrim. Ook de badkamer uit 2021 is modern afgewerkt met douche met Sun shower, toilet van Geberit met afzuigsysteem, wastafel en een aansluiting voor de wasmachine en droger.
Riante slaapkamers & buitenruimtes
Op de tweede verdieping bevinden zich twee ruime slaapkamers met vaste kasten. De achterkamer (voorheen twee kamers) heeft een eigen wastafel en toegang tot een tweede, beschut dakterras op het zuidwesten.
De derde verdieping biedt nog een volwaardige extra kamer, perfect als logeer- of werkkamer, met aansluitend een zolder met CV-installatie (Intergas, 2020) en ruimte voor wasmachine en droger.
Bijzonderheden:
• Authentieke details: paneeldeuren, glas-in-lood, servieskast.
• Goed onderhouden en recent geheel geschilderd.
• Volledig voorzien van isolatieglas en dakisolatie.
• Geen actieve VvE, dus lage lasten (wel gezamenlijke opstalverzekering).
• In 2019 zijn de plafonds in de woonkamer vernieuwd en voorzien van nieuwe isolatie. In 2021 is dit ook gedaan in de keuken.
• Het betreft een beeldbepalend pand.
• In 2020 is de groepenkast vernieuwd en op de derde verdieping een design radiator geplaatst.
• Nieuw dakraam op de overloop geplaatst in 2023.
• In 2021 is het appartement voorzien van een nieuwe afvoer, nieuw boeideel en een nieuwe gietijzeren goot. Tevens is de schoorsteen gerenoveerd.
De woning is conform de NEN2580 meetinstructie ingemeten op 86 m² gebruiksoppervlakte wonen. Dankzij het karakteristieke zadeldak is er echter méér ruimte beschikbaar dan de cijfers doen vermoeden: het totale vloeroppervlak komt uit op circa 112 m². Zo profiteert u van veel extra bruikbare ruimte en de unieke charme die deze woning zo bijzonder maakt.
Een uniek en sfeervol appartement op een toplocatie! Wacht niet te lang, dit soort woningen komen zelden beschikbaar.
Interesse? Neem snel contact met ons op voor een bezichtiging!
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 450,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,233
- Status
- Sold
Construction
- Type apartment
- Upstairs apartment (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1933
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 86 m²
- Other space inside the building
- 15 m²
- Exterior space attached to the building
- 25 m²
- Volume in cubic meters
- 332 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, mechanical ventilation, passive ventilation system, and TV via cable
- Located at
- 1st floor
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation and double glazing
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas (gas-fired combination boiler from 2020, in ownership)
Cadastral data
- ALKMAAR A 5113
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Along waterway, alongside waterfront, in centre and unobstructed view
- Balcony/roof terrace
- Roof terrace present
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- No
- Annual meeting
- No
- Periodic contribution
- No
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- No
- Building insurance
- Yes
© 2001-2026 funda