This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/apeldoorn/huis-mr-van-hasseltlaan-27/44410943/

Eye-catcherEén van Apeldoorns meest indrukwekkende villa's is nu te koop!
Description
Zeer zeldzame kans om een van de meeste indrukwekkende villa’s van Apeldoorn te bemachtigen! Deze royale en rijsksmonumentale villa uit 1889 combineert monumentale grandeur met hedendaags wooncomfort en is gelegen op een markante plek in één van de mooiste lanen van rijksbeschermde villawijk De Parken. Deze villawijk -op loopafstand van het bruisende centrum van Apeldoorn- behoort tot de oudste en meest prestigieuze villawijken van Nederland en wordt gekenmerkt door monumentale bebouwing, brede groene lanen en een hoogwaardige woonomgeving op korte afstand van alle denkbare voorzieningen.
De statige villa beschikt over een monumentale folly (=een klein kasteelachtig bouwwerk) welke op 1 oktober 1898 is aangeboden door de burgemeester bij de Oranjeoptocht, een dubbele stenen garage, houten (fietsen-)berging, houtopslag, aangebouwde veranda, 19 zonnepanelen, een laadpaal, een oprijlaan en een royale en een onder architectuur aangelegde tuin welke over veel privacy beschikt.
De villa maakt direct indruk door de architectuurstijl met invloeden van zowel de Neo-Renaissance als het Neo-Classicisme, haar symmetrische gevelindeling, rijke ornamentiek, hoge esthetische kwaliteit en de vele authentieke details die zowel aan de buitenzijde als in het interieur bewaard zijn gebleven.
Ook het interieur ademt historie en grandeur. Zo beschikt de villa onder meer over rijk gedecoreerde stucplafonds, een fraai gesneden houten vestibule, een houten trap met gedraaide balusters, glas-in-looddetails en een marmeren vloer. In de woonkamer bevinden zich bovendien bijzondere geschilderde wanddoeken uit 1906 van de Limburgse schilder jhr. Robert Graafland (1875 – 1940), wat de exclusiviteit van dit object nog eens extra onderstreept.
De afgelopen jaren is er veel aandacht besteed aan onderhoud, restauratie en verduurzaming. Zo zijn in 2023 de pannendaken van het woonhuis aangepakt, waarbij onder meer nieuwe tengels, panlatten en lood zijn aangebracht en de oorspronkelijke dakpannen zijn teruggeplaatst en waar nodig zijn vervangen voor historische pannen. In hetzelfde jaar zijn ook de zinken delen van de dakkapellen vernieuwd. Daarnaast is de woning op diverse onderdelen geïsoleerd, waaronder dakisolatie, isolerende beglazing en is de villa voorzien van 19 zonnepanelen. Daarmee is in deze monumentale villa een fraaie balans gevonden tussen historische charme en hedendaags wooncomfort met een definitief energielabel C.
Gebruiksoppervlakte wonen: 420m². Perceeloppervlakte: 1.455m²
Indeling
Begane grond: entree via dubbele deuren, vestibule met moderne meterkast en een royale ontvangstshal met fraaie marmeren vloer. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich de bijzonder ruime en lichte living met een sfeervolle schouw en indrukwekkende wanddoeken. De schilderingen vormen een replica van de beroemde wanddoeken in het stadhuis van Maastricht en geven de ruimte een unieke en statige uitstraling. Vanuit de living heeft u toegang tot de serre en de werkkamer. De sfeervolle serre is voorzien van prachtige glas-in-loodramen, een airco en biedt toegang tot het atelier/de tuinkamer. Deze veelzijdige ruimte beschikt over vloerverwarming, een vaste trap naar het souterrain en dubbele openslaande deuren naar zowel de zij- als achtertuin. De werkkamer is zowel vanuit de hal als de living bereikbaar en is uitgerust met vaste kasten en dubbele openslaande deuren naar de achtertuin. De luxe woonkeuken is voorzien van diverse inbouwapparatuur en comfortabele vloerverwarming. Aansluitend bevindt zich de praktische bijkeuken met mogelijkheid voor aansluitingen voor de wasapparatuur en een deur naar de tuin. Tot slot beschikt de begane grond over een modern toilet met fonteintje.
1e Verdieping: via de prachtige trappartij met tussenbordes, waar zich tevens een tweede toilet bevindt, bereikt u de ruime overloop. Op deze verdieping bevinden zich drie royale slaapkamers, alle voorzien van praktische inbouwkasten. Twee slaapkamers zijn uitgerust met een airco-installatie en één slaapkamer beschikt over een zonnig balkon. De riante hoofdslaapkamer heeft de luxe van een badkamer en-suite, voorzien van een dubbele inloopdouche, een dubbel wastafelmeubel, een ligbad en gedeeltelijke vloerverwarming. Daarnaast is er een moderne tweede badkamer met een ruime inloopdouche en een wastafel.
2e Verdieping: via de overloop met tussenbordes, waar zich tevens een derde toilet bevindt, bereikt u de tweede verdieping. Hier bevinden zich vier slaapkamers (met hoge plafonds vanaf 2,66m), die allemaal zijn voorzien van een dakkapel, wat zorgt voor veel lichtinval en extra ruimte. Twee slaapkamers beschikken over een eigen wastafel en twee slaapkamers zijn voorzien van een praktische vaste kast. Ook beschikt er 1 slaapkamer over een airco. De kleinste slaapkamer is tevens uitgerust met de aansluitingen voor de wasapparatuur. Verder bevindt zich op deze verdieping een derde badkamer met douchecabine en een separate berging met de opstelling van de HR-cv-ketel (2005) en de elektrische boiler (2022).
Souterrain: gang met vaste kasten, wijnkelder, veel bergruimte in de 2 bergingen, grote hobbykamer met vloerverwarming en vaste trap naar het atelier/tuinkamer, waardoor deze ruimte uitstekend geschikt is voor uiteenlopende doeleinden.
De royale, onder architectuur aangelegde tuin vormt een groene oase van rust en privacy. De fraai aangelegde tuin beschikt over meerdere zonneterrassen, met zowel een verdiept als verhoogde terrassen, een groot gazon, diverse plantenborders, een sfeervolle houten veranda en buitenverlichting. Dankzij de beregeningsinstallatie met grondwaterpomp en computersturing (2021) blijft de tuin eenvoudig in optimale conditie. Op eigen terrein is parkeergelegenheid voor meerdere auto's en bovendien is er een laadpaal aanwezig. De dubbele garage is uitgerust met een elektrisch bedienbare garagedeur.
De villa beschikt over dakisolatie en zijn er enkele wanden voorzien van muurisolatie. Ook is de villa volledig voorzien van dubbel glas variërend van tripleglas tot en met Ruysdael isolatieglas met een isolatiewaarde gelijk aan dubbelglas. De glas-in-loodramen zijn aan de buitenzijde voorzien van voorzetramen. De 19 zonnepanelen zijn geplaatst in 2023 en hebben een capaciteit van 420Wp per paneel. Mede hierdoor beschikt de villa inmiddels over een definitief energielabel C!
Op loopafstand van deze royale villa bevinden zich het centrum van Apeldoorn, diverse scholen, sportfaciliteiten, het Wilhelminapark en Park Marialust, evenals de levendige Koninginnelaan bekend om haar speciaalzaken. Op korte fietsafstand liggen Paleis Het Loo met zijn fraaie tuinen en omliggende bossen, het theater Orpheus, bibliotheek, diverse restaurants en cafés en het NS-station. Dankzij de centrale ligging van Apeldoorn zijn steden als Zwolle, Arnhem en Utrecht uitstekend bereikbaar; Schiphol bevindt zich op circa één uur rijden.
Kortom, een unieke kans om een historische, luxe en verfijnde villa met veelzijdige gebruiksmogelijkheden op een absolute toplocatie in Apeldoorn te bemachtigen!
Interesse in deze villa? Schakel direct uw eigen NVM aankoopmakelaar in. Uw NVM aankoopmakelaar komt op voor uw belang en bespaart u tijd, geld en zorgen.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 2,400,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,714
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Villa, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1889
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations) and monumental building
- Type of roof
- Combination roof covered with metal and roof tiles
- Quality marks
- Bouwkundige Keuring and Energie Prestatie Advies
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 420 m²
- Exterior space attached to the building
- 21 m²
- External storage space
- 61 m²
- Plot size
- 1,455 m²
- Volume in cubic meters
- 1,545 m³
Layout
- Number of rooms
- 12 rooms (7 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 3 bathrooms and 3 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 showers, double sink, 2 walk-in showers, bath, underfloor heating, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Air conditioning, alarm installation, outdoor awning, skylight, optical fibre, mechanical ventilation, passive ventilation system, and flue
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, triple glazed, double glazing, energy efficient window, insulated walls and secondary glazing
- Heating
- CH boiler, fireplace, partial floor heating and heat pump
- Hot water
- CH boiler and electrical boiler
- CH boiler
- Nefit Topline HR 70 (gas-fired combination boiler from 2005, in ownership)
Cadastral data
- APELDOORN H 8597
- Cadastral map
- Area
- 1,455 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in wooded surroundings, in residential district and unobstructed view
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, front garden and side garden
- Back garden
- 739 m² (24.50 metre deep and 30.15 metre wide)
- Garden location
- Located at the west with rear access
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
- Facilities
- Electricity
- Insulation
- No insulation
Garage
- Type of garage
- Parking place and detached brick garage
- Capacity
- 2 cars
- Facilities
- Electrical door, loft, electricity and running water
- Insulation
- No insulation
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
© 2001-2026 funda