This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/blaricum/huis-fransepad-38/17387814/

Description
Echte parels komen zelden te koop!
Wij mogen u een UNIEKE KANS bieden om de nieuwe eigenaar te worden van een BIJZONDERE VRIJSTAANDE WOONBOERDERIJ uit 1890, tegenover de hooibergen in het befaamde dorp van Blaricum!
Aan het Fransepad in Blaricum staat deze vrijstaande woonboerderij uit bouwjaar 1890, recht tegenover de hooibergen van de tegenoverliggende boerderijen. Het Fransepad is nog altijd een straat vol boerderijen, en de hooibergen aan de overkant laten zien hoe het dorp eeuwenlang heeft geleefd: van het land, het vee en het hooi dat onder de verstelbare kap werd opgeslagen. Wie hier woont, kijkt dagelijks uit op een stukje Blaricum dat nauwelijks is veranderd.
Ook het huis zelf heeft een verhaal. De boerderij bestond vroeger uit twee woongedeeltes. Toen de huidige eigenaren haar in 1960 kochtten, werd het westelijke deel nog verhuurd. Na het vertrek van de huurders is het huis bij elkaar getrokken en is de slaapkamer op de begane grond vergroot. Van de oude tweedeling zijn vandaag de dag nog de twee woonkamers over. De woning wordt verwarmd middels een moederhaard met gevelkachels en voor het warme water is er een geiser.
De boerderij is al die jaren zeer netjes bewoond en onderhouden maar zal door de nieuwe eigenaar veelkans onderworpen worden aan een totale renovatie. Dat vraagt tijd, geld en een goed plan, maar daar staat iets tegenover: u maakt van een boerderij van meer dan 130 jaar oud precies het huis dat u voor ogen heeft, op een plek die zich niet laat namaken. Een buitenkans na maar liefst 66 jaar die zich nu voordoet.
Het perceel
De woonboerderij heeft circa 148 m² woonoppervlakte en staat op een perceel van 572 m². Aan de westkant ligt de oprit met carport, zodat u de auto's op eigen terrein kwijt kunt. Aan de oostkant staan een vrijstaande stenen berging en een aangebouwde schuur, met volop ruimte voor fietsen, tuingereedschap of een werkplaats.
Begane grond
Op de begane grond zijn er twee woonkamers: de ene naast de hal aan de achterzijde van de woning, de andere naast de dichte keuken te bereiken via de voordeur aan de oostzijde. Zo heeft u een kamer om samen te zitten en een kamer om je terug te trekken, of later de ruimte om ze bij de renovatie anders in te delen. Verder vindt u hier de vergrote slaapkamer, een badkamer met wastafel en douche, en een apart toilet, zodat gelijkvloers wonen tot de mogelijkheden behoort. De bijkeuken, waar de geiser hangt, en een aparte wasruimte maken de begane grond compleet.
Eerste verdieping
Boven bevinden zich drie slaapkamers en twee bergruimtes.
De tuin
De woonboerderij staat ongeveer midden op het perceel en ligt aan de achterzijde op het zuiden. U zit hier dus het grootste deel van de dag in de zon zodra deze schijnt, met de schuur en de berging aan de oostkant van het erf.
Tot slot
Een vrijstaande woonboerderij uit 1890 in het hart van het oude dorp, met een eigen geschiedenis, veel ruimte eromheen, een tuin rondom met het achtererf op het zuiden en uitzicht op de authentieke hooibergen. Voor wie een renovatie niet uit de weg gaat, is dit een kans om in het oude Blaricum een eigen thuis te maken. Wij laten het u graag zien.
Kenmerken
- Vrijstaande woonboerderij, bouwjaar 1890, oorspronkelijk twee woningen;
- Toe aan een totale renovatie;
- Woonoppervlakte circa 148 m², perceel 572 m²;
- Moederhaard, gevelkachels en geiser;
- Twee woonkamers en een dichte keuken;
- Vier slaapkamers, waarvan één op de begane grond;
- Badkamer met douche en apart toilet op de begane grond;
- Achtertuin op het zuiden;
- Oprit met carport aan de westkant;
- Vrijstaande stenen schuur en aangebouwde stenen schuur aan de oostkant;
- Gelegen tegenover de hooibergen aan het Fransepad;
- Oplevering kan snel.
Voor meer informatie of een bezichtiging kunt u contact opnemen met Burgersdijk Makelaars in Blaricum via telefoonnummer 035-538 22 88 email
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,295,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 8,750
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1890
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 148 m²
- Other space inside the building
- 5 m²
- External storage space
- 13 m²
- Plot size
- 572 m²
- Volume in cubic meters
- 568 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower and sink
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- No insulation
- Heating
- Gas heaters and gas heater
- Hot water
- Gas water heater
Cadastral data
- BLARICUM E 454
- Cadastral map
- Area
- 572 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in centre and unobstructed view
- Garden
- Surrounded by garden
Storage space
- Shed / storage
- Attached brick storage
- Facilities
- Electricity
- Insulation
- No insulation
Garage
- Type of garage
- Carport
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
© 2001-2026 funda