This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/doesburg/huis-koppenberch-14/80952828/

Koppenberch 146982 CZ DoesburgVerspreide huizen IJssel en Oude IJssel
Sold under reservation
€ 275,000 k.k.
Description
Wonen op het water, met ruimte voor een nieuw hoofdstuk
Aan de Koppenberch in Doesburg ligt een stalen woonschip met een uitgesproken eigen karakter. Ruim van binnen, omringd door water en groen en voorzien van fraaie nautische details. Het interieur vraagt om modernisering, maar juist daarin schuilt de kans: hier kun je een woonplek op het water helemaal naar eigen hand zetten.
Een entree die meteen vertelt waar je woont
Via de loopplank bereik je het schip en stap je binnen door een karakteristieke, rond gevormde entree. Het glas rondom de deur laat het daglicht naar binnen vallen en zet direct de toon. Geen doorsnee voordeur, maar een entree die onmiskenbaar bij wonen op het water hoort.
Binnen loopt een centrale gang door het schip. De houten vloer, ronde patrijspoorten en verschillende oorspronkelijke details geven het interieur een aangenaam nautisch karakter. De afwerking is gedateerd en verdient aandacht, maar de ruimtes zelf bieden een mooie basis om opnieuw in te delen en af te werken.
Ruimte, licht en uitzicht op het groen
De royale verblijfsruimte heeft een houten vloer en meerdere ronde patrijspoorten. Het zachte licht dat hierdoor naar binnen valt geeft de ruimte een heel eigen sfeer. Verschillende vaste kasten zorgen voor praktische bergruimte en de aanwezige radiatoren maken duidelijk dat het schip als volwaardige woonruimte is ingericht.
Elders aan boord ligt een kamer met een groot raam richting het water. Hier wordt meteen zichtbaar waarom wonen op een schip zo aantrekkelijk kan zijn: vanuit huis kijk je rechtstreeks uit over het water naar de groene oever aan de overzijde. Een uitzicht dat met de seizoenen mee verandert.
De indeling biedt bovendien voldoende aanknopingspunten voor een nieuwe eigenaar. Denk aan een royale woonkamer, werk- of atelierplek en slaapvertrekken, afhankelijk van de gewenste invulling.
Keuken met een vleugje retro
De keuken is functioneel ingericht met werkbladen aan weerszijden, een spoelbak, kastruimte en apparatuur. De betegelde achterwand en donkere houten plafondlatten verwijzen duidelijk naar de periode waarin het interieur is aangebracht. Wie hier gaat vernieuwen, heeft een overzichtelijke ruimte waarin een eigentijdse keuken goed tot zijn recht kan komen.
Nautische details in de badkamer
Ook de sanitaire ruimtes hebben hun oorspronkelijke karakter behouden. Er is een separaat toilet en een badkamer met douche en wastafel. Bruin geglazuurde tegels, wit houten wandwerk en een ronde patrijspoort zorgen hier voor een bijna klassiek scheepsinterieur. Niet meer van vandaag, maar beslist met persoonlijkheid.
Een schip om verder te brengen
Dit is geen woonschip waar alles al voor je is bedacht. Het is juist een plek voor iemand die mogelijkheden ziet. De bestaande indeling, royale vertrekken, houten vloeren, patrijspoorten en het contact met het water vormen het vertrekpunt. Met renovatie en een frisse blik kan hier een bijzonder eigentijds thuis ontstaan, zonder het oorspronkelijke scheepskarakter uit het oog te verliezen.
En buiten? Daar ligt het water letterlijk aan je voeten. Groen aan de overzijde, lucht boven het schip en steeds dat andere perspectief dat wonen aan de wal eenvoudigweg niet biedt.
Wie zin heeft om de handen uit de mouwen te steken en tegelijkertijd valt voor het leven op het water, vindt hier een schip met karakter én een nieuw hoofdstuk dat nog geschreven mag worden.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 275,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,929
- Status
- Sold under reservation
Construction
- Kind of house
- Houseboat, detached residential property (residential property on water)
- Building type
- Resale property
- Construction period
- 1960-1970
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 70 m²
- Exterior space attached to the building
- 8 m²
- Volume in cubic meters
- 230 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower and sink
- Number of stories
- 1 story
Energy
- Energy label
- Not available
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- DOESBURG AA 1234
- Cadastral map
- Area
- 1 m²
- Ownership situation
- See deed
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, along waterway, alongside waterfront, open location and unobstructed view
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
© 2001-2026 funda