This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/eindhoven/huis-akkerstraat-12/44511188/

Description
Deze karakteristieke tussenwoning aan de Akkerstraat biedt verrassend veel ruimte, een fijne basisindeling en volop mogelijkheden om alles helemaal naar eigen smaak te moderniseren.
Met een ruime woonkamer, separate keuken, kelder, drie slaapkamers op de eerste verdieping, een extra zolderkamer, balkon, achtertuin én vrijstaande berging is er aan ruimte in ieder geval geen gebrek. De woning is gedateerd en vraagt om een grondige aanpak, maar juist dat maakt dit een interessant huis voor wie niet op zoek is naar kant-en-klaar. Hier kunt u vanaf de basis opnieuw beginnen en stap voor stap een woning creëren die helemaal bij u past.
ENTREE
Via de voorzijde bereikt u de entree van de woning. De karakteristieke uitstraling die u aan de buitenkant ziet, komt ook binnen terug in verschillende oorspronkelijke details. Hoge plafonds, glas-in-loodramen en gele/rode wand- en vloertegels.
HAL
Vanuit de entree komt u in de hal. Hier bevinden zich de meterkast, de trap naar de eerste verdieping en de doorgangen naar het toilet, de woonkamer en keuken. Vanuit de hal is bovendien de kelder bereikbaar.
De afwerking is eenvoudig, waardoor u hier meteen alle vrijheid heeft om de woning een compleet nieuwe uitstraling te geven.
TOILET
Het toilet bevindt zich aan de achterzijde van de hal en is uitgevoerd met een staand toilet en een fonteintje. De ruimte is deels betegeld, waarbij u de details van de jaren 30 terugziet.
WOONKAMER
De woonkamer strekt zich uit over een groot deel van de begane grond en biedt daardoor volop ruimte voor een royale zit- en eethoek.
Aan de voorzijde zorgen de brede raampartij en de karakteristieke glas-in-looddetails voor veel sfeer. Verderop in de woonkamer zijn aan weerszijden vaste kasten aanwezig met ensuite deuren die voorzien zijn van glas-in-loodramen. De indeling geeft u verschillende mogelijkheden: behoudt u het meer klassieke karakter met afzonderlijke leefgedeeltes, of maakt u juist één grote open leefruimte?
Juist doordat de basis zo ruim is, kunt u hier met een verbouwing echt iets bijzonders neerzetten. Vanuit de achterste woonkamer slaat u de tuindeuren open en verbindt u binnen en buiten naadloos met elkaar.
KEUKEN
Aan de achterzijde ligt de separate keuken. De huidige keuken is eenvoudig uitgevoerd met onder- en bovenkasten, een terrazzo werkblad en de bestaande aansluitingen. Vanuit de keuken heeft u direct toegang tot de achtertuin.
KELDER
Onder een deel van de woning bevindt zich een praktische kelder. Een fijne extra ruimte voor voorraad, opslag of spullen die u liever niet dagelijks in het zicht heeft.
EERSTE ETAGE
OVERLOOP
De trap vanuit de hal brengt u naar de eerste verdieping. Vanaf de overloop zijn drie slaapkamers, de badkamer en de trap naar de tweede verdieping bereikbaar.
SLAAPKAMERS
Op deze verdieping bevinden zich drie slaapkamers van verschillende formaten.
De grootste slaapkamer ligt aan de voorzijde en biedt voldoende ruimte voor een tweepersoonsbed en een ruime kastenwand.
Aan de achterzijde bevinden zich nog twee slaapkamers. De grotere kamer beschikt over een wastafel en vaste kastruimte. Beide kamers aan deze zijde hebben toegang tot het balkon, dat zich over een groot deel van de achtergevel uitstrekt.
De derde slaapkamer is wat compacter en is daardoor ook uitstekend geschikt als kinder-, werk- of logeerkamer.
BADKAMER
De badkamer ligt aan de voorzijde en is momenteel voorzien van een ligbad, wastafel en toilet. Middels natuurlijke ventilatie kunt u de ruimte ventileren.
TWEEDE ETAGE
Via een vaste trap bereikt u de tweede verdieping. Hier valt vooral op hoeveel extra ruimte de woning nog te bieden heeft.
Op deze verdieping bevindt zich een ruime overloop met daarnaast een afzonderlijke zolderkamer, een berging en vaste kastruimte. Door het schuine dak heeft deze verdieping een karakteristieke uitstraling.
De huidige afwerking vraagt om aandacht, maar qua gebruik zijn er verschillende mogelijkheden. Denk aan een extra slaap-, werk- of hobbykamer, terwijl er daarnaast nog voldoende plek overblijft voor opslag.
ZOLDER
Boven de tweede verdieping bevindt zich nog een extra zolder-/vlieringruimte onder de nok van het dak.
Deze ruimte is vooral geschikt als aanvullende bergruimte. Voor een huis midden in de stad is het prettig om zoveel praktische opslagmogelijkheden verdeeld over meerdere verdiepingen te hebben.
EXTERIEUR
Ook buiten biedt de woning een fijne basis om mee aan de slag te gaan. De karakteristieke bakstenen gevel en oorspronkelijke details passen goed bij het straatbeeld, terwijl de achterzijde toegang geeft tot een eigen tuin.
ACHTERTUIN
De achtertuin heeft een combinatie van bestrating, gazon en groen. Vanuit zowel de keuken als de woning loopt u gemakkelijk naar buiten.
Achter in de tuin staat een vrijstaande stenen berging met elektra en voldoende ruimte voor fietsen, gereedschap en tuinspullen. Ook de tuin zelf biedt volop mogelijkheden om opnieuw in te richten en er een fijne groene stadstuin van te maken.
VOORTUIN
Aan de voorzijde vormt de voortuin de overgang tussen de straat en de woning. Ook hier kunt u met een relatief eenvoudige nieuwe inrichting de uitstraling van het geheel direct versterken.
OMGEVING
De Akkerstraat ligt in de Schrijversbuurt in stadsdeel Gestel. Een centrale locatie in Eindhoven, met het stadscentrum, het Stadswandelpark en de Genneper Parken op korte fietsafstand. Winkels, horeca, scholen en andere dagelijkse voorzieningen zijn in de omgeving aanwezig. Daarmee woont u hier dicht bij alles wat de stad te bieden heeft, terwijl de straat onderdeel is van een karakteristieke woonbuurt.
HIGHLIGHTS
Karakteristieke tussenwoning met volop renovatie- en moderniseringsmogelijkheden
Ruime woonkamer met karakteristieke glas-in-looddetails
Praktische kelder
Drie slaapkamers op de eerste verdieping
Balkon aan de achterzijde
Vaste trap naar de tweede verdieping
Extra zolderkamer, berging en kastruimte op de tweede verdieping
Aanvullende zolder-/vlieringruimte
Achtertuin met vrijstaande stenen berging
Centrale ligging in de Schrijversbuurt, nabij het centrum van Eindhoven
Ideale woning voor wie zelf wil verbouwen en vanaf de basis een eigen huis wil creëren
Bij deze woning is de ouderdomsclausule van toepassing.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 595,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,508
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1935
- Specific
- Renovation project
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 132 m²
- Exterior space attached to the building
- 10 m²
- External storage space
- 11 m²
- Plot size
- 173 m²
- Volume in cubic meters
- 467 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories and an attic
- Facilities
- Passive ventilation system
Energy
- Energy label
- Heating
- Gas heaters
- Hot water
- Gas water heater
Cadastral data
- GESTEL C 1028
- Cadastral map
- Area
- 173 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, in centre and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 88 m² (15.52 metre deep and 5.70 metre wide)
- Garden location
- Located at the northeast
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
© 2001-2026 funda