Sold
Hoogstraat 315-A5654 NB EindhovenRapelenburg
€ 800,000 k.k.
- 214 m²living area
- 390 m²plot size
- 6bedrooms
- Denergy label
Sales history
- Listed since
- November 19, 2024
- Date of sale
- August 4, 2025
- Term
- 8½ month
Description
Charmant halfvrijstaand herenhuis – een karaktervol juweel uit de jaren ’30 met veel potentie
Welkom aan de Hoogstraat 315a in Eindhoven – een halfvrijstaand herenhuis uit 1933 dat geschiedenis en karakter ademt. Deze woning is een droom voor bijvoorbeeld gezinnen die op zoek zijn naar ruimte én sfeer, en voor liefhebbers van de unieke bouwstijl uit de jaren ’30. Hier vind je geen standaard nieuwbouw, maar een huis met een ziel – vol originele details én mogelijkheden om het naar eigen wens te moderniseren. Een thuis met een ziel, klaar voor een nieuw hoofdstuk.
Niet instapklaar, wél een unieke kans
Hoewel dit familiehuis met zorg bewoond is geweest en veel authentieke elementen prachtig bewaard zijn gebleven, is het belangrijk om te weten dat de woning niet instapklaar is. Om aan de hedendaagse wooncomfort- en duurzaamheidseisen te voldoen, is modernisering en verduurzaming noodzakelijk. Denk aan isolatie en energiezuinige maatregelen – allemaal zaken waarmee je deze woning kunt omvormen tot een comfortabel en toekomstbestendig gezinshuis.
Wonen met karakter én ruimte
Bij binnenkomst word je verwelkomd door het warme gevoel van klassieke grandeur. Originele glas-in-loodramen, en suite deuren en paneeldeuren zorgen voor een unieke sfeer. De royale woonoppervlakte van 214 m² en het perceel van 390 m² bieden volop ruimte voor gezinsleven, werk aan huis of hobby’s. De kamers en suite geven een mooie scheiding tussen wonen en eten, terwijl de grote ramen zorgen voor veel lichtinval.
Een groene oase in de stad
De ruime achtertuin is een waar pluspunt: een groene en beschutte plek waar kinderen kunnen spelen en ouders kunnen ontspannen. Of je nu een trampoline wilt plaatsen, een groentetuin aanlegt of gezellig wilt borrelen op het terras – hier kan het allemaal.
Ideale locatie voor gezinnen
De woning ligt in de gewilde wijk Gestel, aan de rand van het centrum van Eindhoven. Scholen, kinderopvang, sportclubs, parken en winkels zijn allemaal op korte afstand bereikbaar. Bovendien ben je via de nabijgelegen uitvalswegen snel onderweg naar Veldhoven, de High Tech Campus of het buitengebied.
Wat maakt deze woning bijzonder?
- Bouwjaar 1933 – ontworpen door architect Therus van Lieshout
- Authentieke jaren ’30 stijlkenmerken
- Aan ruimte geen gebrek! Royale woonoppervlakte (214 m²) en perceel (390 m²)
- Buitenschilderwerk kozijnen uitgevoerd in 2024
- Bouwkundige keuring aanwezig (inzage mogelijk)
- Grote tuin met veel privacy – ideaal voor gezinnen
- Ruimte en vrijheid om te verduurzamen en moderniseren
- Unieke combinatie van karakter, ligging en potentieel
Voor degene die meer ruimte zoeken én houden van sfeer. Voor wie niet bang is om de handen uit de mouwen te steken en een huis eigen wil maken.
Ben jij op zoek naar een woning met karakter, historie én potentie? Dan is Hoogstraat 315a jouw kans om een bijzonder stukje Eindhoven in handen te krijgen – een woning met een verhaal én toekomst.
Hoogstraat 315a is geen standaard woning – het is een karaktervolle basis voor een nieuw hoofdstuk. Maak een afspraak en ontdek zelf de mogelijkheden.
Belangrijk om te weten:
Een bouwkundige keuring is reeds uitgevoerd en is ter inzage beschikbaar. Dit biedt inzicht in de huidige staat van de woning.
Advertisement
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 925,000 kosten koper
- Last asking price
- € 800,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,738
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Mansion, semi-detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1933
- Type of roof
- Combination roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 214 m²
- Other space inside the building
- 10 m²
- Exterior space attached to the building
- 1 m²
- External storage space
- 21 m²
- Plot size
- 390 m²
- Volume in cubic meters
- 829 m³
Layout
- Number of rooms
- 8 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a basement
- Facilities
- Outdoor awning
Energy
- Energy label
- D
- Insulation
- Roof insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha (gas-fired combination boiler from 2010, in ownership)
Cadastral data
- GESTEL C 992
- Cadastral map
- Area
- 360 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- GESTEL C 993
- Cadastral map
- Area
- 30 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Garden
- Back garden, front garden and side garden
- Back garden
- 209 m² (20.45 metre deep and 10.24 metre wide)
- Garden location
- Located at the southeast with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Attached brick storage
Garage
- Type of garage
- Detached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
Popularity
27,487x
Viewed
325x
Saved
19-11-2024
On Funda
Neighborhood
Discover the neighborhood
Curious about the housing supply, residents and local real estate agents?
Don’t want to forget this home?
Save it as a favorite. You’ll easily find it back and get notified when something changes.




