This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/enschede/huis-padangstraat-56/17233249/

Niet om woontrends heen ontwerpen, hier carte blanche om te verbouwen
Description
Terug naar hoe het ooit begon
Naar 1932, het bouwjaar. De Padangstraat stond letterlijk nog maar net op de kaart, want de straatnaam werd in 1931 vastgesteld. Net als in veel Nederlandse uitbreidingswijken uit die periode werd het thema Nederlands-Indië.
In oude archieven lijkt de eerste bewoner het beroep van vertegenwoordiger uit te oefenen. Het huis past daarbij, deze huizen zijn gebouwd voor de middenstandsklasse.
Nu, bijna 100 jaar verder
Zien we dat de tijd heeft stilgestaan en sinds de jaren 70/80 weinig updates zijn gedaan. Handig voor de nieuwe bewoner(s), er hoeft niet om bestaande woontrends heen ontworpen te worden. Moderniseren, opnieuw indelen, uit-/verbouwen of juist elementen van toen opnieuw laten schitteren, nummer 56 geeft er alle ruimte voor.
Zonder meer is er optimaal genoten van de locatie. Hier wonen is in 10 minuten op de Oude Markt staan, maar ook een tuin die doet vergeten dat dit echt zo dichtbij is. Diep en volop in de (avond)zon. En ja, ook die heeft liefde nodig, maar hé dan is het ook de plek waar niemand meer is weg te slaan.
De charme van toen en de trends van nu
Wij zien het al voor ons, laat de originele details weer schitteren en voeg zo’n fijne woonstijl toe:
- De forse dakoverstekken en de erker geven het huis cachet
- De hoge schoorsteen en het gemetselde tuinmuurtje zijn originele elementen
- Grote ramen en de donkere gevelsteen met gemetselde rollagen zijn typisch voor deze tijd
- De kamer ensuite en originele haard zijn verwijderd, maar die gave plafondhoogte en granitovloer (althans daar lijkt het wel op in de hal) zijn nog wel aanwezig
- Bouw hem verder uit en realiseer een enorme leefkeuken
- 3 grote slaapkamers, dus loten om wie welke krijgt is hier niet nodig. Leuke behangprints en moderne kleuren zoeken we nog wel
- Pak de tuin aan, diepte heeft ie, dus terras, borders, gras, speelplek, veranda? Kom maar door met ideeën
Dit is een huis op een te gekke plek, bomvol historie en met die charmante uitstraling die bij het oorspronkelijk bouwjaar past. De mogelijkheden zijn oneindig en deze optelsom maakt dat de Padangstraat 56 een verbouwingsklus meer dan waard is.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 275,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,594
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, double house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1932
- Specific
- Renovation project
- Type of roof
- Hipped roof covered with asphalt roofing and roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 106 m²
- Plot size
- 232 m²
- Volume in cubic meters
- 438 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Bath, toilet, and sink
- Number of stories
- 2 stories and a basement
- Facilities
- Skylight, optical fibre, passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Partly double glazed
- Heating
- CH boiler and fireplace
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Quinta (gas-fired combination boiler from 2005, in ownership)
Cadastral data
- LONNEKER O 9068
- Cadastral map
- Area
- 232 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Sheltered location and in residential district
- Garden
- Back garden and front garden
- Back garden
- 125 m² (19.50 metre deep and 6.40 metre wide)
- Garden location
- Located at the west with rear access
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
© 2001-2026 funda