This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/franeker/huis-salverderweg-16/44413443/

Salverderweg 168801 AX FranekerFraneker Bloemketerp en Watertorenbuurt
Sold under reservation
€ 349,500 k.k.
Description
Klassiek herenhuis op prachtige locatie!
Aan een rustige groene en verkeersluwe laan, direct aan de Salverdervaart, staat dit beeldbepalende herenhuis vol karakter en authentieke details. De woning werd in 1913 ontworpen door de lokaal bekende architect Adema voor de weduwe Terpstra en ademt nog altijd de sfeer van toen. Hoge plafonds, prachtige glas-in-loodramen en tal van authentieke elementen maken dit tot een bijzonder en uniek woonhuis.
Parkeren kan eenvoudig op de eigen oprit. De aangebouwde garage biedt bovendien volop mogelijkheden. Zo kan deze worden omgebouwd tot een royale slaapkamer, waardoor de woning uitstekend levensloopbestendig te bewonen is dankzij de badkamer op de begane grond.
Indeling begane grond:
Via de overdekte entree kom je binnen in de royale hal met originele betegeling en een indrukwekkende robuuste trapopgang. Aan de voorzijde bevindt zich de lichte living, oorspronkelijk een kamer en suite, met fraaie glas-in-loodramen en een prachtig uitzicht over de Salverdervaart. Op de begane grond bevindt zich ook de badkamer, uitgevoerd in twee delen en voorzien van vloerverwarming, een douche, toilet en een wastafel. Aan de achterzijde ligt de ruime woonkeuken van circa 18 m² met een royaal L-vormig keukenblok en eveneens voorzien van vloerverwarming. Vanuit de keuken is de inpandige garage bereikbaar, ingericht met een praktische bijkeukenhoek en een voorraadkast. Deze ruimte leent zich ook uitstekend voor bijvoorbeeld het realiseren van een royale slaapkamer, waardoor gelijkvloers wonen eenvoudig mogelijk is.
1e verdieping:
De ruime overloop biedt toegang tot het balkon op het westen, een heerlijke plek om te genieten van de middag- en avondzon. Aan de voorzijde bevinden zich twee ruime slaapkamers met hoge plafonds en opnieuw dat schitterende uitzicht over het water. Op de overloop is een tweede toilet aanwezig. Aan de achterzijde ligt een derde, iets compactere slaapkamer, maar eveneens een fijne ruimte.
Vliering:
Via een schuiftrap naar de zolder met volop bergruimte, een handige plek voor alles wat je niet dagelijks nodig hebt.
Goed om te weten:
Deze riante woning ligt op een prachtige locatie en op korte afstand van het historische centrum van Franeker. Alle dagelijkse voorzieningen bevinden zich op loopafstand, waaronder supermarkten, gezellige winkels, cafés en restaurants. Ook de karakteristieke bolwerken, basisscholen en het NS-station zijn binnen enkele minuten te bereiken. Hier woon je rustig en met alle gemakken van de stad binnen handbereik.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 349,500 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,774
- Status
- Sold under reservation
Construction
- Kind of house
- Mansion, semi-detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1914
- Type of roof
- Hipped roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 126 m²
- Other space inside the building
- 37 m²
- Exterior space attached to the building
- 6 m²
- Plot size
- 234 m²
- Volume in cubic meters
- 565 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- Walk-in shower, toilet, underfloor heating, and sink
- Number of stories
- 2 stories and an attic
- Facilities
- Skylight and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Energy efficient window and floor insulation
- Heating
- CH boiler and partial floor heating
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Tzerra Ace 28C (gas-fired combination boiler from 2024, in ownership)
Cadastral data
- FRANEKER B 948
- Cadastral map
- Area
- 234 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and unobstructed view
- Garden
- Back garden and front garden
- Front garden
- 42 m² (12.00 metre deep and 3.50 metre wide)
- Garden location
- Located at the south
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Garage
- Type of garage
- Built-in
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity, heating and running water
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property and public parking
© 2001-2026 funda