This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/goedereede/huis-kerkstraat-1/43611674/

Description
Rijksmonument met veelzijdige mogelijkheden in het hart van Goedereede
Dit is jouw kans om eigenaar te worden van een prachtig 18e-eeuws monumentaal pand aan de Kerkstraat 1, gelegen in het historische centrum van Goedereede. Dit karakteristieke pand, met zijn kenmerkende klokgevel, rode bakstenen accenten en zonnewijzer in de topgevel, is een waar pronkstuk. Het object omvat tevens een lager gebouw met puntgevel, wat bijdraagt aan de bijzondere uitstraling van deze woning.
De woning ligt op een perceel van 132 m² en beschikt over een sfeervolle stadstuin op het westen. Het huis heeft een speelse indeling met diverse kamers waardoor het mogelijk is om, dankzij de centrumbestemming, verschillende functies aan de woning toe te kennen. Bovendien hebben de huidige eigenaren de naastgelegen woning toegevoegd, wat extra flexibiliteit biedt voor gebruik als gastenverblijf of kantoor aan huis.
INDELING
Bij binnenkomst via de brede voordeur betreed je de imposante gang, voorzien van marmeren tegels. Vanuit de gang heb je toegang tot een inpandige berging, de voorkamer en de leefkeuken. De voorkamer straalt authenticiteit uit met een open haard en en-suitekast.
De keuken is uitgerust met een roestvrijstalen werkblad, een landelijk fornuis met afzuigschouw en een gezellige ontbijtbar. Vanuit de keuken bereik je de stadstuin, die grotendeels bestraat is en beschikt over een ruime berging waar water, gas en elektra zijn voorbereid. De tuin is ideaal gelegen op het westen. Er is zowel via een inpandige doorgang als via een eigen voordeur toegang tot het gastenverblijf. Dit gastenverblijf beschikt over een eigen toilet, ruime inloopdouche en een zitgedeelte met pantry. De trapopgang leidt naar de slaapkamer op de eerste verdieping van het gastenverblijf.
Op de eerste verdieping van de woning bevinden zich de overloop en diverse vaste kasten. Aan de voorzijde ligt de hoofdslaapkamer met diverse vaste kasten en een prachtig uitzicht op de Markt. De badkamer aan de achterzijde is voorzien van een wastafelmeubel, toilet en douche. Een doorgang leidt naar de verdieping van het bijbehorende pand, waar een kantoortje en de technische ruimte met cv-ketel en witgoedopstelling te vinden zijn.
De tweede verdieping, bereikbaar via een vaste trap, biedt toegang tot twee ruime slaapkamers met zichtbare constructieve balken en dakvensters. Het dak is geïsoleerd en goed onderhouden.
BIJZONDERHEDEN
- Monumentaal pand met rijke historie
- Stadstuin op het westen
- Veelzijdige centrumbestemming voor diverse gebruiksmogelijkheden
- 7 kamers, waarvan 4 slaapkamers
- Perceel van 132 m² en woonoppervlakte van 162 m²
Dit unieke pand biedt een combinatie van historische charme en moderne mogelijkheden. Neem contact met ons op om een bezichtiging in te plannen en de bijzondere sfeer van dit monumentale pand zelf te ervaren.
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 575,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,949
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1800
- Specific
- Monumental building
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 195 m²
- External storage space
- 7 m²
- Plot size
- 132 m²
- Volume in cubic meters
- 692 m³
Layout
- Number of rooms
- 8 rooms (4 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- 2 showers, 2 toilets, 2 sinks, and bath
- Number of stories
- 2 stories and an attic
Energy
- Energy label
- Not available
- Heating
- CH boiler and fireplace
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- GOEDEREEDE A 1671
- Cadastral map
- Area
- 100 m²
- Ownership situation
- Full ownership
- GOEDEREEDE A 2191
- Cadastral map
- Area
- 32 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre
- Garden
- Back garden
Storage space
- Shed / storage
- Attached wooden storage
- Facilities
- Electricity and running water
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
Photos 48
© 2001-2026 funda















































