This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/gouda/appartement-peperstraat-29-c/17384959/

karakteristieke loft met vide en zonnig balkon!
Description
Uniek wonen in hartje Gouda: karakteristieke loft met vide en zonnig balkon!
Midden in het historische centrum van Gouda, in het voormalige St. Jozefschoolgebouw aan de charmante Peperstraat, vindt u dit lichte en sfeervolle appartement van circa 75 m², verdeeld over twee woonlagen. Het gebouw kent een rijke geschiedenis: ooit deed het dienst als meisjesschool en later als het bekende jongerencentrum ‘Over de Brug’, waar onder anderen Herman Brood optrad. Een plek vol historie en karakter!
Authentieke houten balken, grote raampartijen en een open woonkamer met vide geven de woning een bijzonder karakter, terwijl de moderne keuken en eigentijdse afwerking zorgen voor hedendaags wooncomfort. De slaapkamer op de tweede verdieping en het balkon met idyllisch uitzicht over het historische centrum van Gouda maken het geheel compleet.
Een unieke combinatie van historie, sfeer en modern wonen, op een plek met een bijzonder verhaal. Met winkels, restaurants en gezellige terrassen op loopafstand woont u hier midden in de levendige, historische binnenstad van Gouda!
Midden in de stad, maar verrassend rustig: de Peperstraat kent weinig verkeer en biedt een oase van rust in het historische centrum.
Bijzonderheden:
- Gelegen in het historische centrum van Gouda
- Voormalig St. Jozefschoolgebouw daarna het bekende jongerencentrum ‘Over de Brug’,
- Oorspronkelijk bouwjaar circa 1900, volledig gerenoveerd in 2018
- Woonoppervlakte circa 75 m²
- Berging op de begane grond
- Appartement verdeeld over twee woonlagen
- Lichte woonkamer met hoge raampartijen en vide
- Open keuken met inbouwapparatuur
- Slaapkamer op de eerste verdieping en open slaapruimte op de tweede verdieping
- Moderne badkamer met douche, wastafelmeubel en toilet
- Separate toiletruimte op de eerste verdieping
- Karakteristieke houten balkenconstructie
- Appartement is volledig geïsoleerd
- De grote raampartijen zijn voorzien van speciale buitenjaloezieën, waarmee u het daglicht naar wens kunt filteren en een aangename, sfeervolle lichtinval in de woning creëert
- Cv-ketel uit 2018
- Airco aanwezig
- Centrale ligging: midden in het historische centrum van Gouda, met gezellige winkels, sfeervolle restaurants, levendige terrassen en alle dagelijkse voorzieningen op loopafstand. Ook het NS-station, diverse openbaarvervoervoorzieningen, huisartsenpraktijken en scholen bevinden zich in de nabije omgeving.
Indeling
Begane grond:
Gezamenlijke entree en centrale hal met toegang tot de meterkastruimte en de fietsenberging met elektra. Vanuit de hal bereikt u het karakteristieke trappenhuis, dat leidt naar de entree van het appartement op de eerste verdieping.
Eerste verdieping:
Bij binnenkomst in het appartement komt u in de hal met toegang tot de toiletruimte, een slaapkamer en de woonkamer.
De woonkamer is een lichte en open leefruimte met een indrukwekkende plafondhoogte en grote raampartijen. De vide zorgt voor een ruimtelijk effect en geeft de woning een bijzonder karakter. De lichte vloerafwerking en de zichtbare plafondbalken zorgen voor een combinatie van modern comfort en authentieke details.
De open keuken bevindt zich langs de wand en is uitgevoerd met een strak keukenblok, voorzien van diverse inbouwapparatuur. Door de open opstelling staat de keuken in directe verbinding met het woongedeelte.
Vanuit de woonkamer heeft u via openslaande deuren toegang tot het balkon. De grote glaspartijen zorgen voor veel natuurlijk licht en bieden uitzicht op de karakteristieke bebouwing van de binnenstad.
Op deze verdieping bevindt zich tevens een slaapkamer, die ook uitstekend geschikt is als werk- of studeerkamer. De separate toiletruimte is bereikbaar vanuit de hal. Een open trap in de woonkamer leidt naar de tweede verdieping.
Tweede verdieping:
De tweede verdieping bestaat uit een open slaapruimte op de vide en een badkamer. De slaapruimte kijkt uit over de woonkamer en profiteert dankzij de hoge raampartijen van veel daglicht. De zichtbare houten balkenconstructie geven ook deze verdieping een karakteristieke uitstraling. Er is ruimte voor een tweepersoonsbed en aanvullende kastruimte.
De badkamer is modern afgewerkt en voorzien van een douche, een wastafelmeubel met opzetwastafel, een spiegel en een toilet. Ook hier zijn de originele houten balken zichtbaar, wat een mooi contrast vormt met de moderne sanitaire voorzieningen.
Balkon:
Het appartement beschikt over een eigen balkon dat direct vanuit de woonkamer bereikbaar is. Hier kunt u buiten zitten en genieten van het uitzicht over de historische binnenstad van Gouda en de bijzondere omliggende bebouwing. Dankzij de grote glazen deuren vormt het balkon een prettig verlengstuk van de woonkamer.
Bent u op zoek naar een karakteristiek appartement met veel licht, een bijzondere indeling en een centrale ligging in Gouda? Dan nodigen wij u graag uit om Peperstraat 29 C tijdens een bezichtiging zelf te komen ervaren!
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 350,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 4,667
- Status
- Available
- VVE (Owners Association) contribution
- € 188.00 per month
Construction
- Type apartment
- Residential property with shared street entrance (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1900
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations)
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 75 m²
- Exterior space attached to the building
- 7 m²
- Volume in cubic meters
- 267 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, sink, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Optical fibre, passive ventilation system, and TV via cable
- Located at
- 2nd floor
Energy
- Energy label
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas ketel HR E (gas-fired combination boiler from 2018, in ownership)
Cadastral data
- GOUDA D 4244
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 188.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- Yes
- Building insurance
- Yes
© 2001-2026 funda