This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/hengelo-ov/huis-paul-krugerstraat-26/44462455/

Eye-catcherKarakter, comfort & city vibes sinds 1904
Description
Karakter, centrumgevoel & een huis met een verhaal
Dit karakteristieke pand uit 1904 is er zo één. Ooit gebouwd als klassiek woonhuis – precies zoals het identieke pand aan de overzijde – maar door de jaren heen getransformeerd tot een unieke stadswoning vol historie en sfeer. Van sigarenzaak tot wonen, van mansardekap naar een vergrote eerste verdieping met extra leefruimte. Juist die mix van oud en nieuw maakt dit huis zó leuk!
Locatie, locatie, locatie
Hier zit je gegarandeerd goed: in hartje centrum Hengelo. Even naar de HEMA? Lopend. Boodschappen bij Albert Heijn Thiemsbrug? Om de hoek. Een terrasje pakken of spontaan de stad in? Hier woon je midden in de gezelligheid, terwijl je thuis juist weer dat knusse gevoel ervaart.
Binnen?
Zodra je binnenstapt voel je het meteen: dit huis heeft karakter. De woonkamer is sfeervol ingericht met warme kleuren, veel lichtinval en leuke details die herinneren aan vroeger. Kijk bijvoorbeeld eens naar het oude stalraampje in de wand. Details zoals deze geven het huis nét dat beetje extra charme. De huidige bewoners zijn slim omgegaan met de beschikbare ruimte. Overal vind je handige ingebouwde kasten en opbergmogelijkheden. Zelfs onder de trap en in de hal is iedere hoek praktisch benut. Aan de voorzijde ligt de gezellige eetkamer met grote raampartijen en uitzicht op de karakteristieke straat. Een heerlijke plek voor lange diners of ’s ochtends een kop koffie terwijl de stad langzaam op gang komt.
De keuken is in 2024 vernieuwd en is vergroot nadat de badkamer boven werd geplaatst. Hierdoor is een verrassend ruime leefkeuken ontstaan. Stoer, modern en praktisch ingericht met een groot gasfornuis inclusief wokpit, oven, veel werkruimte en een nieuw dakraam dat zorgt voor extra licht. Ook de wasruimte, cv-opstelling en witgoedaansluitingen zijn hier netjes weggewerkt achter maatwerkkasten.
Boven
Ook boven laat deze woning zien dat er slim met ruimte is omgegaan. De grootste slaapkamer aan de voorzijde voelt heerlijk licht dankzij de brede raampartijen met HR++ beglazing. Voeg daar de praktische vaste kast aan toe en je hebt een slaapkamer waar comfort en functionaliteit mooi samenkomen.
De tweede slaapkamer is misschien wel de verrassing van deze verdieping. Ooit waren dit twee kamers, tegenwoordig vormt het één royale ruimte met een speelse boogverbinding naar de aangrenzende werkkamer. De kunststof langwerpige kozijnen, het kenmerkende hoekraam en de toegang richting het balkon zorgen voor extra sfeer en licht. Toch liever drie slaapkamers? Dan kun je hier relatief eenvoudig terug naar de oorspronkelijke indeling.
De badkamer maakt de verdieping compleet met een dubbele wastafel, douche en toilet.
Buiten?
Een echte stadstuin. Compact, sfeervol en onderhoudsvriendelijk. Hier geniet je van een rustige plek midden in de stad. Achterin staat een schuur met betonnen vloer, elektra en dubbele deuren. Ideaal als hobbyruimte. Aan de overzijde nog een overdekte opslag voor de fietsen, alles praktisch ingevuld en je kan eenvoudig achterom!
De highlights op een rij:
- Bouwjaar 1904: een huis met karakter, historie en een verhaal
- Kunststof kozijnen met HR++ glas, uitgevoerd met de uitstraling van traditionele houten kozijnen
- De keuken is in 2024 vernieuwd
- Intergas cv-ketel uit 2023 (huur)
- Flexibele indeling met twee ruime slaapkamers en de mogelijkheid voor een derde slaapkamer
- Hartje centrum: de HEMA, Albert Heijn Thiemsbrug, winkels en terrassen letterlijk om de hoek
Ben jij op zoek naar een woning die nét even anders is dan anders? Een huis met sfeer, geschiedenis én een centrale locatie? Dan is Paul Krugerstraat 26 absoluut een bezichtiging waard. Kom binnen en laat je verrassen!
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 280,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,828
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, corner house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1904
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
- Type of roof
- Flat roof covered with asphalt roofing
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 99 m²
- Exterior space attached to the building
- 1 m²
- External storage space
- 13 m²
- Plot size
- 105 m²
- Volume in cubic meters
- 370 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, double sink, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, optical fibre, and passive ventilation system
Energy
- Energy label
- Insulation
- Double glazing, energy efficient window and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Compact HRE (gas-fired combination boiler from 2023, to rent)
Cadastral data
- HENGELO OVERIJSSEL O 397
- Cadastral map
- Area
- 105 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- In centre
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 21 m² (7.44 metre deep and 3.31 metre wide)
- Garden location
- Located at the northeast with rear access
- Balcony/roof terrace
- Balcony present
Storage space
- Shed / storage
- Detached brick storage
- Facilities
- Running water
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking and resident's parking permits
© 2001-2026 funda