This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/leiden/appartement-rapenburg-82-a/17217024/

Eye-catcherFraai 2-kamer begane grond appartement met een eigen binnenplaats
Description
‘Aan het statige Rapenburg in een uniek grachtenpand, ligt dit fraaie 2-kamer begane grond appartement met een eigen binnenplaats en veel karakteristieke elementen’
‘De mooiste straat van Europa’ wordt het iconische Rapenburg ook wel eens genoemd. Een chique gracht waar historie, allure en levendigheid samenkomen middenin de binnenstad van Leiden. Langs het Rapenburg kan een ware tijdreis gemaakt worden via het Museum van Oudheden, de prachtige Hortus Botanicus en natuurlijk het bekende Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In een prachtig grachtenpand uit 1750 met gepleisterde lijstgevel, op nummer 82A, bieden wij dit appartement te koop aan en is gelegen op de begane grond met eigen binnenplaats.
INDELING
Begane grond:
Na de verzorgde entree met marmeren vloer en lambrisering. Vanuit daar volgt de lange hal met toegang tot het achterhuis en vanuit deze hal is er ook toegang tot het appartement. Bij binnenkomst volgt de bescheiden, sfeervolle hal die toegang geeft tot de achtergelegen slaapkamer, de moderne badkamer en de woonkamer met uitzicht op het Rapenburg. Het bijna 3 meter hoge, ornamenten plafond en de fraaie hoge ramen maken de ruimte licht en comfortabel met de allure die past bij het bouwjaar. De keuken is gemakkelijk uit te breiden tot een functionelere keuken. Er zijn verschillende indelingsmogelijkheden waarbij het licht en de karakteristieke elementen een mooie rol kunnen spelen. Vanuit de hal is de moderne badkamer bereikbaar die voorzien is van een toilet, een ruime douche en een wastafel met opbergmeubel. De slaapkamer komt uit op de patio/binnenplaats door middel van openslaande deuren. Dit plekje is een mooi verlengstuk van het appartement. Het geeft de mogelijkheid om op deze levendige locatie te genieten van de privacy en rust van een buitenruimte. Vanuit de hal is de patio/binnenplaats ook bereikbaar. De patio/binnenplaats is voor de helft eigendom van nr. 82A, de andere helft behoord bij het achterhuis. Zie ook de situatie tekening op de plattegronden. Er zijn 3 foto's toegevoegd hoe de woning sfeervol ingericht kan worden.
OMGEVING
Het Rapenburg kenmerkt zich door de vele Monumentale panden waarvan geen enkele hetzelfde is. Ook al is dit één van de meest bruisende stukken van de binnenstad, hier heerst een aangename sereniteit. Op loopafstand ligt een gevarieerd aanbod aan restaurants, cafés, musea, winkels en boetieks. Ook het prachtige Singelpark en het kleinschalige Van der Werfpark voor ontspanning, sporten en evenementen ligt om de hoek. Evenals de gezellige, dorps-achtige Doezastraat waar alles te vinden is voor de dagelijkse boodschappen.
Goed om te weten:
Het gehele pand bestaat uit een voorhuis (nr 82A + 82B) en een achterhuis (nr 82C + 82D). Er wordt recht van overpad verleend aan elkaar voor de gemeenschappelijke ruimtes.
Van deze woning is ook een eigen website beschikbaar. Met behalve de foto's op groot formaat ook allerlei handige tools. Ook de relevante documentatie kunt u hier vinden. Download de brochure om naar deze site te gaan!
Kom kijken en laat u verrassen!
Kenmerken:
- Bouwjaar 1750
- Woonoppervlakte 44 m2
- Inhoud 165m3
- Fraai 2 kamer appartement
- Energielabel is aangevraagd
- Wonen met allure aan de mooiste ‘gracht’ van Europa
- Patio/binnenplaats met ruimte om te genieten van het buitenleven
- Fantastische locatie, middenin het bruisende stadscentrum aan de bekendste gracht van Leiden
- Maandelijkse VVE kosten bedragen € 75,00
- De VVE is net opgericht
Vraagprijs: € 399.000,- K.K. | Oplevering: in overleg
NEN 2580 meetrapportage is beschikbaar.
Bij woningen ouder dan 30 jaar hanteren wij standaard een ouderdom en asbest clausule.
Nimmer bewoon-clausule is van toepassing.
Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Van toepassing zijn de NVM voorwaarden.
De Meetinstructie is gebaseerd op de NEN2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het kadaster.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 399,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 9,068
- Status
- Available
- VVE (Owners Association) contribution
- € 75.00 per month
Construction
- Type apartment
- Ground-floor apartment
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1750
- Specific
- Heritage listed and monumental building
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 44 m²
- Volume in cubic meters
- 165 m³
Layout
- Number of rooms
- 2 rooms (1 bedroom)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom
- Bathroom facilities
- Shower, toilet, and sink
- Number of stories
- 1 story
- Located at
- Ground floor
Energy
- Energy label
- Not available
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- LEIDEN G 2600
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Patio/atrium
- 13 m² (3.67 meter deep and 3.5 meter broad)
- Location
- In centre and unobstructed view
- Garden
- Patio atrium
- Patio atrium
- 13 m² (3.67 metre deep and 3.50 metre wide)
- Garden location
- Located at the northeast
Parking
- Type of parking facilities
- Paid parking
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- No
- Periodic contribution
- Yes (€ 75.00 per month)
- Reserve fund present
- No
- Maintenance plan
- No
- Building insurance
- Yes
© 2001-2026 funda