
Description
Het is begin oktober. Zo’n middag waarop de zon nog verrassend warm door de bomen valt, maar je ’s avonds toch blij bent dat die deken weer op de bank ligt. Aan Dorprichterstraat is het rustig. Een groen hofje, nauwelijks verkeer en ergens verderop hoor je wat kinderen.
We lopen naar binnen. Want vanaf hier wordt het leuk: dit huis staat leeg en laat daardoor juist heel goed zien wat je ermee kunt.
Vanuit de hal stappen we de woonkamer in en daar moet je eigenlijk eerst even blijven staan. Dit is een flinke leefruimte. Aan de voorzijde valt het licht door het grote raam naar binnen en is alle ruimte voor een royale zithoek.
Een grote bank langs de wand, fauteuil erbij, televisie of juist een mooie kast aan de overkant. En dan blijft er richting achteren nog een zee aan ruimte over.
Loop maar mee, want daar begint het volgende deel van het huis. Richting de keuken kan een grote eettafel komen. Niet eentje waar je met zes stoelen nét omheen kunt, maar zo’n tafel die echt onderdeel wordt van het dagelijks leven.
’s Ochtends ontbijten, na school de tassen erop, laptop open, later de borden erbij. De keuken staat er al en door de open indeling blijf je tijdens het koken gewoon onderdeel van wat er aan tafel en in de woonkamer gebeurt.
Nog een paar stappen en we staan buiten.
De tuin ligt op het zuiden en dat merk je op die mooie dagen in september en oktober nog volop. Er is een groot terras, groen langs de randen en de boom in het midden geeft de tuin karakter.
Hier hoef je niet eerst een compleet tuinplan te bedenken. Zet de tuintafel neer, maak ergens een fijne loungeplek en kijk komende zomer maar eens hoe vaak het eten vanzelf naar buiten verhuist. Achterin staat de houten berging voor fietsen en tuingereedschap.
We gaan weer naar binnen en nemen de trap naar boven.
Hier liggen drie slaapkamers en juist daar kun je lekker gaan schuiven met ideeën. De grootste kamer aan de achterzijde heeft een brede raampartij en genoeg ruimte voor een groot bed en kastenwand. Aan de voorzijde liggen nog twee kamers.
Twee kinderkamers? Een kinder- en werkkamer? Of misschien eindelijk die kledingkamer waarbij de strijkplank niet iedere keer eerst uit de weg hoeft.
De badkamer ligt centraal op de verdieping en is al modern uitgevoerd. Een ruime inloopdouche, wastafelmeubel en kastruimte: daar hoef je voorlopig weinig aan te bedenken.
Daarnaast is er nog een aparte ruimte met de wasmachineaansluiting en extra bergruimte. En voor de kerstboom, koffers en dozen die maar één keer per jaar naar beneden komen, is er ook nog een vliering.
Dan lopen we nog één keer naar beneden. Misschien zie je het inmiddels al een beetje voor je. De bank aan de voorzijde. De lange tafel richting keuken. De achterdeur open als de zon schijnt.
Boven drie kamers die precies mogen worden wat jij nodig hebt. En buiten een tuin waar je niet alleen naar kijkt, maar die echt bij het wonen hoort.
En ondertussen woon je hier verrassend centraal. Vanuit het rustige hofje wandel of fiets je gemakkelijk naar supermarkten, winkels, bakker en drogist. Basisscholen, kinderopvang en het Stellingwerf College liggen eveneens dichtbij. Wil je juist even weg uit het dorp, dan fiets je richting het groene buitengebied van Oosterwolde, Fochteloo en het Fochteloërveen. Met de N381 en N919 in de buurt ben je ook met de auto snel onderweg.
Dorprichterstraat 23 staat nu nog leeg. Maar loop er één keer rustig doorheen en waarschijnlijk blijft dat in je hoofd niet lang zo.
Belangrijkste kenmerken op een rij:
- Ruime tussenwoning uit 2005
- Circa 120 m² woonoppervlakte
- Perceel van circa 161 m²
- Grote, lichte leefruimte
- Open keuken met volop plek voor een royale eethoek
- Drie slaapkamers
- Ruime, moderne badkamer
- Aparte was- en bergruimte
- Extra vliering
- Volledig geïsoleerd
- Zonnige tuin op het zuiden
- Vrijstaande houten berging
- Rustig gelegen aan een groen hofje met bestemmingsverkeer
- Winkels, scholen en kinderopvang dichtbij
KIEN Wijkmakelaar
De makelaar die ook je buurman is.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 325,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,708
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, row house
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2005
- Type of roof
- Shed roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 120 m²
- Other space inside the building
- 1 m²
- External storage space
- 9 m²
- Plot size
- 161 m²
- Volume in cubic meters
- 380 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 separate toilet
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Mechanical ventilation and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- OOSTERWOLDE C 6365
- Cadastral map
- Area
- 161 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road and in residential district
- Garden
- Back garden
- Back garden
- 62 m² (0.10 metre deep and 0.07 metre wide)
- Garden location
- Located at the south with rear access
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
© 2001-2026 funda