
Description
Wonen aan de iconische Oudebildtdijk! Aan de langste straat van Nederland, staat deze charmante dijkwoning uit 1934. Met een gebruiksoppervlakte van ca. 105 m², twee slaapkamers (met mogelijkheid tot een derde), een aangebouwde garage aan de voorzijde en een vrijstaande stenen berging achter de woning biedt dit huis volop mogelijkheden. De woning ademt de charme van vroeger en heeft een verrassende indeling, met een woonkamer van ca. 20 m² en een keuken die samen het hart van het huis vormen. Daarnaast bevinden zich op de begane grond een slaapkamer, badkamer en toilet. Dankzij de ligging op dijkniveau woon je hier nét even anders, met een unieke uitstraling en beleving midden in het weidse landschap van het Bildt.
Indeling en karakter
De woning laat zich kenmerken door een speelse indeling met hoogteverschillen op de begane grond – een typisch kenmerk van dijkwoningen. Vanuit de entree bereik je de gezellige woonkamer, voorzien van grote ramen die zorgen voor veel lichtinval en prachtig vrij uitzicht. Vanuit de woonkamer zie je de seizoenen door het jaar heen veranderen – een uniek panorama dat nooit verveelt!
De keuken is praktisch ingericht en sluit aan op de tuinzijde. Hier is ruimte voor een kleine eetopstelling. Verder beschikt de begane grond over toilet, een ruime slaapkamer met vaste kastruimte en een badkamer met ligbad en wastafel.
Extra mogelijkheden
Een groot pluspunt is de verdieping aan de achterzijde: deze ruimte biedt volop mogelijkheden om naar eigen wens te renoveren en in te richten. Denk bijvoorbeeld aan een extra slaapkamer, een creatieve hobbyruimte of een rustig thuiswerkkantoor met uitzicht over de landerijen. Verder beschikt de woning over een aangebouwde stenen garage een vrijstaande stenen berging in de achtertuin. Perfect voor wie extra opslag zoekt of graag een plek heeft voor klussen of hobby’s.
Buitenleven en ligging
De tuin achter de woning is een heerlijke plek voor wie houdt van buitenleven. Dankzij de gunstige ligging ervaar je hier veel privacy én volop zon. De tuin bestaat grotendeels uit terras/bestrating en deels uit groen, waardoor je zowel ruimte hebt om lekker te ontspannen als om te tuinieren. Vanuit de achtertuin loop je zo een wandelpad op dat je rechtstreeks leidt naar Zwarte Haan om de hoek – een geliefde plek voor een wandeling langs de zeedijk of een culinaire tussenstop. Wonen op deze locatie betekent leven met de Wadden letterlijk in je achtertuin.
De woning ligt aan de geliefde Oudebildtdijk, bekend om de karakteristieke lintbebouwing en de unieke ligging in het open landschap. Hier woon je letterlijk tussen dorp en natuur, met volop ruimte en rust, maar toch met voorzieningen zoals winkels, school en sportfaciliteiten binnen handbereik in St.-Jacobiparochie of St. Annaparochie. Bovendien zijn Franeker, Leeuwarden en de Waddenzee eenvoudig bereikbaar.
Pluspunten op een rij:
• Dijkwoning uit 1934
• Twee slaapkamers, waarvan één op de begane grond
• Garage aan de voorzijde en stenen berging achter de woning
• Perceeloppervlak 245 m²
• Gelegen aan de karakteristieke Oudebildtdijk
• Unieke ligging met rust en weids uitzicht!
Kortom: een unieke kans voor wie houdt van karakter, historie en de vrijheid van het Friese buitenleven! Dus ben je op zoek naar een woning met karakter en volop mogelijkheden om er jouw eigen plek van te maken? Dan is Oudebildtdijk 662 in Sint Jacobiparochie zeker een bezichtiging waard!
Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld, veelal aan de hand van de door verkoper aan ons ter hand gestelde gegevens en tekeningen. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Dit geldt voor onder meer de opgegeven maten, oppervlakten, isolatie en ouderdom van technische installaties.
Features
Transfer of ownership
- Original asking price
- € 266,000 kosten koper
- Last asking price
- € 245,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 2,333
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Single-family home, semi-detached residential property (dyke house)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1934
- Specific
- Protected townscape or village view (permit needed for alterations)
- Type of roof
- Combination roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 105 m²
- Other space inside the building
- 42 m²
- External storage space
- 19 m²
- Plot size
- 245 m²
- Volume in cubic meters
- 549 m³
Layout
- Number of rooms
- 3 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, and sink
- Number of stories
- 3 stories
Energy
- Energy label
- Insulation
- Double glazing and energy efficient window
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Avanta Combi-ketel (gas-fired combination boiler from 2014, in ownership)
Cadastral data
- SINT JACOBI PAROCHIE D 201
- Cadastral map
- Area
- 245 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Unobstructed view
- Garden
- Back garden
Storage space
- Shed / storage
- Attached brick storage
- Facilities
- Electricity
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Public parking
Photos 70
© 2001-2026 funda





































































