This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/stolwijk/huis-benedenheulseweg-6/17240905/

Benedenheulseweg 62821 LR StolwijkBenedenheul
€ 849,000 k.k.
Description
Aan de Benedenheulseweg 6 woon je vrijstaand, ruim en landelijk, maar zeker niet afgelegen. De rust van het buitengebied begint hier al zodra je de buurtweg inrijdt, terwijl je binnen ongeveer tien minuten fietsen midden in de dorpskern van Stolwijk staat. Precies die combinatie maakt deze plek zo aantrekkelijk.
De woning staat op een royaal perceel van 1.110 m² en heeft zowel aan de voorzijde als de achterzijde groen en vrij uitzicht. Het grote gazon, de volwassen bomen en de borders geven de tuin een prettige, natuurlijke uitstraling. Direct aan de woonkamer en woonkeuken ligt een onderheid terras met vlonderdelen. Zet de schuifpui open, stap naar buiten en het binnen- en buitenleven lopen hier vanzelf in elkaar over.
Ook binnen is het allesbehalve rechttoe rechtaan. De speelse indeling zorgt ervoor dat iedere ruimte zijn eigen karakter heeft. Via de entree bereik je onder andere de badkamer en het voorhuis aan de voorzijde, een fijne ruimte die zich uitstekend leent als werk-, speel- of studeerkamer. Daarnaast bevindt zich op de begane grond een ruime slaapkamer met een royale vaste kastenwand. In combinatie met de badkamer op dezelfde verdieping maakt dit de woning ook bijzonder geschikt voor wie graag gelijkvloers wil kunnen wonen, nu of in de toekomst.
De woonkamer van circa 37,5 m² is heerlijk ruim en door de grote schuifpui sterk verbonden met buiten. Dankzij de vele ramen valt er bovendien volop daglicht naar binnen, wat de ruimte een lichte en open uitstraling geeft. Ook de hoogte speelt daarin een mooie rol: doordat je in de woonkamer richting het dak kijkt, voelt de ruimte extra royaal en luchtig aan. De open haard vormt hier een sfeervol middelpunt. Op koude dagen lekker bij het vuur, in de zomer de schuifpui open en de tuin als verlengstuk van de kamer.
Naast de woonkamer ligt de royale woonkeuken. Het kookeiland en de vaste eettafel zijn als één geheel ontworpen. Terwijl er gekookt wordt, schuift de rest gewoon aan. Aan tafel, aan het eiland of met een kop koffie richting terras. De keuken is uitgevoerd in een rustige, neutrale kleurstelling en beschikt over volop kastruimte en diverse inbouwapparatuur.
Op de verdieping gaat de verrassende indeling verder. Hier zijn meerdere (slaap)kamers, veel vaste kastruimte, een berging, een separaat toilet en een aparte inloopdouche aanwezig. Eén van de slaapkamers biedt bovendien toegang tot de loggia.
Met circa 139 m² woonoppervlakte is er al volop ruimte voor een gezin. Tegelijkertijd biedt de woning mogelijkheden voor wie in de toekomst nog iets wil toevoegen of aanpassen. Denk aan een andere indeling, een dakkapel of eventueel een uitbreiding. De basis is goed, de ruimte is er en de rest kun je helemaal naar eigen hand zetten.
Uitvoering & installaties
Vrijstaande woning uit 1925, met een aangebouwd gedeelte uit 1970. De woning is goed onderhouden en beschikt over veel vaste kastruimte, een aangebouwde garage en twee separate bergingen op het perceel. Op eigen terrein is plaats voor meerdere auto’s. De woning wordt verwarmd via een cv-installatie en beschikt over energielabel D. Daarnaast is de woning voorzien van muur- en dakisolatie, grotendeels uitgevoerd met dubbele HR++ beglazing en beschikt de woning over 18 zonnepanelen.
Keuken
Royale woonkeuken met kookeiland en geïntegreerde vaste eettafel, aangevuld met een rechte keukenopstelling en ingebouwde kastenwand. Voorzien van diverse inbouwapparatuur, waaronder een oven en koel-vriescombinatie.
Sanitair
De badkamer op de begane grond is voorzien van een dubbele wastafel met meubel, inloopdouche en toilet. Op de verdieping bevinden zich daarnaast een separaat toilet met fonteintje en een aparte inloopdouche.
Tuin & omgeving
De achtertuin is royaal opgezet met een groot gazon, diverse bomen en borders. Het vrije uitzicht geeft hier een heerlijk gevoel van ruimte. Tegelijkertijd woon je praktisch: de dorpskern van Stolwijk ligt op circa tien minuten fietsen.
Een vrijstaand familiehuis met ruimte, karakter en volop mogelijkheden, op een plek waar je iedere dag merkt hoe prettig landelijk wonen kan zijn. Maak snel een afspraak voor een bezichtiging!
Verkopers aan het woord
Sinds 2010 hebben wij met enorm veel plezier gewoond in het huis aan de Benedenheulseweg 6. Meteen bij de eerste kennismaking vielen wij als een blok voor het weidse uitzicht zowel aan de voorkant als aan de achterkant van de woning. Vanuit mijn werkkamer aan de voorkant zat ik de eerste weken alleen maar naar buiten te kijken en kwam ik niet aan werken toe! Ook mijn echtgenoot noemt het een soort vakantiegevoel: zodra hij na het werk vanuit Stolwijk de oude brug over kwam rijden, kwam er altijd rust over hem!
En dan het huis, dat kun je rustig bijzonder noemen. Het voorste deel is ruim een eeuw oud en van oorsprong een daglonerswoning. In 1970 is daar een flink stuk aangebouwd zodat het huis ruim drie keer zo groot werd. Het is knap dat de architect destijds heeft gezorgd dat het knusse karakter behouden is gebleven. En wat ook zo fijn is, is dat het hele leven zich kan afspelen op de begane grond met een grote woonkamer, ruime woonkeuken, slaapkamer, badkamer en werkkamer.
Boven is er genoeg ruimte voor logés met ook een extra douche en toilet. Onze kleinkinderen hebben er veel gelogeerd. En dan vonden ze het heerlijk om met het bootje (een schuiertje) vanuit de achtertuin de polder in roeien. Om het huis is er veel buitenruimte met diverse struiken die vruchten (frambozen, bramen, cranberries) en noten (hazelaar) geven en een groentekas. Wat ook niet onvermeld mag blijven, is dat we aan alle kanten prettige en gezellige buren hebben!
Met veel warme gevoelens en ook weemoed gaan we dit nu achter ons laten. Voor ons breekt een nieuwe fase aan waarin we dichterbij voorzieningen komen te zitten. De toekomstige koper wensen wij net zoveel woon- en leefplezier toe als wij hebben gehad aan de Benedenheulseweg 6!
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 849,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,108
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1925
- Type of roof
- Combination roof
- Accessibility
- Accessible for the elderly
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 139 m²
- Other space inside the building
- 61 m²
- Exterior space attached to the building
- 3 m²
- External storage space
- 20 m²
- Plot size
- 1,110 m²
- Volume in cubic meters
- 740 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Double sink, walk-in shower, toilet, and washstand
- Number of stories
- 2 stories
- Facilities
- Skylight, flue, sliding door, TV via cable, and solar panels
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, mostly double glazed and insulated walls
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- STOLWIJK B 2139
- Cadastral map
- Area
- 1,110 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside waterfront, sheltered location, rural and unobstructed view
- Garden
- Back garden, surrounded by garden, front garden and side garden
Storage space
- Shed / storage
- Detached wooden storage
Garage
- Type of garage
- Attached brick garage
- Capacity
- 1 car
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
© 2001-2026 funda