This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/utrecht/huis-johanniterweg-3-b/44454340/

Eye-catcherLuxe en hoogwaardig afgewerkte villa gelegen op een toplocatie!
Description
Prachtige vrijstaande villa met de allure van een statig landhuis, een totale oppervlakte van maar liefst 326 m² wonen en 985 m² perceel, een hoogwaardig en luxe afwerkingsniveau, Siematic woonkeuken, 6 slaapkamers, 2 luxe badkamers (2026) en energielabel A, gelegen op een toplocatie!
Deze unieke en stijlvolle woning is gebouwd onder fraaie architectuur en combineert modern met landelijk wonen en heeft een hoogwaardige afwerking.
Aan een rustige, doodlopende landweg in het geliefde Leidsche Rijn ligt deze indrukwekkende vrijstaande villa onder fraaie architectuur. De combinatie van donkere gevelcontouren, grote raampartijen en de sfeervolle rieten kap geeft de woning een warme, exclusieve uitstraling die perfect opgaat in de groene omgeving. De ligging van het perceel en de woning kent erg veel privacy en tegelijkertijd woon je hier straks super centraal. Binnen enkele minuten bereik je het Máximapark, Leidsche Rijn Centrum, scholen, kinderdagverblijven, sportvoorzieningen, NS station en diverse uitvalswegen. Ook de binnenstad van Utrecht ligt op korte afstand. De woning is de afgelopen jaren op hoog niveau gemoderniseerd en verduurzaamd. Het resultaat is een royaal familiehuis met een luxe en eigentijdse uitstraling waarbij comfort, kwaliteit en leefruimte centraal staan.
Highlights:
• Vrijstaande villa met fraaie architectuur en rieten kap
• Woonoppervlakte circa 326 m² inclusief multifunctionele ruimte / thuiskantoor
• Perceeloppervlakte van 985 m² (erfpacht, eeuwigdurend afgekocht)
• Volop privacy door beschutte ligging
• Parkeren op eigen terrein en in garage
• 9 kamers waarvan 6 slaapkamers
• Twee gloednieuwe luxe badkamers gerealiseerd voorjaar 2026, aansluitingen 3e badkamer 2e verdieping aanwezig
• Hoogwaardig sanitair via De Eerste Kamer Badkamers
• Siematic woonkeuken met kookeiland en Miele inbouwapparatuur; nieuw keramisch werkblad geplaatst in 2023
• Multifunctioneel 3-delig bijgebouw gerealiseerd door Stantico in 2022 (tuinkantoor, tuinkamer en schuur met elektra, sanitair en toiletvoorzieningen)
• Fraai aangelegde tuin met meerdere terrassen en vlonder aan het water
• 15 zonnepanelen geplaatst in 2023
• Energielabel A
• Plat dak garage vernieuwd in 2023
• Buitenschilderwerk uitgevoerd in 2020 en 2024
• Jaarlijks onderhoud rieten kap, laatst uitgevoerd in herfst 2025
• Eigen oprit met siergrind en parkeergelegenheid op eigen terrein
• Hoogwaardig en luxe afwerkingsniveau, instap klaar!
Indeling
Begane grond
Via de brede oprit met siergrind bereik je de entree van de woning. De ontvangsthal maakt direct indruk dankzij de royale hoogte, de fraaie lichtinval en de stijlvolle afwerking.
Vanuit de hal heb je toegang tot de toiletruimte, garderobe, trapopgang en de verschillende leefruimtes.
De luxe Siematic woonkeuken (van maar liefst 32 m²) vormt het hart van het huis, heeft een fraai kookeiland en hoogwaardige Miele inbouwapparatuur zoals een inductie kookplaat met geïntegreerde afzuiging, twee combi ovens, vaatwasser en wijnklimaatkast. De keuken is in 2021 geplaatst en in 2023 is het keukenblad vernieuwd met een stijlvol en praktisch keramisch werkblad. Dankzij de ruime opzet en de openslaande deuren naar de tuin is dit een heerlijke plek om te koken, te dineren en samen te komen. Aansluitend bevindt zich de sfeervolle living met grote raampartijen rondom, prachtige zichtlijnen naar de tuin en meerdere openslaande deuren naar buiten. De royale leefruimte biedt volop plaats voor zowel een comfortabele zithoek als een grote eettafelset. De hoogwaardige afwerking, het vele daglicht en de rustige sfeer zorgen voor een bijzonder aangename woonbeleving. Daarnaast beschikt de begane grond over een praktische werkkamer die uitstekend geschikt is als kantoor, speelkamer of extra slaapkamer. De bijkeuken biedt extra bergruimte en geeft toegang tot de inpandige garage.
Eerste verdieping
De eerste verdieping beschikt over meerdere royale slaapkamers en twee recent volledig vernieuwde luxe badkamers.
De master suite aan de achterzijde is een prachtige privésuite met uitzicht over de tuin en directe toegang tot het balkon. De badkamer ensuite is in voorjaar 2026 volledig vernieuwd met hoogwaardige materialen van De Eerste Kamer Badkamers. Denk aan exclusieve wandafwerkingen, maatwerk meubelwerk, een vrijstaand ligbad, royale inloopdouche en stijlvolle kranen in warme metaaltonen. Ook de tweede badkamer en de separate toiletruimte is volledig vernieuwd en uitgevoerd in dezelfde hoogwaardige stijl en afwerking.
Aan de voorzijde bevinden zich nog twee ruime slaapkamers. Daarnaast is er een extra kamer die momenteel in gebruik is als royale inloopkast, maar eenvoudig als extra slaapkamer kan worden ingericht. Separate praktische wasruimte met aansluitingen voor wasmachine en droger.
Tweede verdieping
De tweede verdieping biedt een verrassend royale zolderverdieping met een grote open ruimte die uitstekend geschikt is als extra slaapkamer, studio, speelruimte, fitnessruimte of lounge. Daarnaast bevindt zich hier nog een separate slaapkamer en praktische bergruimte.
Door de hoogte van de kapconstructie, de dakramen en de prettige lichtinval voelt ook deze verdieping bijzonder ruim en comfortabel aan. In de berging zijn reeds voorbereidingen getroffen voor een derde badkamer, middels aansluitingen voor warm/koud water en een afvoer voor een toilet.
Buitenleven
De tuin rondom de woning is met zorg ontworpen en prachtig aangelegd. Hier woon je in volledige rust en privacy, omgeven door groen, water en diverse zonterrassen.
De fraaie vijverpartijen, volwassen beplanting en het vlonderterras aan het water geven de tuin een luxe en ontspannen uitstraling. Door de verschillende terrassen is er op ieder moment van de dag een fijne plek in de zon of schaduw te vinden.
Achter in de tuin bevindt zich het multifunctionele bijgebouw dat in 2022 door Stantico is gerealiseerd. Deze hoogwaardige ruimte is momenteel in gebruik als thuiskantoor en tuinkamer en een schuur, maar biedt ook mogelijkheden voor praktijk aan huis, gastenverblijf, atelier of wellnessruimte. Het bijgebouw beschikt over elektra en verwarming/koeling.
Bijzonderheden en kenmerken:
• Vrijstaande villa op toplocatie in Utrecht Leidsche Rijn
• Woonoppervlakte circa 326 m² inclusief multifunctionele ruimte (thuiskantoor)
• Perceeloppervlakte 985 m²
• 9 kamers waarvan 6 slaapkamers
• Inloopkast eenvoudig te gebruiken als extra slaapkamer
• Twee luxe nieuw gerealiseerde badkamers voorjaar 2026 en aansluitingen voor 3e badkamer aanwezig
• Hoogwaardig materiaalgebruik en luxe afwerkingsniveau
• Siematic woonkeuken met kookeiland
• Miele inbouwapparatuur
• Nieuw keramisch werkblad 2023
• Multifunctioneel tuingebouw gerealiseerd door Stantico in 2022
• Tuinkantoor, tuinkamer en schuur aanwezig
• Vlonder aan het water
• Fraai aangelegde tuin rondom met vijver en sproeisysteem
• Eigen oprit met siergrind
• Praktische bijkeuken
• Inpandige garage
• 15 zonnepanelen geplaatst in 2023
• Energielabel A
• Elektrische screens op de begane grond
• Plat dak garage vernieuwd in 2023
• Buitenschilderwerk uitgevoerd in 2020 en 2024
• Jaarlijks onderhoud rieten kap, laatste onderhoud herfst 2025
• Nabij Máximapark, Leidsche Rijn Centrum en Utrecht binnenstad
• Scholen, kinderopvang, sportvoorzieningen en uitvalswegen dichtbij
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 2,125,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,518
- Year of construction
- 2009
- Specific
- Partly furnished with carpets and curtains
- Type of roof
- Gable roof covered with asphalt roofing and cane
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 326 m²
- Other space inside the building
- 22 m²
- Exterior space attached to the building
- 4 m²
- External storage space
- 27 m²
- Plot size
- 985 m²
- Volume in cubic meters
- 1,223 m³
Layout
- Number of rooms
- 10 rooms (6 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 2 separate toilets
- Bathroom facilities
- 2 double sinks, 2 walk-in showers, bath, toilet, underfloor heating, and 2 washstands
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Air conditioning, alarm installation, outdoor awning, skylight, mechanical ventilation, passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, energy efficient window, insulated walls, floor insulation and completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Intergas Prestige CW6 (gas-fired combination boiler from 2009, in ownership)
Cadastral data
- UTRECHT V 4761
- Cadastral map
- Area
- 985 m²
- Ownership situation
- Municipal ownership encumbered with long-term leaset
- Fees
- Bought off for eternity
Exterior space
- Location
- Alongside a quiet road, sheltered location and unobstructed view
- Garden
- Surrounded by garden
- Balcony/roof terrace