This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/verkocht/alkmaar/huis-helderseweg-50/43257207/

Description
Vrijstaande stolp met royale bedrijfswoning en bedrijfsruimte op 1.380 m² eigen grond.
Op een markante locatie aan de Helderseweg staat deze beeldbepalende vrijstaande stolp met een ruime bedrijfswoning én bedrijfsruimte. Een unieke combinatie van karakter, ruimte en mogelijkheden – ideaal voor ondernemers die wonen en werken willen combineren op één locatie.
Ligging
De locatie is uitstekend bereikbaar. Het object ligt direct aan de Helderseweg, op korte afstand van de Alkmaarse ringweg en op minder dan 1 kilometer van het centrum van Alkmaar. Aan de voorzijde heeft u bovendien een fraaie ligging aan het Noordhollands Kanaal, wat het geheel een bijzondere en aantrekkelijke uitstraling geeft. Parkeren kan op eigen terrein.
Bedrijfswoning
Aan de voorzijde van het object bevindt zich de royale bedrijfswoning. De woning heeft een praktische indeling, een riante woonkamer en een verrassend ruime tuin aan de zuidkant.
Indeling:
• Woonkamer: ca. 44 m² met grote raampartijen en openslaande deuren naar de tuin.
• Keuken: ca. 15 m², met toegang tot de kelder.
• Badkamer: kleine badkamer met een douche en toilet.
• Verdieping: 3 slaapkamers, bergruimte en een badkamer met een bubbelbad en toilet.
• Zolder: zeer royaal; met een vaste trap eenvoudig een extra slaapkamer te realiseren.
Achter de woning ligt een uitzonderlijk grote, zonnige tuin van ca. 750 m², met volop privacy en mogelijkheden.
Kenmerken woning
• Woonoppervlakte: 143 m²
• Overig inpandige ruimte (zolder): 20 m²
• Perceeloppervlakte: 1.380 m²
Bedrijfsruimte in de stolp
De bedrijfsruimte bevindt zich in de stolp en is een echte blikvanger. Het authentieke houten vierkant, de hoge ruimte en de vele ramen rondom zorgen voor een bijzondere sfeer en veel lichtinval.
Indeling en oppervlaktes:
• Begane grond: ca. 290 m²
• Eerste verdieping: ca. 150 m²
• Zolderruimte: ca. 100 m²
De begane grond beschikt over een betonvloer en een vide die een prachtig ruimtelijk effect geeft. De grote zolderruimte kan desgewenst bij de bedrijfsruimte worden betrokken.
Aan de voorzijde bevinden zich openslaande deuren voor de entree, en aan de achterzijde nog twee sets openslaande deuren voor laden en lossen. Rondom de bedrijfsruimte behoort een strook grond die geschikt is voor parkeren.
Bestemming: Gemengd – 3, geschikt voor o.a. bedrijfsruimte, dienstverlening, kantoren, cultuur en ontspanning, maatschappelijke functies en sportvoorzieningen.
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 795,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 5,559
- Status
- Sold
Construction
- Kind of house
- Converted farmhouse, detached residential property (official/company house or apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1927
- Type of roof
- Gable roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 143 m²
- Other space inside the building
- 560 m²
- Plot size
- 1,380 m²
- Volume in cubic meters
- 3,050 m³
Layout
- Number of rooms
- 6 rooms (3 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 2 bathrooms and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, 2 toilets, sink, bath, and washstand
- Number of stories
- 2 stories and an attic
- Facilities
- Skylight, mechanical ventilation, passive ventilation system, flue, and TV via cable
Energy
- Energy label
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Gas-fired combination boiler, in ownership
Cadastral data
- ALKMAAR C 9500
- Cadastral map
- Area
- 1,380 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Alongside busy road
- Garden
- Side garden
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
Commercial property
- Commercial property
- (attached)
Photos 39
© 2001-2026 funda






































