This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/verkocht/roermond/appartement-markt-38/43355907/

Description
Jouw droomloft op de Markt: Historisch wonen met modern comfort. Zoek je de perfecte match tussen de dynamiek van de stad en de rust van een sfeervol thuis? Dit unieke loft-appartement met twee ruime slaapkamers ligt op de bovenste verdieping van een prachtig monumentaal pand uit 1875. Hier geniet je elke dag van een panoramisch uitzicht over de Markt van Roermond en de historische binnenstad. Met een eigen (fietsen-)berging op de begane grond en een gezamenlijke patiotuin aan de rustige Biggenmarkt, naast het stadhuis.
Karakter, rust en privacy.
Wonend aan de Markt valt er altijd wat te zien en te beleven op steenworp afstand. Op de marktdag haal je je verse, lokale producten en croissants voor je eigen voordeur. Restaurants, terrassen, winkels, Roerkade, de eci, het centraal station, designer outlet center; dit alles vind je op enkele minuten loopafstand.
Dat geldt ook voor de populaire Maasplassen en de havens: het nautisch centrum van Roermond ligt om de hoek!
Het pand stamt uit 1875, maar is tussen 2013 en 2015, vanaf de eerste verdieping, verbouwd tot 3 appartementen.
Op de begane grond van het pand is een winkel gevestigd. Op elke woonlaag daarboven bevindt zich 1 appartement, in totaal 3. Markt 38 is het grootste appartement en bevindt zich op de 3e (hoogste) verdieping van dit karakteristieke stadspand. Het is alleen via trappen bereikbaar. De bovenwoning heeft een totale gebruiksoppervlakte wonen van ca. 97 m². De indrukwekkende plafondhoogtes (tot wel 5,3 meter!), de authentieke 150 jaar oude balken, het uitzicht en de vele ramen geven de woning een bijzondere sfeer. Dankzij de dikke muren, goede isolatie en overal vloerverwarming woon je hier niet alleen stijlvol, maar ook heerlijk comfortabel.
De indeling is als volgt:
Begane grond:
Aan het historische verkeersluwe straatje de Biggenmarkt, bevindt zich de tuinpoort naar de gezamenlijke patiotuin, drie bergingen en een stalen trap naar de gezamenlijke entree in de achtergevel van het gebouw (op de eerste verdieping).
Een van de bergingen behoort bij dit appartement, hij is voorzien van elektra en is ca. 5 m² groot.
De patiotuin deel je met de onderburen. Hij is onderhoudsvriendelijk aangelegd en biedt privacy dankzij de hoge muren. Hier geniet je van rust in hartje binnenstad, heel bijzonder!
Eerste verdieping:
Een algemene hal biedt toegang tot Markt 36 en een karakteristieke trappartij naar de tweede verdieping. In de algemene hal bevindt zich ook de meterkast met (tussen-)meters.
Tweede verdieping:
Een algemene hal biedt toegang tot de voordeuren van Markt 37 en van Markt 38.
Markt 38:
De eigen entreehal geeft plek voor een kapstok en schoenenkast. Een fraaie trap leidt naar het loft-appartement op de derde verdieping.
3e Verdieping:
Bij binnenkomst wordt je direct betoverd door het open karakter, de lichtinval en de hoge nok! De woonkamer en keuken omvatten samen een oppervlakte van maar liefst 48 m². Het prachtige houten spant is waarschijnlijk 150 jaar oud. Het raam in de voorgevel biedt een fenomenaal uitzicht over een van de bekendste trekpleisters van de stad; de Markt. De overige ramen zijn allemaal Velux dakramen, privacy is hier gewaarborgd.
De keuken is in een open constructie gerealiseerd met een kookeiland, inbouwlades, onderkasten en diverse inbouwapparatuur; inductie kookplaat, vaatwasser, combi-oven en een design afzuigkap.
Centraal in het appartement ligt de badkamer en de aparte toiletruimte.
De toiletruimte is keurig ingericht met neutraal tegelwerk, een ingebouwd toilet en een modern fonteintje.
De ruime badkamer is in dezelfde stijl ingericht en voorzien van een heerlijk ligbad, een aparte douche van 1m x 1m en een wastafel met ondermeubel en Vigour kranen. Ook hier is uiteraard vloerverwarming.
Dit appartement beschikt over 2 grote slaapkamers die zich aan de achtergevel van het pand (de rustige Biggenmarkt) bevinden. Wakker worden met een fantastisch uitzicht kan op beide kamers. Ze hebben een oppervlakte van respectievelijk: ca. 18 m² en 14 m². Beide zijn bijzonder sfeervol omdat ook hier het spant grotendeels zichtbaar is. Vanaf de eerste slaapkamer is bovendien een ruime vliering van ca. 7 m² bereikbaar voor extra bergruimte.
Bijzonder praktisch is de inpandige berging waar het witgoed geplaatst kan worden naast de opstelling van de C.V.-installatie, (tussen-)meterkast en de mechanische ventilatie.
Overige informatie woning:
-Woonkamer, hal en slaapkamers zijn stijlvol ingericht met een Eiken lamelparketvloer. De entreehal, keuken, berging, toilet en badkamer zijn voorzien van een fraaie hardstenen vloer. Alle leefruimtes zijn voorzien van vloerverwarming.
-Woonkamer en slaapkamers hebben een TV-aansluiting.
-Nieuwe vloerconstructie van beton.
-Voorzien van dakisolatie en HR++ glas.
-Met muren van ca. 50 dik is de temperatuur hier constant en comfortabel.
-Loft-appartement met plafondhoogtes tot wel 5.32m.
Algemeen/bijzonderheden:
- Karakteristiek monumentaal stadspand uit 1875, in 2013-2015 verbouwd tot appartementen.
- Prachtig panorama uitzicht op de Markt vanuit de woonkamer en over de historische binnenstad vanuit de slaapkamers.
- Vloerverwarming en goed geïsoleerd;
- 2 Ruime sfeervolle slaapkamers (ca. 18 m² en 14 m²);
- Moderne keuken en badkamer;
- Gezamenlijke (patio)tuin aan achterzijde met twee onderburen;
- Eigen (fietsen-) berging in de patiotuin;
- Actieve, kleinschalige Vereniging van Eigenaren.
Wie van het gemoedelijke stadsleven houdt, in combinatie met rust en privacy, zit hier op de juiste plek!
Parkeren:
De Biggenmarkt is zowel via de Markt, als via de Jesuïtenstraat bereikbaar. Er mag geen auto geparkeerd worden op de Biggenmarkt. Parkeren kan wel middels een parkeervergunning voor bewoners, voor slechts €12 per maand (max 1 parkeervergunning), in de aangewezen parkeerzones in de binnenstad.
Fietsen/scooters kunnen in de eigen berging worden gestald. Parkeergarages Kazerneplein of Roersingelpassage liggen eveneens op loopafstand.
Ligging:
In deze gezellige, middelgrote Maas-stad in Limburg is de historische Markt een trekpleister. Elk seizoen biedt deze stad afwisselende activiteiten zoals het bevrijdingsfestival, kermis, intocht van Sinterklaas en taptoe. Traditiegetrouw staat er rond Kerstmis een grote boom op de Markt met kerstmarkt op het Munsterplein. Kortom, Roermond is een stad die bruist van de energie.
Op 5 minuten lopen ligt het Designer Outlet Center, sta je aan de Roerkade met diens terrassen of in Voorstad Sint Jacob aan de jachthaven. Het sfeervolle Munsterplein, theater de Oranjerie, het Stationsplein en natuurlijk het (bus)station bevinden zich ook op hele korte afstand. Bovendien ben je met de auto zo de stad uit richting de autosnelweg A73 en A2!
Kortom wonen op een centrale toplocatie, terwijl je geniet van de rust in het appartement.
Zie jij jezelf hier al wonen? Plan dan snel een bezichtiging en laat je betoveren door dit unieke appartement!
Features
Transfer of ownership
- Last asking price
- € 325,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 3,351
- Status
- Sold
- VVE (Owners Association) contribution
- € 50.00 per month
Construction
- Type apartment
- Upstairs apartment (apartment)
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 1875
- Specific
- Listed building (national monument)
- Type of roof
- Pyramid hip roof covered with roof tiles
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 97 m²
- Other space inside the building
- 8 m²
- External storage space
- 6 m²
- Volume in cubic meters
- 520 m³
Layout
- Number of rooms
- 5 rooms (2 bedrooms)
- Number of bath rooms
- 1 bathroom and 1 separate toilet
- Bathroom facilities
- Shower, bath, and sink
- Number of stories
- 3 stories and a loft
- Facilities
- Skylight, mechanical ventilation, and TV via cable
- Located at
- 3rd floor
Energy
- Energy label
- Insulation
- Roof insulation, double glazing, insulated walls and floor insulation
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Remeha Tzerra (gas-fired combination boiler from 2014, in ownership)
Cadastral data
- ROERMOND D 5676
- Cadastral map
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Patio/atrium
- 81 m² (9,19 meter deep and 8,8 meter broad)
- Location
- In centre
- Garden
- Patio atrium
- Patio atrium
- 81 m² (9.19 metre deep and 8.80 metre wide)
- Type of parking facilities
- Paid parking, public parking and resident's parking permits
VVE (Owners Association) checklist
- Registration with KvK
- Yes
- Annual meeting
- Yes
- Periodic contribution
- Yes (€ 50.00 per month)
- Reserve fund present
- Yes
- Maintenance plan
- No
- Building insurance
- Yes
© 2001-2026 funda