This house on Funda: https://www.funda.nl/en/detail/koop/westzaan/huis-jj-allanstraat-98/89768520/

J.J. Allanstraat 981551 RN WestzaanJ.J. Allanbuurt
€ 1,295,000 k.k.
Eye-catcherVrij uitzicht! Aan vaarwater! Rustig gelegen! Ruime kapbergwoning!
Description
Vrijstaande rustig gelegen unieke kapbergwoning met geweldig vrij uitzicht aan open vaarwater in het mooie Westzaan!
Deze in 2003 gebouwde woning met een woonoppervlakte van maar liefst 191 m2 staat op een kavel van ca. 1125 m2 (na uitmeting) in het midden van het mooie en gemoedelijke dorp Westzaan. De woning staat heerlijk rustig een stukje van de weg af in de zg. 2e lijn achter het lint van Westzaan. De halfronde tuin is omsingeld door open vaarwater waardoor je je op een eiland in de polder waant. Er is een directe verbinding met de Vaarsloot, die het lint doorkruist en zo de Reef en de Gouw met elkaar verbindt. Kortom, vanuit de achtertuin kunt u in de zomer zo een “rondje Westzaan” varen en indien er in de winter ijs ligt, kunt u hetzelfde mooie rondje schaatsen. Vanuit de woning is een geweldig vrij uitzicht over de weilanden (Natura 2000 gebied), dat nooit verveelt.
Eventueel is de naastgelegen kavel (na uitmeting ca. 391 m2) JJ Allanstraat 96 met daarop een grote schuurwoning (ca. 101 m2 woonoppervlak) optioneel ook te koop. Hier zit (nog) geen woonbestemming op. Een bedrijf in categorie I is toegestaan, dus de ruimte is uitstekend geschikt als praktijk- en/of kantoorruimte. Ook een mantelzorgwoning behoort tot de mogelijkheden, maar zal met de gemeente besproken moeten worden.
Dorpshuis De Kwaker, waar het hele jaar door tal van activiteiten worden georganiseerd ligt, net als basisschool Wijland, op ca. 200 meter afstand. Vlak daarvoor ligt restaurant Jongwijs. Sportvelden (voetbal en tennis) liggen net als een openbare basisschool en een supermarkt (Dekamarkt) op zo’n 1500 meter. Het centrum en station van Zaandam bevinden zich op fiets afstand (ca. 15 minuten). Amsterdam is met de auto in ongeveer 20 minuten te bereiken.
Indeling:
Hal met meterkast, toilet en urinoir, en een fraaie open trap naar de verdieping. Vanuit de ruime woonkamer kijk je over de tuin naar de weilanden. De woonkamer is L- vormig en voorzien van een fraaie houten Amerikaans grenen vloer. De vele ramen maken de woonkamer heerlijk licht. De haard en het balkenplafond geven veel sfeer. De wanden zijn gestuukt. Via de openslaande deuren is toegang tot de zonnige achtertuin.
In de kapberg is een ruime woonkeuken, die is voorzien van een 4 pits inductiekookplaat met daarboven een fraai met hout ombouwde schouw, een oven, een magnetron, een vaatwasser, een koelkast en een vriezer. Het aanrechtblad is van Belgisch hardsteen en biedt veel werkruimte. De vloer is van granito. Achter de keuken is de praktische bijkeuken met de opstelling voor de wasmachine en de droger. Verder is hier nog enorm veel kastruimte. Vanuit de bijkeuken is toegang tot de inpandige garage en naar de tuin.
De grote inpandige garage is ideaal voor het makkelijk stallen van fietsen, scooters en/of een auto. Deze ruimte zou ook goed kunnen dienen als praktijkruimte. Ook kan hier redelijk eenvoudig een slaapkamer met badkamer op de begane grond van gemaakt worden.
1e verdieping:
Via de opentrap kom je op een ruime vide. Boven de woonkamer bevindt zich een ruime (ouder) slaapkamer met over de hele breedte een kastenwand. Het uitzicht over de tuin en de achterliggende weilanden is fantastisch. Centraal op de 1e verdieping is een ruime badkamer, die is voorzien van een bad, een douche, dubbele waskommen en een toilet.
In de kapberg is op de ruime overloop een goede (thuis-) werkplek met daarnaast de trap naar de 2e verdieping. Waar vroeger de luiken zaten om het hooi naar binnen te brengen, zit nu een enorm raam met ook weer een prachtig uitzicht over de landerijen. Verder zijn hier nog 2 goed bemeten slaapkamers.
Zolderverdieping:
Via een vaste trap komt u op de zolderverdieping. Hier zijn 2 ruime slaapkamers. Tussen de slaapkamers zit een grote deur, waardoor deze 2 kamers eenvoudig als 1 enorme kamer gebruikt kan worden. De kamer aan de kant van de weilanden heeft 2 extra grote dubbele dakramen, wat zorgt voor veel licht inval en natuurlijk ook weer voor een prachtig uitzicht.
Boven de badkamer en de (ouder) slaapkamer is nog een vliering, die toegankelijk is via een vlizo trap. Hier is ook de opstelling van de CV ketel (Nefit HR, 2019).
Tuin:
Via de bijkeuken of via de openslaande deuren komt u in de heerlijk groene en diepe tuin, die op het oosten ligt. In de tuin staan diverse bomen en -struiken. De tuin bied volop mogelijkheden om te genieten van de zon of de schaduw, maar ook om te spelen op het grasveld. Er is een botenhuis vanwaar uit u zo het veld in vaart. Achter in de tuin aan het water is een tuinhuis gebouwd die is voorzien van een sfeervolle houtkachel. Door de glazen vouwwanden aan de tuin- en weilandzijde, kunt u zowel in de zomer als in de winter heerlijk zitten en genieten van het uitzicht over de uitgestrekte weilanden met tal van weidevogels, hazen en koeien.
Aan de voorzijde van de woning is genoeg plek om meerdere auto’s op eigen terrein te parkeren, waarvan 1 plek met een carport. Het geheel is toegankelijk via een eigen pad vanaf de JJ Allanstraat.
Schuurwoning JJ Allanstraat 96 (geen woonbestemming):
In 2021 is de grote schuur (7,35m x 10,35m) geheel vernieuwd, geïsoleerd en omgebouwd tot een fraaie schuurwoning. De schuurwoning is voorzien van een warmtepomp en vloerverwarming en daarmee uiterst comfortabel. Deze ruimte is ook zeer geschikt voor een praktijk- en/of kantoorruimte (categorie 1) of als mantelzorgwoning. Op de begane grond is aan de voorzijde een woonkamer met zicht op de fruitbomen in de voortuin. Aan de achterzijde is een ruime woonkeuken met een schuifpui en daardoor fraai uitzicht over de weilanden. Op de begane grond is verder een toilet en een badkamer met een douche en een wastafel. Daarnaast is een technische ruimte.
Op de verdieping zijn 2 (slaap-) kamers. Een aan de voorzijde met zicht op de voortuin. De slaapkamer aan de achterzijde is vanaf de vloer tot aan de nok voorzien van een enorme raampartij met daardoor een geweldig uitzicht over de weilanden. Ook deze kavel (na uitmeting ca. 391 m2) grenst aan openvaarwater.
Let op: schuurwoning/praktijk-/kantoorruimte is separaat en optioneel te koop. Informeer bij de makelaar voor voorwaarden en de prijs.
Bijzonderheden:
- Woonoppervlakte ca. 191 m², excl. de inpandige garage a 23 m2 (NEN2580 meetrapport aanwezig)
- Perceeloppervlakte 1125 m2 (na uitmeting bij aankoop van alleen JJ Allanstraat 98)
- Inhoud 802 m3
- Bouwjaar 2003
- Nefit HR CV ketel 2019
- Energie label B
- Volledig geïsoleerd
- Vrij uitzicht
- Aan open vaarwater
- Landelijk gelegen, maar toch met Zaandam en Amsterdam vlak om de hoek
- Schuurwoning/praktijkruimte/mantelzorgwoning van ca. 101 m2 woonoppervlak op kavel van ca. 391 m2 (na uitmeting) optioneel te koop
- Oplevering in overleg
Voorbehouden:
Hoewel gestreefd is naar een zo nauwkeurig mogelijke inventarisatie van de beschikbare gegevens, moet er vanuit gegaan worden dat het bovenstaande slechts indicatief is. De gegevens (bedragen, jaartallen, omschrijvingen, oppervlaktes, etc.) zijn soms verkregen door mondelinge informatie, soms zijn ze uit het geheugen opgediept. De koper heeft zijn eigen onderzoek plicht naar alle zaken die voor hem van belang zijn, hij kan zich nimmer beroepen op onbekendheid met feiten die hij zelf had kunnen waarnemen of die kenbaar waren uit de openbare registers. De makelaar kan u desgewenst verwijzen naar de betreffende instanties.
Features
Transfer of ownership
- Listed since
- Acceptance
- Available in consultation
- Asking price
- € 1,295,000 kosten koper
- Asking price per m²
- € 6,780
- Status
- Available
Construction
- Kind of house
- Single-family home, detached residential property
- Building type
- Resale property
- Year of construction
- 2003
Surface areas and volume
- Areas
- Living area
- 191 m²
- Other space inside the building
- 23 m²
- External storage space
- 117 m²
- Plot size
- 1,125 m²
- Volume in cubic meters
- 802 m³
Layout
- Number of rooms
- 7 rooms (5 bedrooms)
- Number of stories
- 3 stories
- Facilities
- Mechanical ventilation and TV via cable
Energy
- Energy label
- Insulation
- Completely insulated
- Heating
- CH boiler
- Hot water
- CH boiler
- CH boiler
- Nefit HR ( combination boiler from 2019, in ownership)
Cadastral data
- WESTZAAN C 1487
- Cadastral map
- Area
- 1,125 m²
- Ownership situation
- Full ownership
Exterior space
- Location
- Along waterway, alongside waterfront, rural and unobstructed view
- Garden
- Back garden and front garden
Garage
- Type of garage
- Carport and built-in
- Capacity
- 1 car
- Facilities
- Electricity
Parking
- Type of parking facilities
- Parking on private property
© 2001-2026 funda