Beukenlaan 4 6956 CB Spankeren Verspreide huizen Spankeren

Uitgelichte kenmerken

  • 338 m² wonen
  • 1.763 m² perceel
  • 6 slaapkamers

Omschrijving

In het buitengebied van het dorp Spankeren (Gemeente Rheden) vind u naar deze vrijstaand verbouwde woonboerderij ’t Asselder met bijgebouw en tuinhuisje. De woonboerderij is een zelfstandig onderdeel op een complex van 4 woningen nabij Landgoed de Bockhorst.

“t Asselder is van oorsprong een zeer oude boerderij uit 1792. De oudste bekende vermelding van de boerderij is in een koopcontract uit 1565. Uit dat contract blijkt dat ‘erve ende quet tho Tutten’, zoals de boerderij toen heette, door een zekere Johan Reyners werd verkocht aan jonker Carel van Gelre. Deze was een bastaard zoon van de hertog van Gelre en eigenaar van de ‘Gelderse Toren’. Door deze transactie werd ‘tho Tutten’ in 1565 onderdeel van het landgoed de “Gelderse Toren”. In de loop der eeuwen heeft de hoeve verschillende namen gehad, zoals blijkt uit oude documenten. Bijvoorbeeld in 1632 was dat ‘Vijftuitengoed’ en in 1761 ‘erf de Teutseler’. Het lijken variaties te zijn op ‘Tutten’, maar wat zou dat kunnen betekenen? Een verklaring is mogelijk te vinden in het Saksische streekdialect, dat onder andere in de Achterhoek en deels langs de IJssel wordt gesproken. In dat dialect worden kippen ‘tuuten’ genoemd. Mogelijk betekende ‘erve ende quet tho Tutten’ in ‘kippenhof’ of kippenhoeve. Later werden de namen ‘Erf den Tusseler’, ’t Tasselaar’ en ‘t Asselder´ gebruikt
De woonboerderij is voorzien gedeeltelijk riet en pannen zadeldak met wolfseinden (wolfskap). De boerderij is traditionele “krukhuis” boerderij ingedeeld met aan de voorzijde een woongedeelte (voorhuis) en een achterzijde (dwars gedeelte) een woongedeelte in geheel in verbouwde staat.

De indeling van de woonboerderij het voorhuis, begane grond: entree en toilet, woonkeuken, woonkamer, opkamer slaapkamer en luxe badkamer met (bad douche en wastafel), bovenverdieping: bestaat uit trapopgang overloop, toilet, 2 slaapkamers, en zolderruimte.
De Indeling van het achterhuis begane grond: entree, toilet, grote luxe woonkeuken, fraaie grote woonkamer, bovenverdieping: overloop met badkamer (toilet, bad, douche en wastafel) en 3 slaapkamers.
Op het erf staat een traditioneel bijgebouw, waarvan de bouw is afgeleid van het hoofdgebouw. De totale oppervlakte van het bijgebouw exclusief berging wordt geschat op ca. 100 m2. Het bijgebouw is voorzien van zonnepanelen. Voor en achter het huis is een royale tuin gelegen, noord/zuid gericht.

Deze boerderij is gelegen in nabij het dorp Spankeren in de directe omgeving van Dieren. Voor voorzieningen bent u voornamelijk aangewezen op Dieren, Arnhem ( 17 min.) . De plaats Dieren biedt alle faciliteiten als winkels, basis/middelbare scholen, supermarkten, openbaar vervoer, NS station is op (3 km) afstand gelegen en diverse sportaccommodaties waaronder een zwembad, sporthal, en een cultureel centrum heeft gezellige restaurants en terrassen, de snelwegen zijn goed bereikbaar.

Erf:
Het erf is aan de voorzijde gelegen.

Algemeen
De huidige bestemming heeft 1 woonbestemming.

Aanvaarding; op korte termijn mogelijk, echter in overleg.

Kenmerken

Overdracht

Vraagprijs
€ 795.000 kosten koper
Vraagprijs per m²
€ 2.352
Oorspronkelijke vraagprijs
€ 885.000 kosten koper
Aangeboden sinds
2 maanden
Status
Beschikbaar
Aanvaarding
In overleg

Bouw

Soort woonhuis
Woonboerderij, vrijstaande woning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
1792
Specifiek
Dubbele bewoning aanwezig
Soort dak
Samengesteld dak bedekt met pannen en riet
Keurmerken
Energie Prestatie Advies

Oppervlakten en inhoud

Gebruiksoppervlakten
Wonen
338 m²
Overige inpandige ruimte
48 m²
Externe bergruimte
150 m²
Perceel
1.763 m²
Inhoud
1.488 m³

Indeling

Aantal kamers
8 kamers (6 slaapkamers)
Aantal badkamers
2 badkamers en 1 apart toilet
Badkamervoorzieningen
2 ligbaden, 2 douches en toilet
Aantal woonlagen
2 woonlagen en een zolder

Energie

Energielabel
E Wat betekent dit?
Isolatie
Grotendeels dubbelglas en muurisolatie
Verwarming
Cv-ketel en pellet burner
Warm water
Cv-ketel
Cv-ketel
Gas gestookt, eigendom

Kadastrale gegevens

DIEREN X 292
Kadastrale kaart
Oppervlakte
1.763 m²
Eigendomssituatie
Eigendom belast met opstal

Buitenruimte

Ligging
Aan rustige weg en buiten bebouwde kom
Tuin
Achtertuin

Bergruimte

Schuur/berging
Aangebouwde houten berging

Garage

Soort garage
Vrijstaande stenen garage
Capaciteit
1 auto

Kaart

Kaart laden...

Kadastrale grens Bebouwing

Reistijd

Zie hoelang je onderweg bent vanaf dit huis naar bijvoorbeeld je werk of familie.

Beukenlaan 4

€ 795.000 k.k.