Vanaf de weg is het nauwelijks te zien, maar achter de robuust eiken bomen ligt een zeer bijzonder Twents erf, Erve Spölman. Een werkelijk schitterend en geheel vernieuwde driekaps woonboerderij met 2 huizen, paardenstalling, schuren, buitenbak, omheinde weilanden, bos en een fraai aangelegde landschapstuin.
Door de eeuwen heen heeft het erf voornamelijk dienst gedaan als een klassiek Twentse boerderij. Na verloop van tijd werden de agrarische werkzaamheden gestaakt en raakte het erf en boerderij in verval. In 2011 werd het geheel door de toenmalig eigenaar volledig geïsoleerd en vakkundig vernieuwd. Zo herrees Erve Spölman in volle glorie.
Bij de verbouw zijn kosten noch moeite gespaard om het tot in de puntjes te perfectioneren. Alleen de beste en mooiste materialen zijn gebruikt. Er zijn veel bijzondere objecten maar zo bijzonder als deze is een zeldzaamheid.
Naast uitstekend wonen is er hier veel mogelijk. Door de combinatie van twee woonhuizen is dit object bijzonder geschikt voor meerdere of grote gezinnen, Bed & Breakfast, zorg, trainingen, levensloopbestendig wonen etc. Het biedt vele ruimte en mogelijkheden.
Dit fraaie object is gelegen midden in het Nationaal Landschap Noord Oost Twente nabij het Springendal met heuvels, weilanden, meertjes, heide en historische boerderijtjes. Niet voor niets luid de bijnaam van dit stukje Twente ‘de tuin van Nederland’. Het typische Twentse coulisselandschap is hier alom aanwezig. Zowel vanuit het huis als buiten op het erf, tuin en weilanden; de prachtige vergezichten zijn hier adembenemend. De gezellige drukte is op te zoeken in het naburige Ootmarsum op slechts 3 km afstand. Een pittoresk stadje met vele galerieën, musea, winkels, terrasjes en gezellige horeca gelegenheden.
Bouwjaar: 2011 Woonoppervlak: ca. 517 m2 Grondoppervlak: 24.815 m2 Inhoud: ca. 1.988 m3
De indeling is als volgt:
Spölmanweg 4 Begane grond: - entree met centrale hal, veel lichtinval, toilet v.v. wandcloset en urinoir - voorraadkelder van ca. 12 m2 - garderobe met vaste kast en doorgang naar berging met aansluitingen voor witgoed - toegang naar het voorste gedeelte van de boerderij met een multifunctionele ruimte met bar. Het is mogelijk om op deze plek een slaap,- en badkamer op de begane grond te realiseren. - vanuit de centrale hal is er toegang naar de ruime woonkeuken met luxe inbouwapparatuur, zandstenen schouw met open haard en antieke haardplaat en grote schuifpui naar het terras - aansluitend de woonkamer met open haard, vaste kasten en een vaste trap naar eerste verdieping met atelier/kantoorruimte/slaapkamer en grote lichtstraat
Eerste verdieping: - te bereiken via zeer fraaie bordestrap (oud eiken) met smeedijzeren trapleuning - ruime overloop met ingebouwde boekenkast en vaste kasten - riante ouder slaapkamer met inloopkast, aansluitend eigen stijlvolle badkamer v.v. vloerverwarming, inloopdouche, zwevend toilet, wastafel en Velux dakraam - twee slaapkamers waarvan 1 met vaste kastenwand en gasten badkamer met vloerverwarming, ligbad, inloopdouche, zwevend toilet en wastafel
Spölmanweg 4a
Begane grond: - entree met garderobe en toilet -ruime en lichte woonkeuken met antieke frans eiken vloerdelen, grote glazen pui, eiken gebinten en luxe inbouwapparatuur - eethoek met open haard en schuifdeuren naar terras, woonkamer en kantoor cq. slaap/speelkamer - berging/bijkeuken met inbouwkasten en aansluitingen voor witgoed - mogelijkheid voor het realiseren van een badkamer op de begane grond, waardoor deze woning ook levensloopbestendig kan worden gemaakt
Eerste verdieping: - via fraaie bordestrap te bereiken ruime overloop met vide, glazen balustrade en twee Velux dakramen met regensensor - separaat toilet en badkamer v.v. vloerverwarming, inloopdouche, zwevend toilet en wastafel - drie slaapkamers waarvan 1 met ingebouwde bedstee. De ouder slaapkamer is v.v. een inloopkast en eigen badkamer met vloerverwarming, vrijstaand ligbad, inloopdouche en dubbele wastafel
Bijgebouwen: - Schuur/paardenstal v.v. spouw- en dakisolatie, met vijf extra grote boxen, wasplaats, toilet, zadelkamer en hooizolder - Rijbak van 20 bij 40 meter, v.v. drainage en verlichting - Kapschuur met berging en opslag van ca. 8 bij 19 meter - Schuur met opslag van ca. 12 bij 14 meter, geheel geïsoleerd en geschikt voor meerdere doeleinden. Voor deze schuur is een vergunning afgegeven voor het realiseren van vier boerderijkamers - Kippenhok
Bijzonderheden: - Zeer fraaie Twentsche driekaps boerderij met passende bijgebouwen - Geschikt voor meerdere gezinnen - Werkelijk uniek in zijn soort - Volledig geïsoleerd en eenvoudig energieneutraal te maken, offertes zijn aanwezig - Gelegen midden in Nationaal Landschap Noord Oost Twente - Zeer hoogwaardige afwerking en materiaalkeuze - Object biedt volop ruimte en mogelijkheden, vraag ons naar de mogelijkheden - Landelijk gelegen maar beslist niet afgelegen - Fraai aangelegde landschapstuin met oude laagstam fruitbomen - Mogelijkheid tot het realiseren van een slaap,- en badkamer op de begane grond - Centraal stofzuigsysteem in beide woningen aanwezig - Gezamenlijke waterontharder - Goede internet/glasvezelverbinding aanwezig - Inruil eigen huis bespreekbaar - Bij koop is een waarborgsom/bankgarantie van 10% van de koopsom vereist!
Kenmerken
Overdracht
Laatste vraagprijs
€ 2.250.000 kosten koper
Vraagprijs per m²
€ 4.352
Let op! Woning met groot perceel De vraagprijs per m² wordt berekend door de vraagprijs van de woning (€ 2.250.000) te delen door de gebruiksoppervlakte wonen (517 m²). Hierbij wordt geen rekening gehouden met de perceeloppervlakte en eventuele bijgebouwen.
Door de grote perceeloppervlakte is de vraagprijs per m² in deze situatie minder geschikt voor het vergelijken van woningen en adviseren we je contact op te nemen met een makelaar voor verdere interpretatie.
Status
Verkocht
Bouw
Soort woonhuis
Woonboerderij, vrijstaande woning
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
1862
Toegankelijkheid
Toegankelijk voor ouderen
Specifiek
Dubbele bewoning aanwezig en gedeeltelijk gestoffeerd
Soort dak
Zadeldak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
Gebruiksoppervlakten
Wonen
517 m²
Overige inpandige ruimte
12 m²
Externe bergruimte
335 m²
Perceel
24.815 m²
Inhoud
1.988 m³
Indeling
Aantal kamers
12 kamers (8 slaapkamers)
Aantal badkamers
4 badkamers en 2 aparte toiletten
Badkamervoorzieningen
2 ligbaden, 4 douches en 4 toiletten
Aantal woonlagen
3 woonlagen en een kelder
Voorzieningen
Dakraam, glasvezelkabel, mechanische ventilatie, rookkanaal, schuifpui en TV kabel
Het is een fijn makelaarskantoor, met deskundige meedenkende medewerkers, zowel op kantoor als op locatie. We vonden het zeer prettig om met ze samen te werken. Ze werken samen met een fijne groep professionals, zoals fotografen en stylisten. Kortom super.