Keizersgracht 42-D1015 CR AmsterdamLangestraat e.o.
€ 635.000 k.k.
- 65 m²wonen
- 1slaapkamer
Omschrijving
MONUMENTAAL WONEN IN DE AMSTERDAMSE GRACHTENGORDEL
Een zeldzaam rustig appartement aan de Keizersgracht
Discreet gelegen aan de rustige achterzijde van een 17e-eeuws Rijksmonument bevindt zich dit verfijnde appartement van circa 65 m², verdeeld over twee woonlagen. Een zeldzame combinatie van historische waarde, hedendaags comfort en absolute stilte, midden in de iconische Amsterdamse grachtengordel.
Het appartement ligt op eigen grond, is bereikbaar per lift en maakt deel uit van de monumentale Groenlandse pakhuizen, gebouwd in 1621 voor de Groenlandse Walvisch Compagnie. Deze pakhuizen behoren tot de oudste en meest karaktervolle handelsgebouwen van de stad en onderscheiden zich door hun elegante trapgevels, een architectonische zeldzaamheid binnen het Amsterdamse pakhuislandschap.
De rijke historie is hier voelbaar, maar nooit dominant, zorgvuldig vertaald naar comfortabel en hoogwaardig wonen.
________________________________________
Indeling en afwerking
Het appartement is verdeeld over de tweede en derde verdieping en is hoogwaardig en instapklaar afgewerkt.
Tweede verdieping
Eigen entree met hal en garderobekast. Aan de achterzijde bevindt zich de ruime woon- en eetkamer met luxe open keuken, voorzien van kwalitatieve inbouwapparatuur. De eikenhouten vloer en het Franse balkon versterken het lichte en open karakter van de ruimte.
Derde verdieping
Overloop met separaat toilet. Ruime slaapkamer met aangrenzende luxe badkamer, uitgerust met ligbad, inloopdouche en wastafel. Daarnaast is er een praktische inloopkast (ook te gebruiken als interne berging).
De afwerking is eigentijds, ingetogen en zorgvuldig gekozen, zodat de monumentale context volledig tot zijn recht komt.
________________________________________
Ligging
Gelegen aan het begin van de Keizersgracht dichtbij de Brouwersgracht en Herenmarkt, een groen en sfeervol plein met oude kastanjebomen. De Jordaan, Haarlemmerstraat en Noordermarkt liggen op loopafstand en bieden een rijk aanbod aan speciaalzaken, cafés, restaurants en markten.
De bereikbaarheid is uitstekend. Het Centraal Station bevindt zich op circa 10 minuten loopafstand en biedt uitstekende nationale en internationale verbindingen. Met de auto is er een snelle aansluiting via de S100 achter het station. Parkeren voor de deur is mogelijk via het vergunningensysteem ________________________________________
Kenmerken
• Rijksmonument uit 1621
• Gelegen op eigen grond
• Woonoppervlakte ca. 65 m²
• Rustige ligging aan de achterzijde
• Lift aanwezig
• Ruime slaapkamer met luxe badkamer
• Hoogwaardige, instapklare afwerking
• Professioneel beheerde VvE
• Servicekosten: €229,- per maand
• Oplevering op korte termijn mogelijk
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Servicekosten
- € 229 per maand
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- Beschikbaar per 01-02-2026
- Vraagprijs
- € 635.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 9.769
- Status
- Beschikbaar
- Bijdrage VvE
- € 229,00 per maand
Bouw
- Bouwjaar
- Voor 1906
- Soort appartement
- Maisonnette (appartement)
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht, gedeeltelijk gestoffeerd en monument
- Soort dak
- Zadeldak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 65 m²
- Inhoud
- 189 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 2 kamers (1 slaapkamer)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche, ligbad, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Frans balkon en lift
- Gelegen op
- 2e woonlaag
Energie
- Energielabel
- Niet verplicht
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Bosch HR (gas gestookt combiketel)
Kadastrale gegevens
- AMSTERDAM M 6166
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Balkon/dakterras
- Frans balkon aanwezig
- Ligging
- Aan water, beschutte ligging, in centrum en vrij uitzicht
VvE checklist
- Inschrijving KvK
- Ja
- Jaarlijkse vergadering
- Ja
- Periodieke bijdrage
- Ja (€ 229,00 per maand)
- Reservefonds aanwezig
- Ja
- Onderhoudsplan
- Ja
- Opstalverzekering
- Ja
Populariteit
2.792x
Bekeken
65x
Bewaard
10-1-2026
Op Funda
Buurt

Langestraat e.o.
Amsterdam- Inwoners
- 1.890
- Gezin met kinderen
- 14%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 9.075
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.





