Hoofdweg 929678 PP WesterleeWesterlee
€ 395.000 k.k.
- 110 m²wonen
- 980 m²perceel
- 4slaapkamers
- Eenergielabel
BlikvangerJaren '30 huis met royale garage/schuur, kavel 980m², vrij uitzicht!
Omschrijving
Een vrijstaande jaren ’30 woning met een royale garage/schuur op een ruime kavel, gelegen midden in het dorp maar met een uniek vrij uitzicht aan de voorkant.
Dit voormalige woon-/winkelpand is meer dan 50 jaar eigendom geweest van de familie Bulder die daar een buurtsuper runden. Veel mensen, zowel uit het dorp als van buiten, wisten al die jaren de weg naar deze winkel te vinden. Als de koper van dit huis straks in het dorp wil uitleggen waar hij woont, kan hij de aanduiding Hoofdweg 92 achterwege laten en volstaan met te zeggen dat hij het huis van Lammert Bulder heeft gekocht.
In de brochure vindt u meer informatie over de historie van de winkel.
De woning heeft 4 slaapkamers, 2 hobbykamers, een kelder, een grote bergzolder en veel klus-/hobby-/bergruimte.
INDELING en OMSCHRIJVING WOONRUIMTE
Via de authentieke overdekte rondboogdeur kom je in de ruime entree met meterkast, trap naar boven en deur naar de woonkamer. In deze hal vind je nog het meeste terug van de typische jaren ’30 bouw. Naast de voordeur zijn dit de 3 smalle kozijnen met glas-in-lood ramen en de originele trapleuning. De traplift blijft achter. Handig als je dit kunt gebruiken en anders lever je het in bij een metaalrecycling bedrijf.
De woonkamer (30m²) is voorzien van vloerverwarming en biedt een mooi vrij uitzicht over de landerijen aan de overkant van de straat. Ook de erker is typisch jaren ’30, net als de smalle inbouwkast met paneeldeur (paneel zit nu nog verstopt achter een gladde plaat). Naast de kamer is een werk-/slaapkamer met een grote inbouwkast en toegang tot de trapkast waar de CV-ketel hangt.
Aangrenzend aan de kamer bevindt zich de dichte keuken die is voorzien van een eenvoudig maar degelijk keukenblok. De provisiekelder is een prima ruimte en een handige aanvulling op de keuken. Vanuit de kelder is de kruipruimte eenvoudig bereikbaar.
Achter de keuken is de achterhal met vier deuren, namelijk naar: de badkamer (met douche, wastafel en bad), het toilet, het terras en naar de voormalige winkel. Deze laatste deur is ontelbare keren gebruikt, misschien nog wel vaker dan de deur naar het toilet….
Nu eerst terug naar de entree en via de trap naar de verdiepingen. Bovenaan de trapopgang geven de glas-in-lood ramen sfeer en daglicht. Op de overloop is een luik naar de bergruimte achter de knieschotten. Op de 1e verdieping vind je 3 slaapkamers. De grootste aan de voorkant van de woning en de andere 2 aan de achterkant. In één van deze kamers is een toilet en wastafel gemaakt. De slaapkamers kunnen vergroot worden door de ruimte achter de knieschotten erbij aan te trekken. Via een vaste trap bereik je de 2e verdieping waar een extra kamer is afgetimmerd.
INDELING en OMSCHRIJVING OVERIGE RUIMTES
De voormalige winkelruimte is maar liefst 83m². Na sluiting van de winkel is de winkelpui vervangen door een mooie kunststof overheaddeur met daarnaast een loopdeur.
Wat een mogelijkheden biedt dit vertrek! Geheel naar eigen wensen is in te vullen.
Naast en achter deze “garage” bevinden zich diverse vertrekken die allemaal ten dienste stonden aan het winkelbedrijf: een kantoorruimte, drie schuur-/opslagruimtes (waarvan één met een deur naar de tuin) en een koelcel. In de ruimte direct achter de garage is een trap naar de grote zolder (52m²) boven de garage. In de achterste schuur is een spoelplaats aanwezig, hier werden vroeger de groentes geschrapt, gewassen en gesneden.
BUITEN
Op de inrit voor de woning en voor de garage, kunnen met gemak 3 auto’s staan.
Lopend of met de fiets kun je links van de woning op het achtererf komen. Circa de helft van het achtererf is bestraat en behalve schuren is er een overkapte berging annex zithoek geplaatst. Een prima en ruime plek om beschut te zitten. De andere helft is een besloten tuin met gras en vaste planten en een eenvoudig tuinhuis/kippenhok achterin.
VERDERE INFO
- perceel 980m²
- alle woonvertrekken (ook de 2e verdieping) zijn voorzien van CV (Nefit 2020)
- de spouwmuur van de woning is na-geïsoleerd met EPS-parels
- de winkel is deels na-geïsoleerd met PS-platen
- de vloer van de woning is na-geïsoleerd met schuimspray
- deels houten kozijnen, deels kunststof kozijnen
- deels enkel glas, deels dubbel, deels triple
- 16 zonnepanelen
KORTOM
Eerlijk is eerlijk: deze woning moet zeker gemoderniseerd worden, maar dan heb je ook een karakteristieke jaren ’30 woning met veel ruimte, een rijke historie en verrassend veel mogelijkheden, op een prachtige plek in het dorp met vrij uitzicht.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 395.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.591
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwperiode
- 1906-1930
- Soort dak
- Zadeldak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 110 m²
- Overige inpandige ruimte
- 213 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 1 m²
- Externe bergruimte
- 3 m²
- Perceel
- 980 m²
- Inhoud
- 1.100 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 7 kamers (4 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche, ligbad, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen, een zolder, en een kelder
- Voorzieningen
- Natuurlijke ventilatie en zonnepanelen
Energie
- Energielabel
- E
- Isolatie
- Driedubbel glas, gedeeltelijk dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel en gedeeltelijke vloerverwarming
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Nefit (gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom)
Kadastrale gegevens
- SCHEEMDA K 220
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 980 m²
- Eigendomssituatie
- Eigendom belast met beperkte rechten
Buitenruimte
- Ligging
- Vrij uitzicht
- Tuin
- Achtertuin, voortuin en zijtuin
- Achtertuin
- 475 m² (45,80 meter diep en 14,70 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het noordwesten bereikbaar via achterom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Aangebouwde stenen berging
- Voorzieningen
- Elektra
- Isolatie
- Geen isolatie
Garage
- Soort garage
- Aangebouwde stenen garage
- Capaciteit
- 4 auto's
- Voorzieningen
- Elektrische deur, vliering, elektra en stromend water
- Isolatie
- Dakisolatie
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
Populariteit
5.462x
Bekeken
67x
Bewaard
8-12-2025
Op Funda
Buurt

Westerlee
Westerlee- Inwoners
- 1.290
- Gezin met kinderen
- 38%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 2.967
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.





