Nieuw
Zuideinde 61657 ED AbbekerkAbbekerk Centrum
€ 990.000 k.k.
- 324 m²wonen
- 1.819 m²perceel
- 5slaapkamers
- Fenergielabel
Een parel uit 1875 met 324 m² woongenot omlijst door een groene tuin
Omschrijving
Sommige huizen vertellen hun verhaal al voordat u over de drempel stapt
Aan het karakteristieke lint van Abbekerk staat deze statige herenboerderij uit 1875. Een rijksmonument dat met zijn symmetrische gevel, hoge ramen, karakteristieke dakkapel en fraaie detaillering direct indruk maakt. Een huis met allure, maar vooral ook met een bijzonder verhaal dat binnen gewoon verdergaat. Want achter die prachtige gevel krijgt u vooral véél huis. Met maar liefst 324 m² woonoppervlakte en een perceel van 1.819 m² zijn de verhoudingen royaal. En minstens zo bijzonder is wat door de jaren heen bewaard is gebleven. Hoge plafonds met ornamenten, sfeervolle kamers met schouwen, fraai houtsnijwerk en meerdere originele bedstedes geven het interieur een karakter dat u simpelweg niet kunt namaken. Zelfs het toilet vormt met zijn inrichting een leuke knipoog naar vroegere tijden. Buiten wordt het geheel omlijst door een verrassend groene en besloten tuin, waardoor u midden in het dorp toch volop privacy ervaart. Zo komen hier historie, ruimte en buitenleven op een bijzondere manier samen. Een statige herenboerderij met ruim 150 jaar geschiedenis én alle ruimte voor een volgend hoofdstuk.
Kom binnen
Binnen begint het verhaal in de maar liefst 15 meter diepe centrale gang, die als een statige as door de woning loopt. Hier wordt direct duidelijk hoeveel oorspronkelijke details bewaard zijn gebleven. Blikvanger is het historische rozenplafond, terwijl de reliëfs in het pleisterwerk op de wanden voorstellingen laten zien van de visvangst, oogst, jacht en het feest. Aan weerszijden liggen de verschillende vertrekken, ieder met een eigen sfeer en functie. Aan zowel de voor- als achterzijde is er een woonkamer. Aan de voorzijde is deze heerlijk licht dankzij de grote raampartijen met originele luiken. Hier vindt u een roodmarmeren schouw en volop vaste kastruimte achter originele paneeldeuren. Aan de achterzijde vindt u de tweede woonkamer. Ook hier speelt historie een hoofdrol, met een tweede, zwartmarmeren schouw die bijzonder fraai is gedecoreerd. Ook in deze kamer is vaste kastruimte aanwezig. De woonkeuken is gespiegeld aan de woonkamer aan de achterzijde. Met een compleet nieuwe keuken (dec. 2025) is dit zo'n plek waar u vanzelfsprekend wat langer blijft zitten. Ook hier wacht een bijzonder historisch detail: de derde schouw heeft een fraai mangaankleurig tegeltableau waarin Bijbelse taferelen worden afgebeeld. Deze zijn vrijwel zeker afkomstig uit de smuiger van de oude boerderij die hier tot 1874 heeft gestaan. Aan de voorzijde bevindt zich nog een tweede kamer met vaste kastruimte, door de huidige eigenaren ingericht als slaapkamer. De grote raampartijen zorgen ook hier voor veel daglicht en mooi contact met buiten. Daarnaast is op de begane grond een tweede slaapkamer aanwezig. Daarmee biedt de woning niet alleen indrukwekkend veel ruimte, maar ook de mogelijkheid om gelijkvloers te wonen. Dan is er nog de bedstede kamer, deze is momenteel in gebruik als hal en garderobe. Onder de imposante kap is de oorspronkelijke houten constructie op verschillende plekken prachtig zichtbaar. Op de verdieping zijn in totaal drie slaapkamers, een wasruimte en de badkamer, die in 2025 is uitgebreid met een toilet. De slaapkamer aan de voorzijde werd in 1919 gerealiseerd als slaapkamer voor de gasten. En daarmee is de verdieping nog niet volledig benut. Er is volop ruimte om de indeling verder naar eigen wens vorm te geven. Denk hierbij aan een speelkamer, hobbyruimte of juist een royale master suite. De ruimte is er, de invulling is aan u.
Buiten
Met een perceel van 1.819 m² krijgt ook het buitenleven hier alle ruimte. De tuin ligt voor een belangrijk deel op het zuiden en voelt dankzij het volwassen groen heerlijk besloten. Hoge bomen (waaronder de monumentale acacia), hagen, gazon en kleurrijke borders vormen samen een tuin die niet strak bedacht aanvoelt, maar door de jaren heen mooi is volgroeid. Op zonnige dagen vindt u er altijd wel een plek in de zon, terwijl de bomen op warme dagen juist voor aangename schaduw zorgen. En dan is er nog een plekje dat misschien wel favoriet wordt: de zitplek aan het water. Verscholen in het groen zit u hier heerlijk beschut, met het water aan uw voeten en alle rust om u heen. En het blijft niet alleen bij kijken: u heeft hier de mogelijkheid om een boot aan te leggen en vanaf uw eigen perceel de Noord-Hollandse wateren te verkennen. Rondom het huis zijn verschillende zitplekken te maken en door de omvang van het perceel is er alle gelegenheid voor tuinieren, spelen of gewoon genieten van deze fijne plek. Waar u ook in de tuin zit, de statige herenboerderij blijft een prachtige blikvanger. Naast de woning is plaats om meerdere auto’s te parkeren op uw eigen erf. Daarnaast is er een royale vrijstaande garage/bijgebouw aanwezig. Een praktische toevoeging voor auto's, fietsen, opslag of hobby's en een mooie aanvulling op de ruimte die de woning zelf al biedt.
Omgeving
U woont hier aan het lint, waar de historische uitstraling van de woning mooi past bij het dorpse karakter van de omgeving. Abbekerk ligt in het West-Friese landschap op slechts 15 autominuten van Hoorn en centraal ten opzichte van Amsterdam. Op loopafstand vindt u het bus transferium en de ontsluiting naar de A7 is op enkele autominuten gelegen. Abbekerk zelf is een landelijk gelegen dorp, met een ruim aanbod aan voorzieningen. Hier vindt u onder meer een supermarkt (Spar), basisschool, naschoolse opvang en het dorpshuis. Bent u sportief? In Abbekerk zelf is een (verwarmd) buitenzwembad, voetbalvelden en tennisbanen. De gezellige stad Medemblik vindt u op korte afstand. Ook de dorpen Opmeer, Spanbroek en Hoogwoud met diverse voorzieningen zijn dichtbij.
Historie
Wie door deze herenboerderij loopt, ziet niet alleen een bijzonder huis, maar ook veel van het verhaal dat hier sinds 1875 bewaard is gebleven. Op deze plek stond eerder een grote boerderij uit circa 1800. Deze werd rond 1874 afgebroken, waarna in opdracht van de welvarende heer M. Oostwoud-Wijdenes de huidige herenboerderij werd gebouwd. De eerste steen werd op 22 juli 1875 gelegd door zijn 13-jarige zoon Jan Oostwoud-Wijdenes. Dit bijzondere detail is nog steeds zichtbaar in de gevel. Vanaf het begin was duidelijk dat dit geen doorsnee Noord-Hollandse stolp moest worden. De boerderij werd uitzonderlijk luxe uitgevoerd en was, anders dan destijds gebruikelijk, vanaf de bouw volledig als woning in gebruik in plaats van deels als woonhuis en grotendeels als opslag. Ook aan de buitenzijde mocht de welvaart gezien worden. Het huis kreeg een vrijwel symmetrische opzet, ramen met afgeronde bovenhoeken en een dak met een jukkenkap. Op de nok liggen geglazuurde platte Friese dakpannen met rib. Volgens de historische beschrijving werd de rijkdom van een boer in die tijd mede afgemeten aan de hoeveelheid geglazuurde dakpannen op het dak. Bij deze boerderij was daar in ieder geval geen gebrek aan. Zelfs in het interieur werd de symmetrie ver doorgevoerd: op sommige plaatsen zijn zelfs ‘valse’ deuren aangebracht om het spiegelbeeld in de ruimte compleet te maken. Binnen zijn nog veel sporen van die oorspronkelijke rijkdom aanwezig. In het voorste gedeelte van de circa 15 meter lange centrale gang bevinden zich fraaie gipsen plafond- en wandornamenten. Ook bij de bouw werd al zorgvuldig omgegaan met wat er op deze plek aanwezig was. Materialen van de oude boerderij werden opnieuw gebruikt. Zo zijn verschillende vloerbalken gezaagd uit de oude vierkantspalen en is de huidige keukenschouw voorzien van mangaankleurige wandtegels met Bijbelse taferelen, die vrijwel zeker afkomstig zijn uit de smuiger van de voorganger. Ook de twee grote voorraadkelders, een waterput en een watervoorraadkelder zijn bewaard gebleven. Opvallend is hoe weinig er in de loop der jaren aan de binnenzijde is veranderd.
Voor meer informatie kunt u de uitgebreide brochure aanvragen, tevens kunt u diverse aanvullende documenten (onder andere NVM vragenlijst, kadastrale kaart, berekening gebruiksoppervlakte & inhoud, bestemming, enzovoort) downloaden via onze website (met een Klaver Profiel).
Dit huis in het kort
AI-gegenereerd uit de omschrijving
Rijksmonument vol historie
Herenboerderij uit 1875 met originele details en verhaal.
Lichte woonkamers en keuken
Twee woonkamers, nieuwe woonkeuken en hoge plafonds.
Grote groene tuin aan water
Zuidgerichte tuin van 1.819 m² met zitplek aan het water.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 990.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.056
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Woonboerderij, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1875
- Specifiek
- Monumentaal pand
- Soort dak
- Schilddak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 324 m²
- Overige inpandige ruimte
- 11 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 6 m²
- Externe bergruimte
- 84 m²
- Perceel
- 1.819 m²
- Inhoud
- 1.241 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 7 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche, ligbad, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een kelder
- Voorzieningen
- Dakraam, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- F
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Atag (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Kadastrale gegevens
- NOORDER-KOGGENLAND V 29
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 800 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- NOORDER-KOGGENLAND V 642
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 367 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- NOORDER-KOGGENLAND V 643
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 237 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- NOORDER-KOGGENLAND V 745
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 415 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan vaarwater
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande houten berging
Garage
- Soort garage
- Vrijstaande houten garage
- Capaciteit
- 1 auto
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
Populariteit
596x
Bekeken
23x
Bewaard
19-10-2026
Op Funda
Buurt

Abbekerk Centrum
Abbekerk- Inwoners
- 1.935
- Gezin met kinderen
- 30%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 3.474
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




