Voordeur aan het plein, balkon boven de duinen
Inleiding
Aan de voorkant het Dorpsplein met supermarkt, bakker en terrassen op loopafstand. Aan de achterkant een balkon van bijna 17 m² met vrij uitzicht over de duinen van het Zwanenwater tot aan Julianadorp. Die combinatie vind je nergens anders in Callantsoog. Ik woon hier sinds 2014 als allereerste bewoner, met heel veel plezier en met fijne buren om me heen. Het is een plek waar je hart echt even vol raakt.
Het appartement ligt op de tweede verdieping van Residence Allure, een verzorgd gebouw uit 2012 met lift. Met 92 m² woonoppervlak, energielabel A en twee balkons kun je er zo intrekken.
Indeling
Je komt binnen via het gemeenschappelijke trappenhuis met intercom, brievenbussen en lift. Op de tweede verdieping stap je vanuit de hal de royale woonkamer van circa 51,5 m² binnen, met open keuken. Het is een lichte ruimte waar een zithoek en een grote eettafel gemakkelijk naast elkaar passen. De keuken is nu groenblauw gewrapt en daaronder nog origineel taupe, dus met een nieuwe wrap zet je hem eenvoudig naar je eigen smaak. Hij is voorzien van een vaatwasser (2022), combi-stoomoven, inductiekookplaat (2014), ingebouwde koelkast en vriezer, een goed werkende afzuigkap en spots boven het kookgedeelte.
Via de woonkamer loop je het hoofdbalkon van circa 16,9 m² op, gericht op het zuidwesten. Daar zit je van de middag tot laat in de avond in de zon, met de duinen voor je.
Aan de andere zijde van het appartement liggen twee slaapkamers van circa 13,4 m² en 11,7 m². De grootste heeft een eigen balkon van circa 2,3 m², heerlijk voor een kop koffie in de ochtend. De badkamer is modern en goed onderhouden, met een wastafelmeubel met dubbele wasbak en een inloopdouche. Het toilet is apart. En dan is er nog een echte luxe voor een appartement: een aparte wasruimte en berging van circa 7,1 m², met aansluiting voor wasmachine en droger.
Daar komt nog eens flink wat opslag bij. In de kelder hoort bij het appartement een eigen ruimte van ongeveer 4 bij 6 meter, plus een gemeenschappelijke droge opslag die de bewoners nu onder meer voor oud papier gebruiken.
Ligging
Callantsoog is een dorp waar alles op loopafstand ligt en de natuur direct om je heen begint. In de duinen vind je het Zwanenwater, een van de oudste natuurgebieden van Nederland. Het strand is een paar minuten lopen, de polder en het bos liggen aan de andere kant. In het dorp zitten de supermarkt, drogisterij, bakker en veel goede restaurants en cafés. Den Helder en Schagen zijn met de auto snel te bereiken, met treinverbinding naar Alkmaar en Amsterdam.
Goed om te weten: dit appartement is bestemd voor permanente bewoning, recreatief gebruik is niet toegestaan. Dat betekent dat je hier woont tussen vaste bewoners en niet tussen wisselende vakantiegasten, het hele jaar door.
Vereniging van Eigenaren
De VvE is actief en financieel gezond, met een gloednieuw meerjarenonderhoudsplan. Sinds begin 2026 doet NH Vastgoed het beheer: zij regelen de administratie, het onderhoud en de contacten met leveranciers. Dat scheelt je als eigenaar veel rompslomp. De servicekosten zijn 238,12 euro per maand.
Bijzonderheden
- Vraagprijs 510.000 euro kosten koper
- Bouwjaar 2012, eerste bewoning vanaf 2014
- Woonoppervlak circa 92 m²
- Energielabel A
- Drie kamers, waarvan twee slaapkamers
- Bestemd voor permanente bewoning
- Woonkamer van circa 51,5 m² met open keuken, voorzien van vaatwasser, combi-stoomoven, inductiekookplaat, inbouwkoelkast en -vriezer, inbouwvuilnisbak, afzuigkap en spots
- Twee balkons: circa 16,9 m² op het zuidwesten en circa 2,3 m²
- Vrij uitzicht over de duinen, van het Zwanenwater tot Julianadorp
- Aparte wasruimte en berging van circa 7,1 m² in het appartement
- Eigen kelderberging van circa 4 bij 6 meter, plus gemeenschappelijke opslag
- Eigen parkeerplaats bij de woning, aangewezen door de gemeente
- Gebouw met lift
- Badkamer en toilet gescheiden
- Actieve VvE met professioneel beheer door NH Vastgoed en een gloednieuw meerjarenonderhoudsplan
- Servicekosten VvE 238,12 euro per maand
- Oplevering in overleg
Nieuwsgierig? Ik doe de bezichtigingen zelf en leid je er graag rond, en vertel je dan ook wat deze plek voor mij zo bijzonder maakt.
Dit huis in het kort
AI-gegenereerd uit de omschrijving
Groot balkon met duinzicht
Hoofdbalkon van circa 16,9 m² op zuidwesten met vrij uitzicht.
Royale woonkamer met keuken
Woonkamer circa 51,5 m² met open keuken en moderne inbouwapparatuur.
Actieve VvE met beheer
Actieve VvE, professioneel beheer en nieuw meerjarenonderhoudsplan.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
Aangeboden sinds
Aanvaarding
In overleg
Vraagprijs
€ 510.000 kosten koper
Vraagprijs per m²
€ 5.667
Status
Beschikbaar
Bijdrage VvE
€ 238,00 per maand
Bouw
Soort appartement
Portiekflat (appartement)
Soort bouw
Bestaande bouw
Bouwjaar
2012
Soort dak
Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en metaal