Peinderwei 419219 VX De TikeDe Tike
€ 625.000 k.k.
- 237 m²wonen
- 1.950 m²perceel
- 5slaapkamers
- Denergielabel
BlikvangerWonen met allure, ruimte én mogelijkheden
Omschrijving
Landhuis met statige uitstraling, ruimte en volop mogelijkheden
DE WONING
Dit karakteristieke landhuis maakt direct indruk met zijn statige uitstraling, royale afmetingen en rustige ligging. De woning biedt een riant woonoppervlak en volop ruimte, privacy en comfort. Een bijzonder object voor wie op zoek is naar een royale woning met karakter én mogelijkheden.
Rondom de woning ligt een ruime tuin, ingericht met een terras, gazon en diverse borders. Vanuit verschillende vertrekken is er fraai zicht op de tuin en de vijver. Op het perceel bevindt zich tevens een vrijstaande schuur/berging van circa 5 x 6 meter, ideaal voor opslag, hobby of het stallen van materialen.
De begane grond biedt bovendien de mogelijkheid om een slaapkamer en badkamer te realiseren. Hierdoor kan de woning uitstekend geschikt worden gemaakt voor gelijkvloers wonen, een levensloopbestendige indeling of bijvoorbeeld een combinatie van wonen en werken aan huis.
Het geheel vormt daarmee een object met vele mogelijkheden. Het woonhuis is gelegen op een perceel van circa 1.215 m². Daarnaast bestaat de mogelijkheid om een aangrenzend perceel van circa 735 m² bij te leveren. Dit perceel heeft een bedrijfsmatige bestemming en kan worden aangekocht voor € 80.000,-. Hiermee ontstaat de mogelijkheid om wonen te combineren met extra ruimte voor bijvoorbeeld een bedrijf, opslag, hobby of andere passende activiteiten.
De woning is voorzien van kunststof kozijnen, wat bijdraagt aan het comfort en onderhoudsgemak.
DE OMGEVING
De woning is gelegen in De Tike, een gemoedelijk en landelijk gelegen dorp in de gemeente Smallingerland, in het hart van Friesland. De Tike wordt gekenmerkt door de karakteristieke Friese landschappelijke omgeving, met weilanden, water, groen en een rustige dorpssfeer. Het nabijgelegen water en de vele natuurgebieden bieden volop mogelijkheden om te wandelen, fietsen en te genieten van de rust en ruimte.
Ondanks de landelijke ligging zijn diverse voorzieningen en grotere plaatsen goed bereikbaar. Het dorp ligt gunstig ten opzichte van Drachten, waar een uitgebreid aanbod aan winkels, scholen, horeca, sportvoorzieningen en andere dagelijkse voorzieningen te vinden is. Ook Leeuwarden en Groningen zijn goed bereikbaar, waardoor zowel Friesland als de noordelijke provincies binnen handbereik liggen. Via de nabijgelegen uitvalswegen zijn ook andere plaatsen in de regio vlot bereikbaar.
Hier woon je heerlijk vrij en rustig, terwijl voorzieningen, werkgelegenheid en stedelijke dynamiek op relatief korte afstand liggen. Daarmee is De Tike een aantrekkelijke woonomgeving voor wie de combinatie zoekt van landelijk wonen, ruimte en bereikbaarheid.
Kortom: een uniek en veelzijdig object voor wie royaal wil wonen op een bijzondere, rustige locatie. Een karakteristiek landhuis met ruimte, privacy en volop mogelijkheden, gecombineerd met de mogelijkheid om een royaal aangrenzend perceel aan te kopen.
INDELING
Begane grond:
Entree/hal met garderobe en toilet. Ruime bijkeuken met witgoedaansluitingen en een (slaap)kamer met openslaande deuren. Royale woonkamer met open keuken, voorzien van inbouwapparatuur en openslaande deuren naar het terras. Separate zitkamer met open haard en fraai uitzicht over de tuin en vijver.
Eerste verdieping:
Ruime overloop met toegang tot drie slaapkamers en een royale badkamer. De master bedroom beschikt over een aangrenzende walk-in closet. Eén van de overige slaapkamers heeft een royaal balkon met uitzicht over het binnenmeer.
De royale badkamer is voorzien van een jacuzzi, een grote douche met twee massagedouches, twee wastafels, toilet en bidet.
BIJZONDERHEDEN
- Vrijstaande woning met riant woonoppervlak en statig karakter;
- Rustige en landelijke ligging;
- Ruime tuin met terras en gazon;
- Vrijstaande berging/schuur van circa 5 x 6 meter;
- Mogelijkheid voor het realiseren van een badkamer en slaapkamer op de begane grond;
- Object met vele gebruiks- en indelingsmogelijkheden;
- Voorzien van kunststof kozijnen;
- Perceel waarop het woonhuis is gelegen van circa 1.215 m²;
- Aangrenzend perceel van circa 735 m² kan worden bijgeleverd voor € 80.000,-;
- Het bij te leveren perceel heeft een bedrijfsmatige bestemming;
- Kadastrale informatie is bij benadering; het geheel dient nog te worden uitgemeten;
- Verkoop vindt plaats onder het principe “as is, where is”.
Toelichting meting gebruiksoppervlakte
De woning is gemeten op basis van de Branche Brede Meetinstructie (BBMI). Deze meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De Meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 625.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.637
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1972
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 237 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 5 m²
- Externe bergruimte
- 29 m²
- Perceel
- 1.950 m²
- Inhoud
- 830 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 6 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Bidet, douche, dubbele wastafel, jacuzzi, en toilet
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam, schuifpui, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- D
- Isolatie
- Dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- HR Ketel (gas gestookt combiketel, eigendom)
Kadastrale gegevens
- OUDEGA F 2044
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 1.950 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, buiten bebouwde kom, landelijk gelegen en open ligging
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande houten berging
- Isolatie
- Geen isolatie
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
Populariteit
6.184x
Bekeken
154x
Bewaard
4-9-2026
Op Funda
Buurt

De Tike
De Tike- Inwoners
- 345
- Gezin met kinderen
- 44%
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.



