Nieuw
Luijbenstraat 405211 BT Den BoschHet Zand
€ 895.000 k.k.
- 150 m²wonen
- 3slaapkamers
- Cenergielabel
BlikvangerMonumentale bovenwoning op toplocatie nabij de Bossche binnenstad
Omschrijving
Zie jezelf wonen in een beeldbepalend, monumentale bovenwoning op een steenworp afstand van de Bossche binnenstad en het centraal station. En zie jezelf leven in deze royale bovenwoning vol karakter, licht en ruimte. En dat mét balkon en een terras op het zuiden!
Gelegen in een charmante straat in de geliefde wijk ’t Zand woon je hier letterlijk tegen het centrum aan, met alles wat je wil van leven in een stad op loopafstand. Daarbij wordt de straat de komende periode nog aantrekkelijker ingericht: net als bij de Van der Does de Willeboissingel wordt de volledige bestrating vernieuwd. Er komt meer groen en er worden ook bankjes geplaatst. Je woonomgeving wordt hier zo binnenkort niet alleen mooier en groener, maar ook nóg prettiger om in thuis te komen.
Eerste verdieping
Kom binnen op de eerste woonlaag
Achter de karakteristieke gevel kom je binnen in een verrassend royale woning vol sfeer, licht en authentieke details. Hoge plafonds, originele paneeldeuren en fraaie schouwen geven de woning een warme en stijlvolle uitstraling, terwijl de moderne afwerking zorgt voor hedendaags comfort. Via de entree bereik je de eerste verdieping, waar de sfeer bepaald wordt door ruime hal zelf. De mooie visgraatparketvloer en de mooie lichtinval geven je meteen een gevoel van ruimte en elegantie. Via de hal heb je toegang tot de woonkamer, de tweede kamer, de keuken en een toilet.
De woonkamer
Vanuit de hal loop je zo de royale woonkamer in. Dit is een heerlijke leefruimte: aan de voorzijde geniet je van het uitzicht op de mooie straat, terwijl de serre aan de achterzijde juist een fijne plek is om rustig een boek te lezen. Vanuit de serre heb je ook nog eens een prachtig uitzicht op de monumentale bomen in de kloostertuin aan de Van der Does de Willeboissingel.
Karakter heeft deze ruimte meer dan genoeg. Wat dacht je van een visgraat parketvloer, een gestucte plafond met rozet en grote ramen met glas in lood? De originele schuifdeuren zorgen ervoor dat je de ruimtes zowel open als intiem kunt gebruiken. De woonkamer leent zich ook perfect voor een grote eettafel waaraan je gezellig lang kunt tafelen met je familie of vrienden.
De hele woonkamer voelt licht en uitnodigend aan. Op zonnige dagen zet je lekker de deuren naar het balkon open, waarmee je binnen naadloos laat overlopen in buiten. Dit is gewoon een hele fijne plek om de dag te beginnen met een kop koffie in de ochtend of juist de dag af te sluiten met een glas wijn.
Aan de voorkant van de eerste woonlaag heb je een extra kamer die nu wordt gebruikt als study/chill/slaap-ruimte. Deze kamer krijgt ook veel licht binnen en is voorzien van een vaste kast. Het is een ideale plek om thuis te werken, te gebruiken als hobbyruimte of juist in te richten als een rustige tv-kamer. Je kunt de kamer heel eenvoudig aanpassen aan jouw woonwensen.
De moderne keuken is strak uitgevoerd en van alle gemakken voorzien, waaronder een kookplaat, oven, vaatwasser en RVS-afzuigunit. De originele schouw waaronder je kookt maakt de keuken helemaal af.
Tweede verdieping
Kom boven op de tweede woonlaag
Je komt via de trap op een overloop die ook op deze verdieping heel ruim is. Hier bevindt zich een lichtkoepel die met veel licht zorgt voor een prettige ruimte tussen de kamers en de badkamer. Via deze overloop bereik je direct het toilet, de badkamer, de drie slaapkamers en een zeer ruime voorraadkast.
De slaapkamers
De hoofdslaapkamer aan de achterkant is een rustige en comfortabele plek die niet alleen perfect is als slaapkamer, maar je je ook heel goed even terug kunt trekken. De houten vloer en de openslaande deuren naar je eigen dakterras geven de kamer extra charme en luxe. En als het uitzicht op de kloostertuin vanuit de serre op de eerste verdieping al mooi is, vanaf het dakterras is het uitzicht op de monumentale bomen nog veel mooier!
Aan de voorzijde liggen nog twee slaapkamers, waaronder een bijzonder royale kamer met een bijzondere, halfronde raampartij en praktische inbouwkasten. Deze kamers zijn perfect als kinder-, logeer- of werkkamer.
De badkamer
De badkamer is modern en stijlvol uitgevoerd en voelt dankzij het ligbad, de royale inloopdouche en het wastafelmeubel bijna als een hotelsuite. Dit is echt een fijne plek om de dag ontspannen te beginnen. En weer rustig af te sluiten natuurlijk!
De voorraadkast
Je hebt hier de beschikking over een praktische en zeer ruime bergruimte. Hier vind je ook de aansluitingen voor je wasapparaten en de opstelling van de HR-combiketel.
Wat deze woning extra bijzonder maakt, is de combinatie van sfeer binnenshuis en de unieke ligging daarbuiten. De Luijbenstraat ligt in de karaktervolle wijk ’t Zand, een van de eerste uitbreidingen buiten de oude stadsmuren van
’s-Hertogenbosch. De wijk heeft een mooi stratenplan, monumentale architectuur en rijke historie.
De ligging
Vanuit huis wandel je binnen enkele minuten naar de gezellige terrassen op de Parade, de Sint-Jan, de Uilenburg en het Museumkwartier. Ook het Centraal Station bevindt zich op korte afstand. Zoek je juist rust en natuur, dan liggen de Dommel en natuurgebied het Bossche Broek praktisch om de hoek. Een prachtige omgeving om te wandelen, hardlopen of simpelweg even te ontsnappen aan de dynamiek van de stad. De uitvalswegen naar de A2 en de A59 liggen letterlijk om de hoek.
In het kort:
- Monumentale bovenwoning op toplocatie nabij de Bossche binnenstad
- Gelegen in de geliefde wijk ’t Zand
- Op loopafstand van voorzieningen, terrassen, winkels, horeca en Centraal Station
- Straat wordt binnenkort vernieuwd met nieuwe bestrating, meer groen en bankjes
- Royale woning vol licht, sfeer en karakter
- Hoge plafonds, glas-in-loodramen en originele schouwen
- Royale woonkamer met serre en originele schuifdeuren
- Balkon aan de voorzijde en dakterras aan de achterzijde
- Extra kamer, ideaal als slaap, study, hobby- of tv-kamer
- Moderne keuken met diverse inbouwapparatuur
- Drie ruime slaapkamers
- Hoofdslaapkamer met openslaande deuren naar het dakterras
- Luxe badkamer met ligbad en royale inloopdouche
- Praktische bergruimte met wasmachineaansluitingen
- Dichtbij natuurgebieden: De Dommel en het Bossche Broek liggen om de hoek
- Uitvalswegen A2 en A59 liggen om de hoek
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 895.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 5.967
- Status
- Beschikbaar
- Bijdrage VvE
- € 190,00 per maand
Bouw
- Soort appartement
- Bovenwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1905
- Specifiek
- Monument
- Soort dak
- Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 150 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 12 m²
- Inhoud
- 577 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 4 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche, ligbad, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Cv-ketel
- Remeha Avanta 35C (gas gestookt combiketel uit 2015, eigendom)
Kadastrale gegevens
- 'S-HERTOGENBOSCH I 2712
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren en parkeervergunningen
VvE checklist
- Inschrijving KvK
- Ja
- Jaarlijkse vergadering
- Nee
- Periodieke bijdrage
- Ja (€ 190,00 per maand)
- Reservefonds aanwezig
- Ja
- Onderhoudsplan
- Nee
- Opstalverzekering
- Ja
Populariteit
0x
Bekeken
0x
Bewaard
22-5-2026
Op Funda
Buurt

Het Zand
Den Bosch- Inwoners
- 12.805
- Gezin met kinderen
- 23%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 5.656
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.