Verkocht
Bankastraat 592585 EH Den HaagArchipelbuurt
€ 325.000 k.k.
- 47 m²wonen
- 59 m²perceel
- 1slaapkamer
- Genergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 12 september 2025
- Verkoopdatum
- 3 november 2025
- Looptijd
- 7 weken
Omschrijving
Verbaast u over de rust en ruimte die u in dit zeer charmante hofje ( het Alexanderhofje ) aantreft. Binnen dit hofje waarbinnen zich een oase van rust bevind ligt deze woning waar de tijd is stil blijven staan.
Het Alexanderhof werd rond 1874 gebouwd voor de lagere officieren van de nabijgelegen Alexanderkazerne en bestaat uit twee rijen van tezamen 38 woningen. De woningen beschikken over een beknopte voortuin welke gescheiden worden door rug-aan-rug gebouwde houten schuurtjes. Het Alexanderhof is geregistreerd als gemeentelijk monument en de Bankastraat ligt in een beschermd stadsgezicht.
Direct gelegen aan de rand van de gezellige Bankastraat met een divers aanbod aan winkels en horecagelegenheden. Bovendien zijn zowel het centrum van Den Haag als het strand op korte afstand gelegen en hiermee zowel te voet als per fiets goed bereikbaar.
De woning is zeer aantrekkelijk gelegen nabij het centrum van Den Haag met in de directe nabijheid een groot aantal voorzien waaronder een supermarkt, winkels, cafés en restaurants. Op loopafstand van de woning bevinden zich meerdere bus- en tramhaltes waarmee Den Haag Centraal Station goed bereikbaar is. Tevens bereikt u binnen enkele autominuten de rijksweg A12 (Den Haag – Utrecht) waarmee de rijkswegen A4 (Amsterdam – Rotterdam) en de A13 (Den Haag-Rotterdam) goed bereikbaar zijn.
Bovendien zijn de Scheveningse Bosjes binnen enkele minuten te voet te bereiken. Tevens zijn de duinen, het stand en de zee binnen 10 minuten te bereiken op de fiets.
Dit monumentale hofjeswoning heeft de nodige aandacht nodig;
U komt binnen in de hal waar direct ook het toilet zich bevind. Als u doorloopt komt u in de woonkamer terecht met gaskachel eenvoudige keuken en trap naar de eerste etage. Tevens is hier een opstelpaats voor de gasmeter en de groepenkast.
Als u de trap op komt dan is daar een openruimte waar u eventueel 2 slaapkamers kan maken. Tevens is er een douch gelegenheid en een Geijser. Tevens is hier ook een wand gaskachel aanwezig. De ruimte is uiterst charmant omdat het een speels hoog dak heeft.
Er is een vereniging van huiseigenaren actief welke een kleine bijdrage vraagt per jaar van rond de 70 euro. Stukken zijn op kantoor aanwezig.
Bijzonderheden:
- Eigen grond
- Rijks beschermd stadsgezicht / monument
- Bouwjaar 1874
- Energielabel G
- Houten kozijnen voorzien van enkel glas
- Elektra 2 groepen
- Verwarming dmv van gaskachels en warm water doormiddel van een geijser
- De werking van de gaskachels en geijser wordt niet gegarandeerd
- Bijdrage aan het Hofje rond de 70 euro per jaar.
- De woonoppervlakte bedraagt ca. 47 m2. De inhoud is ca. 200 m3.
- Perceel oppervlak ca 59 m2.
- Boedel notaris is vaste notaris voor levering.
- Zie de plattegronden voor de indeling en complete maatvoering.
- Verkoopvoorwaarden Janson Makelaardij van toepassing.
- Oplevering: in overleg, snel is mogelijk.
Interesse in deze woning? Overweeg dan om uw eigen NVM-aankoopmakelaar in te schakelen. Uw NVM-aankoopmakelaar komt op voor uw belang en bespaart u tijd, geld en zorgen. Adressen van collega NVM-aankoopmakelaars vindt u op Funda.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 325.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 6.915
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, tussenwoning (hofjeswoning)
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1874
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht, kluswoning en monument
- Soort dak
- Lessenaardak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 47 m²
- Overige inpandige ruimte
- 2 m²
- Perceel
- 59 m²
- Inhoud
- 200 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 2 kamers (1 slaapkamer)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam, natuurlijke ventilatie, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- G
- Isolatie
- Geen isolatie
- Verwarming
- Gaskachels
- Warm water
- Geiser
Kadastrale gegevens
- 'S-GRAVENHAGE P 9665
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 59 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Tuin
- Voortuin
- Voortuin
- 20 m² (5,47 meter diep en 3,66 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het zuidoosten
Bergruimte
- Schuur/berging
- Aangebouwde houten berging
- Isolatie
- Geen isolatie
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeervergunningen
Populariteit
12.805x
Bekeken
189x
Bewaard
12-9-2025
Op Funda
Buurt

Archipelbuurt
Den Haag- Inwoners
- 6.260
- Gezin met kinderen
- 20%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 5.920
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




