Dorpsstraat 74157 GH EnspijkEnspijk
€ 695.000 k.k.
- 169 m²wonen
- 912 m²perceel
- 3slaapkamers
- Genergielabel
Omschrijving
Karakteristiek vrijstaand woonhuis met tuin en een groot (155 m² + 58 m²) en markant bijgebouw op 912 m² eigen grond binnen de dorpskern. Interessant voor iemand die het wil bewonen en gebruiken, voor iemand die het in zijn geheel wil moderniseren en renoveren of wellicht zelfs interessant als herontwikkelingslocatie.
Algemeen
Enspijk maakt deel uit van de gemeente West Betuwe die in 2019 is ontstaan vanuit een fusie tussen de gemeente Geldermalsen, Neerijnen en Lingewaal. Zoals de naam al aangeeft, ligt het gebied van de nieuwe gemeente in het uiterste westen van wat we nu als de Betuwe beschouwen. Enspijk is een fraai Lingedorp met in directe omgeving verschillende recreatiemogelijkheden zoals recreatiepark ‘De Rotonde’ en natuurgebieden waaronder het landgoed Mariënwaerdt dat in het seizoen per veerpontje is te bereiken. Enspijk is ook een startpunt van prachtige wandel- en fietsroutes. Enspijk is bijzonder sfeervol en rustgevend om te wonen en het in de nabijheid gelegen Deil beschikt over een supermarkt. Op enkele kilometers afstand zijn Geldermalsen en Leerdam gelegen die een gevarieerd aanbod van winkels en goede voorzieningen op het gebied van onderwijs, recreatie en sport bieden. Maar ook in Beesd is een prima supermarkt en een gezellige (week)markt op woensdag en vrijdag. Enspijk is uitermate gunstig gesitueerd ten opzichte van belangrijke oost/west en noord/zuid -verbindingen (A15 en A2) waardoor steden als Arnhem, Amsterdam, Rotterdam en Eindhoven binnen een uur te bereiken zijn. Het NS-station van Geldermalsen is op 10 autominuten van de woning gelegen.
Indeling woning
Begane grond. U betreedt de woning via de hal, een representatieve ontvangstruimte binnen de woning. Hier is de meterkast en vanuit de hal is er toegang tot de meeste vertrekken op de begane grond. De circa 30 m² grote woonkamer vormt een gezellige ruimte die is opgedeeld als zitkamer en eetkamer. De robuuste schouw met doorkijk gashaard zorgt er voor dat u aan twee zijden geniet van het vuur. De woonkamer heeft een balkenplafond en biedt rondom uitzicht over het perceel, de tuin en het dorp. De grote erker aan de straatzijde zorgt voor extra ruimte en extra lichtinval in de woonkamer en geeft sfeer aan de woning. De keuken is voorzien van een hoek opgestelde inrichting in een klassiek houten decor met een betegelde aanrecht en achterwand en veel kastruimte. De inbouwapparatuur bestaat uit een inductiekookplaat, oven (defect), afzuigkap, koelkast, vaatwasmachine en close-in-boiler. Aan het gevelraam van de keuken is een rolluik gemonteerd en vanuit de keuken is er een afgesloten trapopgang naar de verdieping. Aansluitend aan de keuken bevindt zich de bijkeuken. Een praktische ruimte met witgoedaansluiting en uitstortgootsteen. Ook hier is een rolluik aan het gevelraam gemonteerd. De bijkeuken biedt toegang tot terras en tuin welke tevens dienst doet als achterom. Het toilet met fontein is royaal uitgevoerd en betegeld met een grijs/bruine vloertegel en roze wandtegel. Verder is er op de begane grond een werkkamer. Deze kamer is uitstekend bruikbaar als (thuis)werkkamer, speelkamer of slaapkamer. De berging ligt ietwat verdiept en is mede daardoor goed te gebruiken als proviandruimte. Bijna de gehele begane grond is voorzien van een met travertin betegelde vloerafwerking. De aanwezige vloerverwarming functioneert niet meer.
Eerste verdieping. De overloop is ruim en heeft een speels niveauverschil (voorhuis/achterhuis). Hier is de toegang tot het balkon en de toegang tot de vliering via een vlizotrap. De hoofdslaapkamer heeft rondom gevelramen met zicht over het perceel en het dorp. Binnen deze slaapkamer is een vaste kast. Ook de tweede en derde slaapkamer zijn ruim en hebben gevelramen. Verder zijn er in de derde slaapkamer twee vaste kasten. De badkamer is voorzien van een ligbad met thermostaatkraan, douchegelegenheid met thermostaatkraan, wastafel en een tweede toilet. De dakkapel in de badkamer biedt extra ruimte en licht. De badkamer is betegeld in een licht blauwe kleurstelling.
Tweede verdieping. Via een vlizotrap vanaf de overloop op de eerste verdieping is een vliering bereikbaar. Hier is de opstelplaats van de cv-ketel (Nefit 2019) en er is veel bergruimte.
Buitensituatie
De oprit en het perceel bieden ruimschoots plaats voor het parkeren van personenauto’s. Voor de woning is een siertuin aangelegd met vriendelijke beplanting. De tuin achter de poort en achter de woning is een besloten, volop privacy biedend patioterras. Een groot deel van het perceel is ingericht als een erf met half verharding en dat op verschillende manieren toegang biedt tot de bijgebouwen. Het grote bijgebouw bestaat min of meer uit drie delen (garage, schuur en werkplaats) en biedt ruimte voor stalling, opslag, hobby’s en/of het uitvoeren van kleine klussen. Het bijgebouw is op verschillende wijzen toegankelijk (loopdeur, kanteldeur grote dubbel openslaande deuren) en beschikt deels over een zolder. Het object is gesitueerd op een goede locatie in het dorp om te wonen, het is uitstekend bereikbaar en heeft veel gebruiksmogelijkheden wat betreft het bijgebouw. Daarnaast is er absoluut sprake van een goede woonomgeving met veel groen, een speeltuin voor de kinderen, prachtig buitenzwembad De Rotonde, het idyllische riviertje de Linge dat het dorp scheidt van het Landgoed Mariënwaerdt en als het weer meezit zelfs een geweldige ijsbaan.
Bijzonderheden
De woning heeft de vorm van een T-boerderijtje met een voorhuis/achterhuis en is deels rietgedekt. Behalve dat de afwerking en voorzieningen gedateerd zijn is er ook sprake van achterstallig onderhoud. Energielabel G (06-12-2031). Een ideale plek voor mensen die op zoek zijn naar een karakteristiek huis met een flinke tuin en ruimte voor hobby’s, thuiswerken of beroep aan huis. Ook interessant voor bijvoorbeeld een zzp’er die zoekt naar een huis met ruimte er bij of wellicht zelfs interessant als herontwikkelingslocatie. Een echte eyecatcher binnen het dorp met name door het markante bijgebouw. De woning wordt verkocht met een exoneratieclausule; eigenaar/verkoper heeft er namelijk recent niet zelf gewoond.
Bruto inhoud woning circa 644 m³
Bruto inhoud bijgebouwen circa 675 m³
Bruto vloeroppervlak woning circa 256 m²
Bruto vloeroppervlak bijgebouwen (begane grond en verdieping) circa 231 m²
Gebruiksoppervlak wonen circa 169 m²
Gebruiksoppervlak overige inpandige ruimte (vliering) circa 7 m²
Gebruiksoppervlak gebouw gebonden buitenruimte (balkon) circa 13 m²
Gebruiksoppervlak externe bergruimte (bijgebouwen) circa 213 m²
Voor meer informatie over wonen in Enspijk kunt u kijken op de website enspijk.info. Op deze website vindt u informatie over de geschiedenis, faciliteiten, activiteiten en andere leuke wetenswaardigheden van het dorp.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 695.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 4.112
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1920
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met bitumineuze dakbedekking, pannen en riet
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 169 m²
- Overige inpandige ruimte
- 7 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 13 m²
- Externe bergruimte
- 213 m²
- Perceel
- 912 m²
- Inhoud
- 644 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 5 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche, ligbad, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een vliering
- Voorzieningen
- TV kabel
Energie
- Energielabel
- G
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Nefit HR (gas gestookt combiketel uit 2019, eigendom)
Kadastrale gegevens
- DEIL M 313
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 780 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- DEIL M 652
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 25 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- DEIL M 956
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 107 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- In centrum
- Tuin
- Achtertuin, voortuin en zijtuin
- Balkon/dakterras
- Balkon aanwezig
Garage
- Soort garage
- Vrijstaande houten garage
- Capaciteit
- 10 auto's
- Voorzieningen
- Vliering
Populariteit
2.162x
Bekeken
29x
Bewaard
19-5-2026
Op Funda
Buurt

Enspijk
Enspijk- Inwoners
- 385
- Gezin met kinderen
- 34%
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.



