Verkocht
Binnenpad 598355 BS GiethoornGiethoorn-Zuid
€ 1.175.000 k.k.
- 361 m²wonen
- 15.000 m²perceel
- 5slaapkamers
- Aenergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 15 maart 2025
- Verkoopdatum
- 8 mei 2025
- Looptijd
- 7 weken
Omschrijving
Aan het karakteristieke Binnenpad in Giethoorn, bieden wij een van de mooiste woonboerderijen van Giethoorn te koop aan. Deze bijna 200 jaar oude, op een terp gebouwde sfeervolle,- stijlcorrecte- en goed onderhouden woning is in de jaren tussen 2005 en 2010 professioneel verbouwd met gebruik van hoogwaardige materialen. Zoals in de video en vele foto's te zien is, is de sfeer en de stijl visueel dichtbij de oorsprong uit 1850 gebleven. Alle oorspronkelijke antieke esterikken, -gebinten en daksporen en vloerbalken en tegeltableaus zijn in het zicht gebleven. Het hele huis heeft massief eiken deuren, de badkamers hebben Belgisch hardsteen en RVS kranen. Er zijn in alle ruimtes vaste kasten met deurtjes van eikenhout gezaagd uit oude boerderijgebinten.
Deze woning is gelegen op een groot onderhoudsarm gemaakt perceel van 15000 m2 eigen grond in grasveld/park/bos- stijl en wordt omzoomd door sloten, -de gracht en het Bovenwiede. Een dergelijk grote natuuroase van groen is uitzonderlijk midden in het dorp. De achterzijde grenst met een oeverlengte van meer dan 50 meter aan het Bovenwiede.
INDELING:
ENTREE / HAL met meterkast en toegang tot een ruim (4m2) toilet, -de woonkamer, -de werkkamer en -de bijkeuken.
WOONKAMER VOORHUIS ruime vierkante woonkamer met vijf ramen met geweldig uitzicht op de gracht en het pad en de eigen brug. De kamer is voorzien van een massief eiken vloer, het oorspronkelijke balkenplafond alsmede vier grote velden met antieke vaastegeltje en een antieke gebogen hoekkast.
WERKKAMER 1 grote werkkamer met vier ramen met uitzicht op de gracht en de brug, eveneens met massief eikenhouten vloer en tegelwand, en een houtkachel.
WERKKAMER 2 vanuit de woonkamer bereik je de tweede werkkamer die uit twee niveau's bestaat, deels met massief eiken vloer en deels met antieke esterikken. Vanuit deze werkkamer heeft u toegang tot de kelder.
KELDER:
De kelder bestaat uit twee gelijke aangesloten delen. Deze kelder werd, in vroeger tijd gebruikt als ijskelder Winterijs werd hier opgeslagen en tot in de zomer gebruikt om voedsel te koelen.
ACHTERHUIS WOONKAMER/KEUKEN: deze grote ruimte wordt gebruikt als hoofdwoonkamer vanwege het uitzicht, de rust en het licht, het is gewoon alsof je buiten staat voor de hoge glazen pui. Toegang middels twee openslaande deuren tot het terras, en -middels een eiken trap tot de verdieping. De vloer is voorzien van vloerverwarming met esterikken en friese geeltjes. Daarnaast geven een eiken balkenplafond, de originele daksporen en gebinten, en een houtkachel een tijdloze landelijke sfeer. Een keukeneiland met spoelbak, vaatwasser, Quooker en kasten en aan de wand een AGA fornuis met afzuigschouw en kasten.
MIDDENKAMER:
De middenkamer wordt gebruikt als strijkkamer,- fitness-room, en als bioscoop/filmkamer. De beamer straalt alle films en tv beelden op een scherm van 2.5 x 5 meter. De ruimte is daarom voorzien van 4 theaterstoelen.
De vloerverwarmde vloer en het plafond zijn van massief eiken.
BIJKEUKEN:
Deze ruimte is voorzien van vloerverwarming, esterikken, oude puntwitjes als wandtegels, eiken plafondbalken. De bijkeuken heeft een opstand voor de wasmachine en droger, een spoelbak en een buitendeur. U heeft hiervandaan tevens toegang tot een doucheruimte en de werkplaats.
WERKPLAATS:
Verwarmde betonvloervan. De warmtepomp (2023) en CV (2006) zijn hier beide gekoppeld aan de achterhuisvloerverwarming en de voorhuisverwarming.
1E VERDIEPING
OVERLOOP:
Via de overloop bereik je de drie slaapkamers in het voorhuis , de badkamer en de verdieping boven het achterhuis. De slaapkamers in het voorhuis zijn voorzien van massief eiken vloeren en geschilderde balkenplafonds en hebben vaste kasten.
BADKAMER.
De badkamer in het voorhuis is voorzien van WC, douche, ligbad, een dubbele wastafel, en vloerverwarming
MASTER BEDROOM;
De slaapkamer op de verdieping in het achterhuis (20 m2) heeft een massief eiken vloer met zicht op gebinten en sporen tot in de nok. In de winter (met kort gemaaid riet) kun je hier door het raam het meer zien. De slaapkamer geeft toegang tot
a) een halfopen (3m2) douche,
b) een halfopen ruimte met WC/Bidet/wastafel,
c) een bergzolder en
d) een prachtige grote inloopkast.
OVERIGE OPSTALLEN:
Separaat in 2009 gebouwd Botenhuis/schuur/zolder/overdekte loungeruimte
Op 5 minuten (300 meter) lopen afstand staat een eigen garage met daarin een hefbrug om onderhoud en bv restauratiewerk aan auto’s te kunnen uitvoeren.
Deze woning met vier grote slaapkamers, twee werkkamers, twee grote woonkamers en diverse andere grote ruimtes is ideaal voor een gezin met opgroeiende kinderen. Het perceel met talloze bomen en struiken biedt alles wat je maar wensen kan. Er zijn veel afgeschermde plekken om ongezien te zonnebaden of te chillen onder elke grote boom die je maar uitkiest.
Je kunt spelen op het grasveld, voetballen, zelfs golfen, of motorcrossen of met een quad rondrijden. In de winter rijd je met je quad het ijs op of kluun je vanuit de keuken over het gras tot je op je eigen ijs staat om vervolgens net zover te kunnen schaatsen als je wilt. Het water in Giethoorn is nergens dieper dan 1 meter en dat is heel veilig schaatsen en varen. Het is niet toevallig dat zoveel nationaal bekende schaatsers hier uit de regio komen Je kunt ook met je punter of laser wegzeilen vanuit je eigen tuin voor de zondagmorgenzeilwedstrijd, of met je motorbootje het botenhuis uitvaren, het kan hier allemaal!
U wordt de derde bewoner sinds 50 jaar dus dat zegt genoeg over het woongenot dat hier geboden wordt. Je woont helemaal buiten en toch midden in een gezellig dorp. De buurt bestaat uit een gemoedelijke gemeenschap met veel onderlinge contacten, er is voor ieder wat wils, elk jaar is er een Binnenpad-nieuwjaarsborrel , een gondelvaart feestweek, de “dag der dagen”-zeildag ( met 100 punters en afsluitende borrel /prijsuitreiking), een Binnenpad-zomerbarbeque enz. Er zijn tientallen restaurants/kroegen, veel winkeltjes en er is zelfs een tweesterren restaurant in “Gietern”
Giethoorn heeft haar bewoners onnoemelijk veel te bieden, met name voor gezinnen. Het Bovenwiede biedt hen veilige watersport, -punteren, -zeilen,- surfen, suppen, zwemmen, vissen, varen met je motorbootje, schaatsen en lessen in dat alles.
Op 15 min loopafstand (5 min fietsen) zijn het busstation, -de supermarkt (PLUS) met bezorgdienst aan huis,- de ATM , -dokterspraktijk en de lagere school bereikbaar En op 10 min fietsafstand is de tandartspraktijk en zijn de tennisvelden, korfbal- en voetbalvelden. Het toerisme helpt mee dat al deze faciliteiten in een klein dorp als Giethoorn met maar 2500 inwoners kunnen bestaan.
OMGEVING:
Nabijgelegen steden Steenwijk (8 km) en Meppel (13 km), hebben een volledig winkelaanbod, -met theaters, -voortgezet onderwijs, en een ziekenhuis
Vele kilometers vaar, - wandel, en fietsroutes doorkruisen de hele regio en het nationale park “Weerribben- Wieden”
Het perceel grenst direct aan natura 2000 gebied
BEREIKBAARHEID:
Zwolle is ½ uur rijden, de 1 uur rijden cirkel omvat harderwijk/zeewolde/lelystad/almelo/emmen/leeuwarden
Zie voor meer details, huispedia.nl
BIJZONDERHEDEN:
- Bouwjaar 1850
- Schitterende ligging in een sprookjesachtig deel van Giethoorn
- Zeer veel privacy in en direct rondom het huis en op het hele perceel
- Blijvend vrij uitzicht op uw eigen natuur en op een van de mooiste (beschermde) dorpsgezichten ter wereld
- Netto gebruiksoppervlakte wonen ca 317 m2, volgens NEN definitie 361 m2
- Perceel is 15000 m2 eigen grond en water
- Energielabel A
- Verbouwd in 3 fasen tussen 2005 tot 2010
- 3 douches, 3 WC's en het bad
- De hele woning is voorzien van fundatiepalen en liggers van beton
- Professioneel lichtplan aangelegd door het hele huis
- Zonnescreen voor de grote glazen pui in achterhuis
- Alle bouwkundige en installatie tekeningen zijn beschikbaar
- Drie verharde terrassen rond het huis
- Grote tuin rondom met gras en met grote bomen in parkstijl, deels bos
- Het hele grasveld is onderhoud vriendelijk gemaakt dmv een Husqvarna automower
- Het perceel is van vier kanten bereikbaar per boot
- Het perceel is vanaf het Binnenpad bereikbaar middels een afsluitbare eigen brug over de gracht
- Vanwege de beschikbare ruimte is deze woning uitermate geschikt voor thuiswerkers
- Het dak is een geïsoleerde sandwich constructie met aan buitenzijde riet.
- CV ketel uit 2006 is aangesloten op voorhuisradiatoren
- Warmtepomp Intergas 7 kW 2023 is aangesloten op alle vloerverwarmde ruimtes.
- Dak en wanden en vloeren zijn professioneel geïsoleerd in 2005-2010
- Dubbel Glas HR ++
- Hele pand is voorzien van inbraakalarm
- AGA Koken middels 3 fasen elektrisch, 4 elektrische ovens, en 6 gaspitten
- Het perceel is niet bereikbaar met de auto
- Parkeren in eigen garage , de garage maakt deel uit van een complex van met meerdere garageboxen
- De garage is voorzien van elektrische stroom, een elektrische roldeur met afstandsbediening en een onderhoudsbrug
OPLEVERING:
De woning is in overleg beschikbaar voor oplevering, eventueel op korte termijn..
Meetinstructie:
Deze woning is gemeten met gebruikmaking van de Meetinstructie, die is gebaseerd op de normen zoals vastgelegd in NEN 2580. De Meetinstructie is bedoeld om een meer eenduidige manier van meten toe te passen voor het geven van een indicatie van de gebruiksoppervlakte. De meetinstructie sluit verschillen in meetuitkomsten niet volledig uit, door bijvoorbeeld interpretatieverschillen, afrondingen of beperkingen bij het uitvoeren van de meting. Hoewel wij de woning zorgvuldig hebben opgemeten, wordt noch door Den Uyl Real Estate, noch door de verkoper enige aansprakelijkheid aanvaard voor afwijkingen in de doorgegeven maten. Koper verklaart in de gelegenheid te zijn gesteld om de opgegeven maten te (laten) controleren.
Deze informatie is door ons met de nodige zorgvuldigheid samengesteld. Onzerzijds wordt echter geen enkele aansprakelijkheid aanvaard voor enige onvolledigheid, onjuistheid of anderszins, dan wel de gevolgen daarvan. Alle opgegeven maten en oppervlakten zijn indicatief. Verkoper kan niet garanderen dat alle technische installaties voldoen aan de huidige NEN - norm. Koper heeft zijn eigen onderzoek plicht naar alle zaken die voor hem of haar van belang zijn. Met betrekking tot deze woning is de makelaar adviseur van verkoper. Wij adviseren u een deskundige makelaar in te schakelen die u begeleidt bij het aankoopproces. Indien u specifieke wensen heeft omtrent de woning, adviseren wij u deze tijdig kenbaar te maken aan uw aankopend makelaar en hiernaar zelfstandig onderzoek te (laten) doen. Indien u geen deskundige vertegenwoordiger inschakelt, acht u zich volgens de wet deskundige genoeg om alle zaken die van belang zijn te kunnen overzien.
Rechtsgeldige koopovereenkomst pas ná ondertekening.
Een mondelinge overeenstemming tussen particuliere verkoper en de particuliere koper is niet rechtsgeldig. Met andere woorden: er is geen koop. Er is pas sprake van een rechtsgeldige koop als de particuliere verkoper en de particuliere koper de koopovereenkomst hebben ondertekend. Dit vloeit voort uit artikel 7:2 Burgerlijk Wetboek. Een bevestiging van de mondelinge overeenkomst per e-mail of een toegestuurd concept van de koopovereenkomst wordt overigens niet gezien als een 'ondertekende koopovereenkomst'.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 1.175.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.255
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Woonboerderij, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1850
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht
- Soort dak
- Schilddak bedekt met riet
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 361 m²
- Overige inpandige ruimte
- 54 m²
- Externe bergruimte
- 50 m²
- Perceel
- 15.000 m²
- Inhoud
- 1.538 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 8 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, dubbele wastafel, ligbad, 2 toiletten, bidet, wastafel, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Alarminstallatie, buitenzonwering, mechanische ventilatie, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- A
- Isolatie
- Dubbel glas, HR-glas en volledig geïsoleerd
- Verwarming
- Gedeeltelijke vloerverwarming en warmtepomp
- Warm water
- Cv-ketel
Kadastrale gegevens
- BREDERWIEDE 0 534
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 11.000 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- BREDERWIEDE 0 463
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 4.000 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan vaarwater, beschutte ligging, in woonwijk, landelijk gelegen en vrij uitzicht
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande stenen berging
- Voorzieningen
- Elektra
Garage
- Soort garage
- Garagebox
- Capaciteit
- 1 auto
- Voorzieningen
- Elektra
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein en openbaar parkeren
Populariteit
10.757x
Bekeken
155x
Bewaard
15-3-2025
Op Funda
Buurt

Giethoorn-Zuid
Giethoorn- Inwoners
- 1.300
- Gezin met kinderen
- 26%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 4.324
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




