Kamerlingheplein 59712 TR GroningenHortusbuurt-Ebbingekwartier
€ 895.000 k.k.
- 334 m²wonen
- 4slaapkamers
BlikvangerKarakteristiek appartement in voormalig schoolgebouw nabij plantsoen!
Omschrijving
Een verborgen “parel” aan het Kamerlingheplein!
Dit spectaculair verbouwde appartement is perfect gelegen tussen het Noorderplantsoen en de Grote Markt. Dit fantastische huis maakt deel uit van de voormalige Rijks Hoogere Burgerschool uit 1868 welke in 2001 volledig werd gerenoveerd en waarin 13 unieke en onderling verschillende woningen zijn gerealiseerd. De voormalige schoolingang vormt thans de riante entree van het complex.
Dit bijzondere appartement bestaat uit twee woonlagen die afzonderlijk maar ook samen in balans zijn. Het is via twee monumentale trappen als ook met een lift bereikbaar. Ieder vertrek is ruimtelijk en functioneel ingericht, waarbij meerdere authentieke elementen bewust zichtbaar zijn gehouden en met gevoel voor detail zijn uitgelicht.
Met de ligging direct boven de hoofdentree beschikt het over een tweetal voordeuren. Hierdoor is het ook uitstekend geschikt voor de combinatie wonen – werken aan huis waarbij het trappenhuis de mogelijkheid biedt om privé en zakelijk volledig gescheiden te houden.
Indeling algemeen:
De hoofdentree van het gebouw is voorzien van een videofoon. Na binnenkomst komt u in de majestueuze hal waarbij de brede natuurstenen trap direct toegang geeft tot het appartement. Zoals gezegd kan het appartement zowel links- als rechtsom worden bereikt. Dit geeft de mogelijkheid om het appartement te splitsen in een hoofdgedeelte en een studio-gedeelte. Het studio-gedeelte zou met een vergelijkbare entresol-verdieping kunnen worden uitgebreid. De entree aan de linkerzijde kan als hoofdentree van het appartement worden beschouwd, deze is ook middels de lift te bereiken, hetgeen dit huis uniek maakt.
Indeling eerste woonlaag:
Entree – hal met garderobe, toilet en bijkeuken met de aansluitingen voor het witgoed. Vanuit de hal is ook een werkkamer te bereiken van 17 m2. Het bijna 4 meter hoge raam, dat deels door de vide van de bovengelegen verdieping worden doorbroken, levert een aangenaam daglicht op en uitzicht op de boomtoppen van het Noorderplantsoen.
De living is met een plafondhoogte van 5 meter heerlijk licht en met een oppervlakte van maar liefst 77 m2 zeer ruim! Gelegen op het zuiden geven de drie hoge ramen een fraaie lichtinval en uitzicht op het voorgelegen plein. De aanwezige entresol breekt de ruimte op een prettige manier en maakt de living uitermate speels. De open keuken is uitermate goed geoutilleerd en beschikt over een groot eiland.
Op deze verdieping is verder nog een zeer riante (slaap-)kamer aanwezig van 34 m2 met een plafondhoogte van 4,5 meter. Deze kamer heeft een eigen badkamer die is voorzien van een douche, ligbad, toilet en dubbele wastafel. Daarnaast is er een walk in closet. De kamer is thans als praktijkruimte in gebruik en heeft een eigen entree die vanuit de hoofdentree zelfstandig is te bereiken. Kortom ook uitermate geschikt als werk – atelier – praktijkruimte.
Indeling tweede woonlaag:
Middels de trap in de living is de entresol te bereiken. Deze biedt uitstekende mogelijkheden voor een werk – hobbyplek of wellicht een bibliotheekkamer. De entresol geeft toegang tot twee slaapkamers, een tweede badkamer met ligbad, toilet en dubbele wastafel en een bijkamer – berging.
Daarnaast is op deze verdieping nog een technische ruimte met de cv – combi en opbergmogelijkheden.
Parkeren – berging:
Op het fraai omgevormde schoolplein is een eigen parkeerplaats aanwezig. Dit plein is toegankelijk middels een bollard en daarmee is parkeren alleen mogelijk voor bewoners van het Kamerlingheplein. In het schoolgebouw is een gezamenlijke berging voor de fietsen aanwezig. Bij het appartement behoort verder een eigen ruime berging die direct naast de lift is gesitueerd.
Kortom een uniek appartement in een uiterst karakteristiek gebouw op een rustige plek buiten de binnenstad en met het Noorderplantsoen als “achtertuin”.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 895.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.680
- Bouwjaar
- 1868
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht en monument
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met pannen
- Toegankelijkheid
- Toegankelijk voor mensen met een beperking en toegankelijk voor ouderen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 334 m²
- Externe bergruimte
- 15 m²
- Inhoud
- 1.181 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 6 kamers (4 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, 2 dubbele wastafels, 2 ligbaden, 2 toiletten, en bidet
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Lift, mechanische ventilatie, natuurlijke ventilatie, en TV kabel
- Gelegen op
- 2e woonlaag
- Cv-ketel
- Intergas Xtreme HR (gas gestookt combiketel uit 2025, eigendom)
Kadastrale gegevens
- GRONINGEN E 3664
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- GRONINGEN E 3664
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- GRONINGEN E 3664
- Kadastrale kaart
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- GRONINGEN E 3664
- Soort parkeergelegenheid
- Op afgesloten terrein en op eigen terrein
Populariteit
11.060x
Bekeken
90x
Bewaard
28-11-2025
Op Funda
Buurt

Hortusbuurt-Ebbingekwartier
Groningen- Inwoners
- 6.515
- Gezin met kinderen
- 5%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 4.456
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?