Nieuw
Theemsstraat 372014 RV HaarlemZeeheldenbuurt
€ 700.000 k.k.
- 113 m²wonen
- 162 m²perceel
- 5slaapkamers
- Denergielabel
BlikvangerSfeervolle jaren '30 woning in het populaire Houtvaartkwartier!
Omschrijving
Wat een fijne en sfeervolle jaren '30 gezinswoning! In een gezellige en groene straat in het populaire Houtvaartkwartier staat deze charmante hoekwoning van ca. 113m² met onder meer openslaande deuren, veel kamers en een heerlijk zonnige achtertuin.
Je komt binnen in de ruime hal met toegang tot het toilet, de keuken en woonkamer. De woonkamer is heerlijk ruim en opvallend licht dankzij het extra zijraam van de hoekligging. De sfeervolle houtkachel zorgt voor extra gezelligheid. Aan de achterzijde bevindt zich het eetgedeelte met openslaande deuren naar de zonnige achtertuin. De circa 12 meter diepe tuin ligt op het westen, waardoor je hier vrijwel de hele dag van de zon kunt genieten. Achterin de tuin staat een grote schuur en dankzij de brede achterom is de tuin ook ideaal bereikbaar met bijvoorbeeld een motor of bakfiets.
Op de eerste verdieping bevinden zich twee slaapkamers en een werk-/slaapkamer. De slaapkamer aan de achterzijde beschikt over een praktische inbouwkast. Vanaf de overloop, eveneens voorzien van een inbouwkast, bereik je de badkamer met douche, wastafel en toilet.
De tweede verdieping beschikt momenteel over een ruime slaapkamer met hoge plafonds, waardoor deze verdieping extra ruim en licht aanvoelt. Daarnaast vind je hier de aansluiting voor de wasmachine. Door het plaatsen van een dakkapel of extra dakraam is het mogelijk om hier een extra volwaardige slaapkamer te creëren, waardoor deze verdieping ruimte kan bieden aan maar liefst twee slaapkamers.
Alle pluspunten op een rij:
• Sfeervolle hoekwoning met veel lichtinval
• Vier slaapkamers en mogelijkheid tot een vijfde slaapkamer
• Royale, zonnige achtertuin op het westen van maar liefst 13m diep
• Brede achterom, ideaal voor een motor of bakfiets
• Ruime schuur in de achtertuin
• De mogelijkheid om uit te bouwen
• Heerlijke woonomgeving: kindvriendelijk, rustig maar ook centraal gelegen nabij scholen, winkels, uitvalswegen
• Slechts 25 minuten reistijd tot Amsterdam Centraal: 10 minuten fietsen naar station Haarlem
Omgeving
De ligging in het populaire Leidsevaart buurt is absoluut ideaal te noemen, met station Haarlem en Heemstede (directe verbinding Den Haag en Rotterdam) op korte fietsafstand. Een buurt met alle belangrijke voorzieningen die je je kunt wensen met speeltuinen, diverse basis- en middelbare scholen, kinderopvang, openluchtzwembad, sportclubs en sportvelden.
Goede busverbindingen, winkels en supermarkten zijn in de directe omgeving. Het fraaie Landgoed Elswout en uitvalsweg randweg N208 zijn zeer nabij. Parkeren kun je gratis voor de deur. De oude binnenstad/Vijfhoek (met winkels, markten, restaurants en gezellige horeca), de Stadsschouwburg, theater en bioscoop liggen op nog geen 12 minuten wandelen en in minder dan een half uur fiets je naar de duinen en sta je met je voeten op het strand.
Goed om te weten:
- Bouwkundig gekeurde woning, rapport ter inzage
- Woonoppervlakte: ca. 113m² (NEN- meetrapport)
- Gebouwd rond 1938 op 162m2 eigen grond en een fundering op houten palen
- Funderingsrisico = niet hoog (A, B, C)
- Verwarming en warm water via Intergas HR-ketel uit 2024
- Energielabel D, voorzien van isolerende beglazing
- Vrij parkeren voor de deur
- Oplevering in overleg
- Notariskeuze verkoper
*English*
What a lovely and charming 1930s family home! Located on a cozy, tree-lined street in the popular Houtvaartkwartier neighborhood, this charming corner home offers approximately 113 m² of living space, featuring French doors, plenty of rooms, and a lovely sunny backyard.
You enter into the spacious entryway with access to the half-bath, the kitchen, and the living room. The living room is wonderfully spacious and remarkably bright thanks to the extra side window provided by the corner location. The cozy wood-burning stove adds to the warmth and comfort. At the rear is the dining area with French doors leading to the sunny backyard. The approximately 12-meter-deep garden faces west, allowing you to enjoy the sun here almost all day long. At the back of the garden is a large shed, and thanks to the wide back entrance, the garden is also easily accessible by, for example, a motorcycle or cargo bike.
The first floor features two bedrooms and a study/bedroom. The bedroom at the rear has a practical built-in closet. From the landing, which also has a built-in closet, you can access the bathroom with a shower, sink, and toilet.
The second floor currently features a spacious bedroom with high ceilings, making this floor feel extra spacious and bright. You’ll also find the connection for the washing machine here. By installing a dormer window or an additional skylight, it’s possible to create a full-sized bedroom here, allowing this floor to accommodate as many as two bedrooms.
All the highlights:
• Charming corner house with plenty of natural light
• Four bedrooms and the potential for a fifth bedroom
• Spacious, sunny west-facing backyard that’s a full 13 meters deep
• Wide back entrance, ideal for a motorcycle or cargo bike
• Spacious shed in the backyard
• Potential for expansion
• Wonderful living environment: child-friendly, quiet yet centrally located near schools, shops, and major roads
• Just a 25-minute commute to Amsterdam Central Station: a 10-minute bike ride to Haarlem Station
Surroundings
The location in the popular Leidsevaart neighborhood is absolutely ideal, with the Haarlem and Heemstede train stations (direct connections to The Hague and Rotterdam) just a short bike ride away. The neighborhood offers all the essential amenities you could wish for, including playgrounds, various elementary and secondary schools, childcare centers, an outdoor swimming pool, sports clubs, and sports fields.
Good bus connections, shops, and supermarkets are in the immediate vicinity. The beautiful Elswout Estate and the N208 ring road are very close by. You can park for free right in front of the door. The Old Town/Vijfhoek (with shops, markets, restaurants, and cozy bars and cafes), the Stadsschouwburg, theater, and movie theater are less than a 12-minute walk away, and in less than half an hour by bike, you can reach the dunes and have your feet on the beach.
Good to know:
- Property has undergone a structural inspection; report available for review
- Living area: approx. 113 m² (NEN measurement report)
- Built around 1938 on 162 m² of private land with a foundation on wooden piles
- Foundation risk = low (A, B, C)
- Heating and hot water via Intergas high-efficiency boiler from 2024
- Energy label D, equipped with insulated glazing
- Vraagprijs
- € 700.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 6.195
- Bouwjaar
- 1938
- Wonen
- 113 m²
- Externe bergruimte
- 8 m²
- Perceel
- 162 m²
- Inhoud
- 399 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 7 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Glasvezelkabel, natuurlijke ventilatie, en TV kabel
- Cv-ketel
- Intergas Combi Compact HRE (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Kadastrale gegevens
- HAARLEM I 4186
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 162 m²
- Achtertuin
- 67 m² (11,55 meter diep en 5,77 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het westen bereikbaar via achterom
Populariteit
0x
Bekeken
0x
Bewaard
21-5-2026
Op Funda
Buurt

Zeeheldenbuurt
Haarlem- Inwoners
- 2.545
- Gezin met kinderen
- 54%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 6.371
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?