Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 17 december 2023
- Verkoopdatum
- 19 juni 2025
- Looptijd
- 18 maanden
Omschrijving
Rijksmonumentale pastorie Helmheerd te Hellum
In het karakteristieke dorpslint van Hellum ligt op een riant perceel de Helmheerd. Deze charmante voormalige pastorie dateert uit 1882 en bevat veel authentieke elementen. Het woonhuis is gelegen op een riant perceel van bijna 5000 vierkante meter grond in de dorpskern van Hellum met uitzicht op de eveneens Rijksmonumentale Walfriduskerk. Doordat de woning op een wierde is gelegen verkrijgt men een fraai uitzicht en ligt de woning hoog en droog. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud en is door de huidige eigenaren met veel liefde bewoond. De woning is volledig voorzien van dubbele beglazing en is gedeeltelijk na-geïsoleerd.
Dit fraaie toonbeeld van de Eclectische bouwstijl is aangemerkt als Rijksmonument met dito voordelen. Het perceel van 4.970 m2 biedt een pad naar de voordeur tussen prachtige eikenbomen door. De achtertuin biedt aan haar bewoners een dubbele garage met naastgelegen carport, een boomgaard en meerdere gazonnen. Het perceel is groen omzoomd en beschikt over de zijkant over een oprit om achter de woning te kunnen parkeren.
Door de symmetrische indeling en het riante oppervlakte is dit woonhuis voor meerdere doelgroepen geschikt. Het huis kan uitermate goed bewoond worden door een groot gezin maar tevens is het ook mogelijk om het aan te wenden voor een combinatie van werken- en wonen.
Voor de juiste beleving van de locatie, het riante woonoppervlak, de voordelen van een Rijksmonument en de mogelijkheden nodigen wij u graag uit voor een bezichtiging op locatie.
Indeling:
Begane grond:
Via het natuurstenen bordes betreedt u via de dubbele voordeur de riante halpartij met toegang tot de woonkamer en de werkkamer. De woonkamer (voormalig kamer en-suite) is riant van opzet en omvat o.a. de zithoek en de eethoek. Vanuit deze kamer heeft u een doorloop naar de moderne keuken v.v. inbouwapparatuur. Vanuit de hal bereikt u tevens de eerste slaapkamer met de badkamer en suite.
Halverwege de begane grond betreedt u het achterhuis alwaar zich nog 2 riante multifunctionele kamers bevinden. Deze zijn nu als slaap- en hobbykamers in gebruik maar kunnen ook goed dienen als kantoor aan huis.
1e verdieping:
Overloop, 2 slaapkamers, stookruimte en een riante inpandige zolderkamer die voor meerdere doeleinden aangewend kan worden.
Vrijstaande garage:
Achter de woning bevindt zich een vrijstaande dubbele garage van 38 m2 met hiernaast een carport. De rechterzijde van de garage is verdiept zodat het ook zeer goed mogelijk is om hier een camper of caravan te parkeren.
Woonoppervlak: ca. 321 m2
Perceeloppervlak: 4.970 m2
Inhoud: 1.250 m3
Bouwjaar 1882
Aangemerkt als Rijksmonument
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Oorspronkelijke vraagprijs
- € 875.000 kosten koper
- Laatste vraagprijs
- € 750.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.336
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Herenhuis, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1882
- Specifiek
- Monumentaal pand
- Soort dak
- Schilddak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 321 m²
- Overige inpandige ruimte
- 16 m²
- Externe bergruimte
- 38 m²
- Perceel
- 4.970 m²
- Inhoud
- 1.250 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 7 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, ligbad, 2 toiletten, en 2 wastafels
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een kelder
- Voorzieningen
- Alarminstallatie, mechanische ventilatie, rookkanaal, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- Niet beschikbaar
- Isolatie
- Dakisolatie, dubbel glas en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel en heteluchtverwarming
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Gas gestookt combiketel, eigendom
Kadastrale gegevens
- SLOCHTEREN S 867
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 4.970 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Beschutte ligging
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande houten berging
Garage
- Soort garage
- Carport en vrijstaande houten garage
- Capaciteit
- 3 auto's
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
Populariteit
34.232x
Bekeken
207x
Bewaard
17-12-2023
Op Funda
Buurt

Hellum
Hellum- Inwoners
- 530
- Gezin met kinderen
- 35%
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




