Nieuw
Lochemseweg 707215 RC JoppeVerspreide huizen Joppe
€ 1.425.000 k.k.
- 505 m²wonen
- 4.557 m²perceel
- 4slaapkamers
- Cenergielabel
BlikvangerMonumentale T-boerderij met fantastisch uitzicht
Omschrijving
In het lommerrijke Joppe, met FANTASTISCH UITZICHT over de landerijen, gelegen MONUMENTALE T-BOERDERIJ de “TJOONK” met GROTE BIJSCHUUR (geïsoleerd gebouw), houten veldschuur, kippenhok en ren, houtopslag, geitenweide met verblijf, hooimijt en beeldschone tuin rondom.
Dit is een bijzonder royale woonboerderij met riet en deels pannen kap, die uiterst smaakvol is gerenoveerd door de jaren heen. De voormalige deel is een spectaculaire ruimte, met oude gebinten vol in het zicht, loopbrug en plafond tot in de nok. En de stoere Bullerjan houtkachel houdt de boel heerlijke warm.
Er zijn fraaie bouwelementen, zoals de tongewelf kelder, oude waterput met gaffel en putzwengel, estriken vloeren, oude geloogde deuren en ramen met roedeverdeling. De boerderij ligt op historische grond, hier staat al eeuwenlang een boerderij, de huidige boerderij stamt uit 1881. De ligging is prachtig, omsloten door landerijen, op loopafstand van de landgoederen van Joppe, dichtbij Gorssel, de A1 en de Deventer binnenstad.
Indeling:
Entree via zijkant voorhuis, hal met wc en stortbak en toegang tot de tongewelf kelder. Bijzonder sfeervolle woonkeuken, het is een handgemaakte keuken met oud AGA gasfornuis, aanrechtbladen en spoelbak van Belgisch hardsteen en servieskast met daaronder twee koelkasten. Vanuit de keuken toegang tot de meidenkamer (werkkamer) boven de hal. Gang met oude klinkers en formele voordeur met levensboom in bovenlicht.
Zitkamer met zandstenen schouw met houtkachel en schuifdeuren naar de eetkamer. En daarnaast een slaapkamer met openslaande deuren, doorloop kleedkast en badkamer met douche, wc en twee wastafels. Eetkamer in het hart van het huis met trapopgang, bergkast, toegang tot oude badkamer (wasruimte) en toegang via fraaie drieluik deur tot de werkkamer. Via schuifdeuren doorgang naar de voormalige deel met houtkachel, stalen spiltrap, hoog plafond en loopbrug. Terugliggend kozijn zorgt ervoor dat oude deeldeuren naar binnen open gaan en het oude aanzicht van de achtergevel behouden blijft.
Verdieping:
Bereikbaar vanuit de deel met stalen spiltrap en vanuit de eetkamer met houten bordestrap. Ruime overloop met hoog plafond en berging met CV. Er zijn momenteel drie slaapkamers en een badkamer met inloopdouche, wc en breed wastafelmeubel. En er is op deze verdieping een grote "zolder", die geschikt is voor één of twee extra kamers en/of een tweede badkamer.
Bijschuur:
Grote schuur (ca. 128 m²) met verdieping (ca. 42 m²), die net zoals een boerderij gebouwd is met gebinten als draagconstructie. De schuur is volledig geïsoleerd en heeft zijn eigen Cv-installatie. In de beide kopgevels zitten openslaande deuren en de oude deeldeuren zijn behouden gebleven. Via een houten spiltrap komt u op de verdieping met drie vaste kasten. De schuur is momenteel in gebruik als werkschuur, maar is ook uitstekend te gebruiken als extra woonruimte/B&B/kantoor- en/of praktijkruimte.
Veldschuur, kippenhok, geitenverblijf en hooimijt:
Aan de zijkant van het perceel staat een fraaie houten veldschuur met pannendak. Er zijn 2x openslaande deuren en er is een overdekte houtopslag. De veldschuur is in gebruik als fietsenberging en berging voor tuingereedschap. Verder is er nog een kippenhok met ren, een geitenverblijf en de hooimijt is een heerlijk overdekt terras, waar u van de tuin en het uitzicht kunt genieten.
Tuin:
Rondom ligt een beeldschone tuin met aan de voorkant de nette tuin met grasveld, borders en hagen (beukenhaag en traditionele gemengde haag van veldesdoorn, meidoorn, sleedoorn, hazelaar en Gelderse roos), twee terrassen met oude klinkers en een oude waterput met gaffel en putzwengel. Aan de zijkant een gedeelte met vruchtbomen en kruidentuin, groot terras en terras onder hooimijt. En aan de achterzijde, grasveld, kikkerpoel en geitenweide. Er zijn meerdere bomen; een lange rij acacia's, tamme kastanje, eik en drie wilgen bij de kikkerpoel.
- De Tjoonk is een gemeentelijk monument
Inhoud: ca. 1.372 m³ woonboerderij en 630 m³ bijschuur
Woonoppervlakte: ca. 335 m² woonboerderij en 170 m² bijschuur
Perceelgrootte: 4.557 m²
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 1.425.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.822
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Woonboerderij, vrijstaande woning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1881
- Specifiek
- Monument
- Soort dak
- Samengesteld dak bedekt met pannen en riet
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 505 m²
- Overige inpandige ruimte
- 35 m²
- Externe bergruimte
- 45 m²
- Perceel
- 4.557 m²
- Inhoud
- 2.002 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 9 kamers (4 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 2 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, dubbele wastafel, 2 inloopdouches, 2 toiletten, wastafel, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een kelder
- Voorzieningen
- Dakraam, glasvezelkabel, mechanische ventilatie, en rookkanaal
Energie
- Energielabel
- C
- Isolatie
- Dakisolatie, muurisolatie en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel, houtkachel en gedeeltelijke vloerverwarming
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Nefit Topline HR (gas gestookt combiketel uit 2009)
Kadastrale gegevens
- GORSSEL B 3323
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 2.775 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- GORSSEL B 3437
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 965 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- GORSSEL B 3658
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 25 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
- GORSSEL B 3659
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 792 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Buiten bebouwde kom, in bosrijke omgeving, landelijk gelegen en vrij uitzicht
- Tuin
- Tuin rondom
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande houten berging
- Voorzieningen
- Elektra
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
Populariteit
2.864x
Bekeken
120x
Bewaard
23-6-2026
Op Funda
Buurt

Verspreide huizen Joppe
Joppe- Inwoners
- 415
- Gezin met kinderen
- 27%
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




