Verkocht
Oude Streek 61767 CP KolhornKolhorn (woonkern) en De Strook
€ 575.000 k.k.
- 166 m²wonen
- 605 m²perceel
- 5slaapkamers
- Denergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 23 mei 2025
- Verkoopdatum
- 9 juli 2025
- Looptijd
- 6 weken
Omschrijving
Van binnen is dit goed onderhouden woonhuis net zo bijzonder als de buitenkant doet beloven.
Achter de Westfriesedijk vindt u het pittoreske dorpje Kolhorn. Ten midden van deze rijke historie staan prachtige woningen en één van deze woningen is het pareltje dat wij u te koop mogen aanbieden!
Aan de Oude Streek 6 in Kolhorn staat deze fantastische familiewoning op een prachtige plek kijkend over het water. De woning is gebouwd rond 1935 en ademt historie, maar met het comfort van nu. De huidige bewoners hebben het geheel smaakvol verbouwd en ingericht. De woning is geheel gerenoveerd met behoud van veel authentieke details. Van binnen is dit uitstekend onderhouden vrijstaande woonhuis net zo bijzonder als de buitenkant doet beloven. Wat te denken van de stijlvolle originele details, waaronder het met hoge balken afgewerkte plafond, de sierlijke deurlijsten en een houtkachel met prachtige schouw.
De woning biedt veel meer ruimte dan u achter de voorgevel doet vermoeden. De woning met maar liefst 5 ruim bemeten slaapkamers staat op 605 m² eigen grond en heeft van binnen maar liefst circa 166 m² leefruimte. Naast de vele leefruimte beschikt de woning over een royaal bijgebouw met hier 2 slaapkamers, een bijkeuken en een garage. Het huis is niet alleen heerlijk om te wonen, maar is ook zeer geschikt voor de combinatie werk/wonen. Mogelijkheden genoeg, dus laat uw fantasie de vrije loop!
Vanuit de woonkamer kijkt u, door een van de vele ramen over het water, uit op de dijk met zijn oude turfboeten. De heerlijke living met houtkachel aan de voorzijde, ruime woonkeuken aan de achterzijde wordt middels kamer-en-suitedeuren van elkaar gescheiden. Aansluitend bevindt zich de bijkeuken met hier de opstelling voor de witgoedapparaten en een toegang tot de tuin. Verder treft u op de begane grond de toiletruimte en de badkamer aan. Op de bovenverdieping zijn 3 slaapkamers en 1 technische ruimte met hier een wastafelmeubel en 2e toilet. Met een woonoppervlakte van circa 166 m², is dit een heerlijk huis voor een gezin. De vele raampartijen rondom maken het een licht geheel en zorgen voor optimaal contact met de tuin. Daarbij heeft deze woning een fraai aangelegde en verzorgde tuin met achterom. Het achtergelegen terras aan het woonhuis is gesitueerd op het zuiden. Uw auto parkeert u voor de deur op eigen terrein.
De regio biedt niet alleen veel natuur, maar ook een goede verbinding met omliggende steden. Boodschappen doet u op 10 minuten afstand in Schagen of Nieuwe Niedorp. In Kolhorn zijn diverse sportverenigingen en er is een basisschool. Laat u verrassen door de ruimte en kom gerust binnenkijken, want achter deze gevel schuilt een prachtig landelijk ingericht woonhuis.
Altijd al in een karakteristieke en sfeervolle woning willen? Dan is dit unieke object zeker een bezichtiging waard! Bel direct voor een afspraak met makelaar Kim Boontjes op 06 11 79 99 61. Bekijk dan de op maat gemaakte video voor een goede eerste indruk van deze woning op de website: oudestreek6.nl
Indeling begane grond
U treedt binnen via de voordeur waar u direct de sfeer proeft. Vanuit de hal heeft u toegang tot de garderobekast met meterkast, de badkamer, het toilet, trapopgang naar de 1e verdieping en de living.
Het toilet is opnieuw in 2022 ingericht en voorzien van hangcloset en verwarmingspaneel. De muren zijn strak afgewerkt met stucwerk. In het toilet zorgt een raam voor natuurlijke ventilatie en lichtinval. Ook de badkamer is opnieuw in 2022 ingericht en uitgevoerd met een riante inloopdouche met stort en handdouche. De badkamer is in zijn geheel betegeld. Tevens in de badkamer zorgt een raam voor natuurlijke ventilatie en lichtinval.
Vanuit de hal komt u in de woonkamer. De living is ruimtelijk, maar ook heel intiem met een totale oppervlakte van ruim 60 m² verdeeld over de woonkamer en woonkeuken. De woonkamer heeft een landelijk en sfeervol karakter door de hoge met balken, afgewerkte plafonds en de houtkachel. Het uitzicht over het water op de Westfriesedijk met de oude turfboeten maakt het geheel compleet.
Vanuit de woonkamer komt u aansluitend in de royale woonkeuken met openslaande deuren naar de tuin. De keuken bestaat uit twee tegenover elkaar geplaatste keukenblokken uitgevoerd in een landelijke stijl en afgewerkt met een natuurstenen aanrechtblad. De keuken beschikt over alle wenselijke apparatuur waaronder een los 4-pits gasfornuis met grilplaat en eronder een oven, een ingebouwde koelkast en een vaatwasser. Vanuit de woonkeuken betreedt u het bijgebouw. Vanuit de woonkeuken heeft u direct toegang tot de bijkeuken en via de openslaande deuren betreedt u het terras. De vele raampartijen geven deze woning een uitstekende lichtinval en een fijn zicht op zowel de tuin als de woonomgeving.
Bijgebouw
Het bijgebouw is bereikbaar vanuit de woonkeuken. Het bijgebouw bestaat uit een bijkeuken, garage en 2 slaapkamers op de verdieping. De bijkeuken en de 2 slaapkamer in de aanbouw zijn in 2022 geheel gerenoveerd en ingericht. In de bijkeuken treft u achter de kastenwand de opstelling van de witgoedapparaten aan. Een loopdeur geeft toegang naar de tuin. Vanuit de bijkeuken komt u middels een vaste trap op de overloop met aansluitend een slaapkamer aan de voor- en achterzijde.
Tuin
De tuin is fraai aangelegd en is zowel bereikbaar vanaf de zijkant van het woonhuis als vanuit de bijkeuken en keuken. Vanuit de keuken komt u via openslaande tuindeuren op het terras welke is gesitueerd op het zonnige zuiden. De tuin heeft een groot gazon en enkele borders met vaste beplanting en volgroeide bomen en struiken.
Hier is het elk moment van het jaar heerlijk vertoeven.
De achtertuin is een ideale plek voor kinderen om te spelen, of om heerlijk tot rust te komen na een drukke dag. In de zomer is het hier een heerlijke plek om te genieten van de lange zomeravonden en de boom zorgt hier voor de nodige schaduw.
1e Verdieping woonhuis
Vanuit de entree komt u middels een trap op de 1e verdieping. Hier bevinden zich 3 ruime slaapkamers en een natte ruimte. De natte ruimte is voorzien van een wastafel en 2e toilet. Hier treft u achter de kastdeuren ook de technische ruimte aan.
Bergvliering
Vanaf de slaapkamer aan de achterzijde kunt u middels een trap de zolderberging bereiken.
Wat maakt deze woning uniek!
Uw gereedschapskist kunt u dicht laten want de woning is uitstekend gerenoveerd, alles is daarna keurig onderhouden en bijgehouden waardoor u alleen maar hoeft te verhuizen en kan gaan genieten. De woning is oorspronkelijk gebouwd omstreeks het jaar 1935. De woning is altijd netjes onderhouden en is de afgelopen jaren verduurzaamd en gemoderniseerd met behoud van authentieke details zoals de paneeldeuren. In 2019 is al het houtwerk buitenom vernieuwd. De muren zijn na-geïsoleerd en de woning is geheel voorzien van isolatieglas.
Bijzonderheden:
Er is sprake van een beschermd stads- of dorpsgezicht
De gevels, vloer en het dak van het woonhuis en bijgebouw zijn na-geïsoleerd
Nagenoeg geheel uitgevoerd met isolatieglas (HR++)
Houten kozijnen buitenzijde zijn in 2021-2022 geschilderd door een erkend schilder
Cv-installatie Atag A244EC HP UIT 2017
Keukenvloer en badkamer zijn uitgevoerd met vloerverwarming
Elektrische installatie vernieuwd en nagenoeg alle bedrading vernieuwd
Badkamer is in 2022 opnieuw ingericht
Keuken is in 2007 vernieuwd
Woonoppervlakte circa 166 m²
Inhoud circa 640 m²
Eigen grond 605 m²
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 575.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 3.464
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, vrijstaande woning (dijkwoning)
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwperiode
- 1931-1944
- Soort dak
- Zadeldak bedekt met bitumineuze dakbedekking en pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 166 m²
- Overige inpandige ruimte
- 26 m²
- Externe bergruimte
- 75 m²
- Perceel
- 605 m²
- Inhoud
- 641 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 6 kamers (5 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- Inloopdouche en vloerverwarming
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen en een vliering
- Voorzieningen
- Dakraam, rookkanaal, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- D
- Isolatie
- Dakisolatie, grotendeels dubbelglas, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Atag A244EC HP (gas gestookt combiketel uit 2017, eigendom)
Kadastrale gegevens
- BARSINGERHORN B 2933
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 605 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan water, beschutte ligging en in woonwijk
- Tuin
- Tuin rondom en zonneterras
Garage
- Soort garage
- Aangebouwde stenen garage en parkeerplaats
- Capaciteit
- 1 auto
- Voorzieningen
- Elektra en stromend water
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein en openbaar parkeren
Populariteit
6.373x
Bekeken
172x
Bewaard
22-5-2025
Op Funda
Buurt

Kolhorn (woonkern) en De Strook
Kolhorn- Inwoners
- 1.000
- Gezin met kinderen
- 34%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 3.520
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




