Nieuw
Oude Herengracht 132312 LN LeidenHavenwijk-Noord
€ 825.000 k.k.
- 148 m²wonen
- 80 m²perceel
- 4slaapkamers
Omschrijving
Oude Herengracht 13 (13 A) te Leiden
Herenhuis, met ca. 147.70 m2 woonoppervlakte, op een schitterende historische locatie in het centrum van Leiden met aan de voorzijde leuk uitzicht op het water van de Oude Herengracht.
De begane grond is vroeger in gebruik geweest als bedrijfsruimte (optie om als garage te gebruiken), op de 1e etage een serre en een dakterras / balkon (ca. 4.95 x 2.35 m.) op het oosten.
De woning is ruim en thans ingedeeld in 3 woonunits, dus 3 keukens, 3 badkamers in totaal 8 ruime kamers en veel bergruimte. Geschikt voor dubbele bewoning/ kangoeroe woning of gewoon heerlijk ruim wonen. Aan de voorkant op lichte kamers op het westen met op de 1e etage een sfeervolle erker met zicht op het water.
Verwarming via eigen CV ketel. Het appartement op de 1e etage is recent gerenoveerd, moderne keuken met inbouw apparatuur, badkamer en toilet vernieuwd, de begane grond en 2e etage moeten worden gemoderniseerd naar wens.
Gelegen in het centrum van Leiden gelegen, op ca. 6 minuten fietsen van het centraal station, gunstig gelegen ten opzichte van het LUMC, alle gemakken van het centrum van Leiden, de markt, winkelstraten, het Bio sciencepark en diverse gebouwen van de Universiteit. Het singel park is praktisch naast uw deur. Op loopafstand van de gezellige Haven met restaurants en terrassen. Ook is het huis zeer gunstig gelegen ten opzicht van de uitvalswegen A-4, A-434, A-44 en N-11.
Parkeren in zone A ca. € 54,00 per kwartaal voor de 1e auto.
Indeling:
Begane grond:
Entree, hal met meterkast en trapopgang naar de 1e etage.
Woonruimte begane grond:
Woonkamer (ca. 8.92/6.72 x 3.26 m.) met laminaat vloer, aan de voorzijde uitzicht op het water van de oude Herengracht, eenvoudige open keuken (ca. 4.10 x 1.98 m.) met inbouw 4 pits kookplaat (gas) en afzuig/filterkap, 2 (slaap)kamers ca. 3.11 x2.70 en 2.98 x 2.06 m. beide met vaste kast, badkamer (ca. 1.71 x 1.34 m.) met douche met thermostaatkraan en vrijdragend toilet. Plafond hoogte ca. 2.61 m..
1e etage:
Overloop, apart vrijdragend toilet, woonkamer met originele schouw en erker (ca. 4.76 x 4.27/3.07 m.) voorzien van laminaat vloer en schitterend uitzicht op het water van de oude Herengracht, woon/eetkamer (ca. 4.59 x 3.02 m.) oorspronkelijke kamer en suite met nog de schuifdeuren met glas in loodramen, gesloten keuken (ca. 2.54 x 1.71 m.) met inbouw inductie kookplaat, afzuig/filterkap, koelkast, vaatwasser en combi oven, 1 slaapkamer aan de achterzijde (ca. 2.95 x 2.08 m.) met deur naar de serre (ca. 2.95 x 2.08 m.) en doorloop naar de badkamer (ca. 2.01 x 1.71 m.) voorzien van douche met thermostaatkraan, handdoekradiator en wastafel met meubel, balkon / dakterras ca. 4.63 x 2.36 m.) op het oosten. Plafond hoogte ca. 2.80 m..
2e etage:
Woon/slaapkamer aan de voorzijde (ca. 6.12 x 4.41/3.94 m.), vaste kast met opstelling CV ketel, afgesloten eenvoudige keuken (ca. 2.28/1.43 x 3.11 m.) met losse kookplaat, afzuig/filterkap en losse koelkast, 1 slaapkamers (ca. 3.11 x 2.37 m.) aan de achterzijde, badkamer (ca. 2.05 x 0.85 m.), met douche voorzien thermostaatkraan en toilet.
Plafond hoogte ca. 2.75 m.
Ruim wonen met diverse mogelijkheden, op een prachtige locatie.
Bijzonderheden;
- Herenhuis;
- beschermd stadsgezicht;
- 147.70 m2 woonoppervlakte;
- 80 m2 eigen grond;
- dakterras op het oosten;
- energielabel volgt;
- dakterras op het oosten op de 1e etage;
- geschikt voor dubbele bewoning;
- voor een groot deel voorzien van dubbel glas;
- met 13 zonnepanelen;
- het appartement op de 1e etage is in de afgelopen jaren gerenoveerd;
- bouwjaar 1881;
- 2 huisnummers.;
- 3 x compleet appartement;
- totaal 8 kamers;
- schitterende ligging in het centrum met fraai uitzicht;
- parkeren zone A € 54,00 per 3 maanden voor de 1e auto.
Aanvaarding: in overleg (kan op korte termijn);
vraagprijs: € 825.00,00 kk.
Deze gegevens zijn met de grootste zorg samengesteld, doch aanvaardt Kompas Makelaars & Taxateurs B.V. geen enkele aansprakelijkheid ten aanzien van eventuele foutieve vermelding.
Kompas Makelaars en taxateurs Leiden.
Interesse in deze woning? Schakel direct uw eigen (NVM)-Aankoopmakelaar in. Adressen van collega NVM-aankoopmakelaars in de regio vindt u op Funda.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- In overleg
- Vraagprijs
- € 825.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 5.574
- Bouwjaar
- 1881
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht, dubbele bewoning aanwezig, dubbele bewoning mogelijk en gedeeltelijk gestoffeerd
- Soort dak
- Mansarde dak bedekt met pannen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 148 m²
- Overige inpandige ruimte
- 23 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 22 m²
- Perceel
- 80 m²
- Inhoud
- 639 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 8 kamers (4 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 3 badkamers en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- 3 douches, 2 toiletten, en wastafelmeubel
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
- Voorzieningen
- Mechanische ventilatie, schuifpui, TV kabel, en zonnepanelen
- Cv-ketel
- Nefit (gas gestookt combiketel, eigendom)
Kadastrale gegevens
- LEIDEN C 29
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 80 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, aan water, beschutte ligging en in centrum
- Balkon/dakterras
- Dakterras aanwezig
Bergruimte
- Schuur/berging
- Inpandig
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren, openbaar parkeren en parkeervergunningen
Populariteit
0x
Bekeken
0x
Bewaard
21-5-2026
Op Funda
Buurt

Havenwijk-Noord
Leiden- Inwoners
- 580
- Gezin met kinderen
- 13%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 6.789
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.