Rijnsburgersingel 522312 NC LeidenStationskwartier
€ 650.000 k.k.
- 121 m²wonen
- 55 m²perceel
- 3slaapkamers
- Eenergielabel
BlikvangerFijn wonen aan de singel bij de molen, station en centrum om de hoek.
Omschrijving
Droomhuis op een toplocatie in Leiden! Aan de rand van het bruisende centrum van Leiden aan de gewilde Rijnsburgersingel gelegen woonhuis op loopafstand van o.a. NS Leiden Centraal, Museum Volkenkunde en stadspark Het Singelpark. Deze karakteristieke woning (Gemeentelijk monument) maakt deel uit van een twaalftal woningen in een bouwblok opgericht door de "Leidsche Bouwvereeniging" in 1878. De ruime woning met fantastisch uitzicht op de Rijnsburgersingel en molen De Valk beschikt over drie woonlagen met twee woonkeukens, drie badkamers (waarvan twee voorzien van een toilet), gezellig tuintje/plaats, riante zolderslaapkamer en twee kamers aan de voorzijde van de woning met aantrekkelijk uitzicht over de singel die uitermate geschikt zijn om als slaap- en/of woonkamer te gebruiken. Het is mogelijk de woning naar uw eigen woonwensen in te delen en bijvoorbeeld vier slaapkamers te creëren. Woont u graag dichtbij voorzieningen zoals horeca, musea, theater, winkels, de gezellige markt en het openbaar vervoer? En is het voor u ook belangrijk dat het LUMC, Bio Science Park, universiteit en uitvalswegen (A4/N11, A44/N206 en N434) goed bereikbaar zijn? Welkom! Wij ontvangen u graag tijdens een bezichtiging.
Indeling
Entree woning, hal met meterkast en de trap naar de 1e verdieping. Aan de voorzijde van de woning bevindt zich een (slaap)kamer met uitzicht op de singel en molen De Valk. Via een doorloop met vaste kast bereikt u de ruime gezellige woonkeuken met schouw en kenmerkende schuiframen. De hoekkeuken is voorzien van een granieten werkblad, 5-pitskookplaat, rvs afzuigkap, oven, koel/vriescombinatie en een vaatwasser. Toegang tot de badkamer met douche, hangend closet en een toegangsdeur naar het knusse tuintje/plaats.
1e verdieping:
Overloop met de trap naar de 2e verdieping. Aan de achterzijde van deze unieke woning bevindt zich wederom een woonkeuken voorzien van een keukenblok met design afzuigkap en (inbouw) apparatuur. Extra opbergruimte vindt u in de trapkast. Via een doorloop bereikt u de badkamer met wastafel, toilet en een radiator. Het is tevens mogelijk om hier een doucheruimte te creëren. De L-vormige kamer aan de voorzijde van de woning maakt deze woning extra bezichtigingswaardig. Wat een geweldig uitzicht op o.a. de singel en molen De Valk heeft u vanuit deze kamer! Het is zeer aannemelijk dat u deze kamer zult gaan gebruiken als woonkamer.
2e verdieping:
Overloop met dakraam. Aan de voorzijde bevindt zich een royale zolderslaapkamer met een dakraam, opstelplaats voor de cv-ketel (2020) en een radiator. De 3e badkamerruimte met douche, wastafel, wasmachineaansluiting, dakraam en radiator maakt het geheel compleet.
Bijzonderheden: de woning is een gemeentelijk monument. Parkeergelegenheid voor de deur (betaald parkeren/parkeervergunning). Op korte loopafstand bevindt zich parkeergarage Lammermarkt. Voor woningen van ruim 100 jaar oud nemen wij standaard een asbest- en ouderdoms-/materiaalclausule op in koopovereenkomst. Verkoper heeft niet in het registergoed gewoond. Buitenschilderwerk 2025.
Aanvaarding: per direct / in overleg.
Meetrapport NEN 2580 beschikbaar.
Bouwjaar: ca. 1878
Gebruiksoppervlakte wonen: 120,60 m2
Bruto inhoud woning: 427,13 m3
Perceelopp: 55 m2
Ten aanzien van eventuele foutieve vermeldingen aanvaardt Werk Makelaardij B.V. geen enkele aansprakelijkheid.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Aangeboden sinds
- Aanvaarding
- Per direct beschikbaar
- Vraagprijs
- € 650.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 5.372
- Status
- Beschikbaar
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, tussenwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1878
- Specifiek
- Monument
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 121 m²
- Perceel
- 55 m²
- Inhoud
- 428 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 5 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 3 badkamers
- Badkamervoorzieningen
- 2 douches, 2 toiletten, en 2 wastafels
- Aantal woonlagen
- 3 woonlagen
Energie
- Energielabel
- E
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Gas gestookt combiketel uit 2020, eigendom
Kadastrale gegevens
- LEIDEN L 2129
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 55 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- In centrum
- Tuin
- Plaats
- Plaats
- 6 m² (2,00 meter diep en 3,00 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het noordwesten
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren en parkeervergunningen
Populariteit
3.467x
Bekeken
44x
Bewaard
21-11-2025
Op Funda
Buurt

Stationskwartier
Leiden- Inwoners
- 3.055
- Gezin met kinderen
- 8%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 5.834
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.





