Verkocht
Stadhouderslaan 172313 AB LeidenTuinstadwijk
€ 490.000 k.k.
- 105 m²wonen
- 92 m²perceel
- 3slaapkamers
- Fenergielabel
Verkoopgeschiedenis
- Aangeboden sinds
- 5 november 2025
- Verkoopdatum
- 27 november 2025
- Looptijd
- 3 weken
Omschrijving
In de populaire Leidse Tuinstadwijk ligt deze charmante eindwoning uit 1915 met fraaie authentieke details. De woning beschikt over een royale woonkamer met open keuken, drie slaapkamers en een fijne achtertuin met een praktische zij-ingang. Hoewel het huis wat liefde en aandacht verdient, biedt het de perfecte kans om het geheel naar eigen inzicht en smaak te moderniseren en helemaal naar wens te maken.
De woning ligt in een rustige, groene straat met een karakteristieke uitstraling. In de directe omgeving vindt u tal van voorzieningen, waaronder de gezellige buurtwinkels aan de Heren- en Doezastraat. De statige panden, het vele groen en het plantsoen in het midden van de Stadhouderslaan geven de straat een prettig en sfeervol aanzien.
Via de Schelpenkade of de Herenstraat wandelt of fietst u zo het centrum van Leiden in – ideaal voor een bezoek aan de wekelijkse markt, een museum, de bioscoop of een van de vele restaurants die de binnenstad rijk is. Daarnaast ligt de woning gunstig ten opzichte van diverse basis- en middelbare scholen en natuurlijk de Rijksuniversiteit Leiden. Ook qua bereikbaarheid zit u hier uitstekend: zowel Station Leiden Centraal als Station Lammenschans liggen op slechts enkele minuten fietsen, en met de auto bereikt u snel de A4, A44 en N11.
Meer over de woning zelf nu
De fraaie voorgevel van deze karakteristieke eindwoning springt direct in het oog. De authentieke details, zoals de sierlijke bakstenen segmentbogen boven de ramen, de originele kozijnen en het charmante balkon aan de voorzijde, geven het huis een klassieke uitstraling met veel karakter. De markante hoekligging zorgt bovendien voor extra lichtinval en een vrij uitzicht over de rustige, groene straat.
Begane grond
We gaan de woning binnen en komen in de ruime vestibule met garderobe ruimte en meterkast. Fraai glas in lood rondom de deur naar de achtergelegen gang met o.a. de trapopgang naar de eerste verdieping, het toilet en een handige trapkast.
De woonkamer is verrassend ruim en heeft prachtige ornamenten plafonds. Het knusse zit/lounge gedeelte aan de voorzijde kijkt fijn uit over de Stadhouderslaan en Drie Octoberstraat. De ramen in de zijgevel met het fraaie glas in lood zorgen voor natuurlijk lichtinval.
Aan de achterzijde is genoeg plek voor een grote eettafel waarvan uitzicht op de open keuken en achtertuin. Een gezellige plek in het huis met volop mogelijkheden. Via de serre en de openslaande deuren komen we in de achtertuin. Een heerlijke stadstuin met veel groen en privacy. De ruime stenen berging is handig voor het stallen van fietsen en andere zaken. De zijdeur geeft toegang tot de Drie Octoberstraat.
Via de keuken gaan we terug de woning in. De open keuken is eenvoudig maar ruim van opzet en biedt zeker mogelijkheden voor bijvoorbeeld het plaatsen van een kookeiland en een gezellig barretje.
Eerste verdieping
Via de trap komen op de overloop van de eerste verdieping. Hier drie slaapkamers, een ruime badkamer en een flinke bergkast. De slaapkamer aan de voorzijde is echt een prachtige ruimte met veel licht, een handige inbouwkast en openslaande deuren naar een klein balkon. Vanuit deze royale kamer heeft u een heerlijk uitzicht op de omgeving.
Aan de achterzijde nog 2 slaapkamers met eveneens prima afmetingen. Beide kamers geven toegang tot de badkamer die is voorzien van een douchehoek, wastafel en 2e toilet.
Tenslotte is in het kader van duurzaamheid het platte dak ideaal geschikt is voor het plaatsen van zonnepanelen. Daarnaast is een dakopbouw bovenop de 1e verdieping, zoals bij veel andere woningen in de straat, ook zeker de moeite van het onderzoeken waard. Hierdoor zou nog flink wat woonruimte kunnen worden toegevoegd. Mogelijkheden genoeg dus!
Kortom een hele fijne woning met vele mogelijkheden op een fantastische locatie bij het centrum van Leiden.
We laten u de woning graag zien!
Bijzonderheden
- bouwjaar 1915;
- veel authentieke details;
- gelegen in beschermd stadsgezicht;
- woonoppervlakte 105m2;
- perceeloppervlakte 92m2;
- 3 slaapkamers;
- bouwtechnische keuring beschikbaar;
- woning staat leeg, oplevering kan snel;
- ivm erfenis is o.a. de 'as is where is' clausule van toepassing.
Deze informatie is vrijblijvend en er kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Deze gegevens zijn met de grootste zorg samengesteld, doch aanvaardt April Makelaars Leiden geen enkele aansprakelijkheid ten aanzien van eventuele foutieve vermelding danwel de gevolgen daarvan.
Advertentie
Kenmerken
Overdracht
- Laatste vraagprijs
- € 490.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 4.667
- Status
- Verkocht
Bouw
- Soort woonhuis
- Eengezinswoning, eindwoning
- Soort bouw
- Bestaande bouw
- Bouwjaar
- 1915
- Specifiek
- Beschermd stads- of dorpsgezicht, gedeeltelijk gestoffeerd en kluswoning
- Soort dak
- Plat dak bedekt met bitumineuze dakbedekking
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 105 m²
- Gebouwgebonden buitenruimte
- 1 m²
- Externe bergruimte
- 7 m²
- Perceel
- 92 m²
- Inhoud
- 424 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 4 kamers (3 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 1 badkamer en 1 apart toilet
- Badkamervoorzieningen
- Douche, toilet, en wastafel
- Aantal woonlagen
- 2 woonlagen
- Voorzieningen
- Buitenzonwering, natuurlijke ventilatie, rookkanaal, en TV kabel
Energie
- Energielabel
- F
- Isolatie
- Gedeeltelijk dubbel glas
- Verwarming
- Cv-ketel
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Remaha (gas gestookt combiketel uit 2013, eigendom)
Kadastrale gegevens
- LEIDEN M 2802
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 92 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Aan rustige weg, in woonwijk en vrij uitzicht
- Tuin
- Achtertuin
- Achtertuin
- 26 m² (6,00 meter diep en 4,85 meter breed)
- Ligging tuin
- Gelegen op het noordoosten bereikbaar via achterom
- Balkon/dakterras
- Balkon aanwezig
Bergruimte
- Schuur/berging
- Vrijstaande stenen berging
- Voorzieningen
- Elektra
- Isolatie
- Geen isolatie
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Betaald parkeren en parkeervergunningen
Populariteit
8.052x
Bekeken
205x
Bewaard
5-11-2025
Op Funda
Buurt

Tuinstadwijk
Leiden- Inwoners
- 3.775
- Gezin met kinderen
- 28%
- Gem. vraagprijs / m²
- € 5.785
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.




