Meenteweg 79625 TD OverschildOverschild Buitengebied
€ 925.000 k.k.
- 380 m²wonen
- 2.610 m²perceel
- 8slaapkamers
- A++energielabel
BlikvangerRoyale woonboerderij met B&B in het prachtige Roegwold!
Omschrijving
Exclusieve woonboerderij met instapklare voorwoning en luxe B&B in het hart van ’t Roegwold!
Midden in het uitgestrekte landschap van ’t Roegwold, tussen het Schildmeer en het Dannemeer, ligt deze uitzonderlijke woonboerderij op een perceel van maar liefst 2.610 m². Een plek waar rust, natuur en comfort samenkomen. Hier ervaart u aan zowel de voor- als achterzijde een weids, vrij uitzicht over de landerijen, een panorama dat ieder seizoen zijn eigen charme kent. Deze bijzondere locatie biedt niet alleen een hoogwaardige privéwoning, maar ook een professioneel ingerichte en succesvolle B&B met eigen faciliteiten. Wonen en ondernemen gaan hier moeiteloos hand in hand.
De ligging is uitzonderlijk. Gevestigd in het hart van natuurgebied ’t Roegwold en direct aan het beroemde Roots Natuurpad, het langste natuurpad van Nederland, trekt deze B&B jaarlijks vele wandelaars en natuurliefhebbers. De combinatie van comfort, privacy en natuurbeleving maakt het tot een geliefde en goedlopende accommodatie.
De ligging in het Roegwold, tussen water en weidse vergezichten, maakt dit een zeldzaam woon- en werkdomein. Tegelijkertijd zijn Groningen-stad, Appingedam en Delfzijl goed bereikbaar, waardoor u hier het beste van twee werelden ervaart: volledige rust met stedelijke voorzieningen binnen handbereik.
DE VOORWONING
De voorwoning van deze karakteristieke woonboerderij is recent volledig versterkt en daarbij gerenoveerd volgens de nieuwste bouwkundige en energetische normen. Het resultaat is een uitzonderlijk comfortabele, duurzame en hoogwaardige woning waar karakter en modern wooncomfort samenkomen. De woning is uitstekend geïsoleerd, voorzien van HR+++ en HR++ beglazing, geïsoleerde gevels en vloeren. In combinatie met de cv-ketel uit 2024 en de WTW-installatie (2026) is de woning verduurzaamd tot energielabel A++. Alles is uitgevoerd met oog voor detail en duurzaamheid.
Binnen valt direct de strakke afwerking op. De wanden zijn recent gestuct. De keuken, vernieuwd in 2019, is stijlvol en functioneel ingericht en voorzien van hoogwaardige inbouwapparatuur, waaronder een inductiekookplaat, vaatwasser, koelkast en afzuigkap.
De woning beschikt over een hal/entree met toegang tot de nette toiletruimte (v.v. hangcloset en fonteintje), de sfeervolle woonkamer aan de voorzijde (ca. 25m²), 2 slaapkamers (ca. 12m² en 9m²) en badkamer met douche en wastafelmeubel op de begane grond. De vaste trap biedt toegang tot de overloop met 2 slaapkamers (ca. 6m² en 8m²) op de eerste verdieping. Vanuit de hal op de begane grond is tevens de dichte keukenruimte te bereiken, welke leidt naar de hal/bijkeuken (ca. 29m²) en de B&B en schuurruimte.
BED AND BREAKFAST
In de achtergelegen schuur van deze woonboerderij bevindt zich een volledig ingerichte en uitstekend onderhouden bed & breakfast, bekend als B&B Het Tolhuis. Een sfeervolle en professioneel opgezet gastenverblijf dat comfort, privacy en natuurbeleving op hoog niveau combineert.
De B&B beschikt over een eigen entree en ruime parkeergelegenheid, volledig gescheiden van het privé woongedeelte. Hierdoor zijn wonen en ondernemen perfect te combineren. De accommodatie omvat drie comfortabele tweepersoonskamers en één eenpersoonskamer, waarbij iedere kamer is voorzien van een eigen badkamer en toilet. De kamers zijn verzorgd afgewerkt en bieden gasten rust, ruimte en een prachtig uitzicht over het omliggende landschap.
Centraal in het gastenverblijf bevindt zich een gemeenschappelijke ruimte met ontbijtzaal en barretje, waar de houtkachel zorgt voor extra sfeer tijdens de koelere maanden. Tevens is er een gezamenlijke keuken, compleet uitgerust met een inductiekookplaat, oven, magnetron, koelkast en vaatwasser. Hier is ook ruimte voor een eethoek, waardoor gasten zelfstandig kunnen verblijven of gezamenlijk kunnen dineren.
Voor de praktische organisatie van de B&B zijn er aanvullende voorzieningen aanwezig, waaronder een separate kantoorruimte en een aparte linnenkamer. Dit maakt het geheel niet alleen gastvrij, maar ook efficiënt en professioneel ingericht.
Deze B&B biedt een unieke kans voor wie wonen en ondernemen wil combineren op een fantastische locatie. Echter biedt de ruimte in deze woonboerderij ook vele mogelijkheden voor andere doeleinden, zoals een zorgvoorziening.
Naast de B&B, vind je aan de achterzijde ook een royale inpandige schuur met zolder. De schuur beschikt op de begane grond over maar liefst 285m² vloeroppervlak. Dankzij de 2 elektrische sectionaaldeuren is deze ruimte uitermate geschikt voor het opslaan en stallen van goederen en voertuigen. Ook de eerste verdieping in de schuur is royaal met ca. 141m² bergruimte.
Het geheel beschikt daarnaast over een vrijstaande houten garage (ca. 43m²) met een elektrische sectionaaldeur. Deze ruimte is ook uitermate geschikt voor stalling, opslag of als werkplaats. Aan de achterzijde van de schuur is een sfeervolle overkapping (ca. 19m²) met fantastisch vrij uitzicht over de landerijen. Een beschutte plek om in alle privacy te genieten van het buitenleven. Hier kijkt u uit over de landerijen, met een panorama dat ieder seizoen een ander decor biedt.
Kortom: Een exclusieve kans om duurzaam te wonen, succesvol te ondernemen en dagelijks te genieten van ongeëvenaarde rust en ruimte.
BIJZONDERHEDEN
- Energielabel A++;
- Volledig geïsoleerd woonhuis;
- 37 zonnepanelen;
- Voorzien van WTW-installatie (2026);
- Recent versterkt door het NCG;
- Goed lopende Bed & Breakfast met 4 kamers;
- Vraagprijs
- € 925.000 kosten koper
- Vraagprijs per m²
- € 2.434
- Bouwjaar
- 1971
- Specifiek
- Dubbele bewoning mogelijk
- Soort dak
- Zadeldak bedekt met overig en pannen
- Toegankelijkheid
- Toegankelijk voor mensen met een beperking en toegankelijk voor ouderen
Oppervlakten en inhoud
- Gebruiksoppervlakten
- Wonen
- 380 m²
- Overige inpandige ruimte
- 445 m²
- Externe bergruimte
- 43 m²
- Perceel
- 2.610 m²
- Inhoud
- 4.096 m³
Indeling
- Aantal kamers
- 14 kamers (8 slaapkamers)
- Aantal badkamers
- 5 badkamers en 2 aparte toiletten
- Badkamervoorzieningen
- 5 inloopdouches, wastafelmeubel, 4 toiletten, en 4 wastafels
- Aantal woonlagen
- 4 woonlagen
- Voorzieningen
- Dakraam en zonnepanelen
Energie
- Energielabel
- A++
- Isolatie
- Dakisolatie, HR-glas, muurisolatie en vloerisolatie
- Verwarming
- Cv-ketel, houtkachel en warmte terugwininstallatie
- Warm water
- Cv-ketel
- Cv-ketel
- Nefit Trendline (gas gestookt combiketel uit 2024, eigendom)
Kadastrale gegevens
- SLOCHTEREN X 6
- Kadastrale kaart
- Oppervlakte
- 2.610 m²
- Eigendomssituatie
- Volle eigendom
Buitenruimte
- Ligging
- Landelijk gelegen, open ligging en vrij uitzicht
- Capaciteit
- 4 auto's
- Voorzieningen
- Elektrische deur, elektra en stromend water
Parkeergelegenheid
- Soort parkeergelegenheid
- Op eigen terrein
Populariteit
6.031x
Bekeken
70x
Bewaard
27-3-2026
Op Funda
Buurt

Overschild Buitengebied
Overschild- Inwoners
- 315
- Gezin met kinderen
- 30%
Ontdek de buurt
Benieuwd naar het woningaanbod, bewoners en lokale makelaars?
Wil je dit huis niet vergeten?
Bewaar het als favoriet. Dan vind je ’m makkelijk terug en krijg je een seintje bij veranderingen.